Skelbiami 49-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laimėtojai

Grįžti

Skelbiami 49-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laimėtojai
event 2020-05-12 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras label_outline Projektai ir konkursai

Skelbiami 49-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laimėtojai

„Parašykite žinutę suaugusiajam apie pasaulį, kuriame gyvename“ – tokia tema šiais metais epistolinį rašinį kūrė mokiniai iš viso pasaulio. Epistolinio rašinio konkursas, rengiamas nuo 1971-ųjų, šiemet jau 49-asis. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos (PPS) Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO).

Konkursas organizuojamas dviem pakopomis: pirmiausia išrenkami vietiniai kiekvienos šalies nugalėtojai, tada jų rašiniai išverčiami į prancūzų kalbą ir siunčiami PPS Tarptautiniam biurui, kad galėtų dalyvauti tarptautiniame konkurso ture.

Šiemet nacionalinio etapo laimėtoja tapo Panevėžio  Alfonso Lipniūno progimnazijos septintokė Viltenė Vaitkevičiūtė (mokytoja Gražina Trybienė).

Viltenės rašinį skaitykite čia.

 

Lietuvoje konkursą organizuoja Lietuvos paštas kartu su Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija, Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Mokinių darbus ne vienus metus vertina rašytojai Gintarė Adomaitytė ir Ričardas Šileika. 

„Tikiu ir žinau, kad vaikai pasaulį mato dažnai kur kas detalesnį nei suaugę žmonės, nes pastarieji pranykę savo rūpesčiuose neretai nebepastebi jo grožio ar unikalumo. Kvietėme Lietuvos mokinius laiškuose papasakoti, kaip jie mato pasaulį, parodyti suaugusiems jo neįtikėtinai gražias spalvas, įvairius kampus ir kitoniškumus. Ir nesvarbu, kokiu aspektu tą pasaulį atskleidėte, tikiu, kad jis nustebins ir kiekvieną suaugusį žmogų privers bent akimirkai suklusti”, – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė.Kiek plačiau apie šį konkursą pasakoja rašytoja Gintarė Adomaitytė – kviečiame skaityti išsamią jos recenziją.

„Daugiau nei šimtas laiškų – štai kiek turėjau skaitymo.Įsitikinau, kad konkurso autorėms ir autoriams labai rūpi gamtosauga. Greta Thunberg nudžiugtų sužinojusi, kiek pasekėjų turi Lietuvoje. Dar kartą supratau, kad skirtingų kartų – tėvų ir vaikų – konfliktas yra amžinas. Tai liudija Antikos laikų šedevrai, tai patvirtina dabarties vaikų pasakojimai.

Jaudino socialinius keblumus atskleidžiantys pasakojimai: apie iširusias šeimas, apie tai, kad įtėviai tampa kur kas svarbesniais žmonėmis nei tikrosios mamos ar tėvai. 

Lietuvos seneliai ir močiutės gali didžiuotis: būtent jiems buvo skirta nemaža dalis itin šiltų laiškų, įrodanti, kad vyresnioji karta yra svarbi, daug lemianti. Kalbėti savo balsu, pasakoti savąsias istorijas, rasti savų žodžių – štai ką laikėme  svarbiausiu kriterijumi. Vieni autoriai rašė ,,taip, kaip reikia“, atkartodami žinomų žmonių mintis. Tai svarbu. Turime kuo remtis, kuo pasikliauti. Tačiau... nelabai įdomu. Jau girdėta, jau skaityta. O juk būta ir piktų intonacijų... Piktumai ir moralizavimai kažin, ar jaudina, kiek bebūtų skaitančiajam metų.Kai kas ėjo savo keliu. Bent jau tos ir tie, kuriuos matote tarp laureatų ir paskatintųjų – tikrai savo. Linkiu savasties neprarasti...“

Skelbiamas protokolas.

Jeigu matote kokių nors neatitikimų, prašome pranešti el. paštu jurgita@olimpiados.ltDiplomai ir apdovanojimai mokinius pasieks birželio mėnesį.