Savarankiška kelionė į mokyklą: nuo ko pradėti, kad vaikas kelyje būtų saugus

Grįžti

Savarankiška kelionė į mokyklą: nuo ko pradėti, kad vaikas kelyje būtų saugus
event 2019-08-27 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Savarankiška kelionė į mokyklą: nuo ko pradėti, kad vaikas kelyje būtų saugus

Nemaža dalis tėvų su nerimu laukia artėjančio rugsėjo. Dalis vaikų, iki šiol kasdien vežtų į mokyklas, pradės savo pirmąsias savarankiškas keliones į jas ir iš jų. Tam, kad tokia kelionė nesibaigtų išgąstinga žinia, reikėtų pasiruošti iš anksto, tikina saugaus eismo žinovai.

Pasirūpinti tuo, kad vaikas žinotų saugų kelią į mokyklą ir iš jos, reikėtų net ir tuo atveju, jei iki šiol atžala lankė tą pačią ugdymo įstaigą, tik buvo iki jos nuvežamas automobiliu. Reikėtų ne tik parodyti, kokiu viešuoju transportu atkeliauti iki mokyklos, bet ir patikrinti, kaip saugiausia ir patogiausia iki jos nueiti.

Kaip elgtis viešajame transporte

Jeigu nuo rugsėjo į mokyklą vaikui teks važinėti viešuoju transportu, tėvai turėtų drauge su juo bent kelis kartus nuvažiuoti iki ugdymo įstaigos ir grįžti atgal. Reikėtų padėti įsiminti, koks viešasis transportas tinka, taip pat – pamokyti, kaip iš jo išlipti.

Laukti viešojo transporto vaikai turėtų atokiau, kelių žingsnių atstumu, nuo važiuojamosios dalies. Įlipus į transporto priemonę reikėtų surasti vietą, tinkamą atsisėsti, o jeigu autobusas mokyklinis – prisisegti saugos diržus. Jeigu tenka važiuoti stovint, reikėtų parodyti, kurias vietas geriausia pasirinkti tam, kad atžala galėtų tvirtai įsikibti į atramas.

Daugiau skaitykite čia.