ŠMSM inicijuota planavimo grupė pradėjo spręsti brandos egzaminų ir priėmimo į studijas klausimus

Grįžti

ŠMSM inicijuota planavimo grupė pradėjo spręsti brandos egzaminų ir priėmimo į studijas klausimus
event 2020-04-01 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija label_outline Aktualijos

ŠMSM inicijuota planavimo grupė pradėjo spręsti brandos egzaminų ir priėmimo į studijas klausimus

Darbą pradėjo švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu sudaryta planavimo grupė, kuri rengs alternatyvas dėl brandos egzaminų ir priėmimo į aukštąsias mokyklas, jei karantinas būtų pratęstas ilgesniam laikotarpiui. Sutarta siūlymus pateikti ne vėliau kaip iki 2020 m. balandžio 17 d.

„Pirmajame planavimo grupės posėdyje svarstyta, kad valstybinių brandos egzaminų atsisakyti nereikėtų, o karantinui užsitęsus būtų siūloma keisti jų vykdymo laikus. Dėl konkrečių terminų ir būdų, kaip būtų laikomi egzaminai, spręsime kituose posėdžiuose“, – sako planavimo grupės pirmininkas švietimo, mokslo ir sporto viceministras prof. Valdemaras Razumas.

Kaip pabrėžė grupės narys Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Eigirdas Sarkanas, valstybiniai brandos egzaminai – tai vienas iš kertinių reikalavimų, pagal kurį skiriamas valstybės finansavimas stojantiems į aukštąsias mokyklas, tad jis neturėtų būti mažinamas.

Grupę taip pat sudaro švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Jolanta Urbanovič, Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir sporto klausimais Unė Kaunaitė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Sara Aškinytė, Vilniaus kolegijos Studijų tarnybos vadovė Dovilė Liubinienė, laikinai einanti Nacionalinės švietimo agentūros direktoriaus pavaduotojo pareigas Asta Ranonytė, Kauno technologijos universiteto rektorius, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas Eugenijus Valatka, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti prezidentas Pranas Žiliukas, Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentas Dainius Žvirdauskas, švietimo, mokslo ir sporto ministro patarėjas Andrius Zalitis, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Studijų skyriaus atstovai.

Šiuo metu dėl karantino mokymasis vyksta nuotoliniu būdu. Yra parengtas tvarkaraštis, kaip būtų galima organizuoti brandos egzaminus nuo birželio 1 d., taip pat nuo birželio 22 d., jei egzaminų pagal dabartinį tvarkaraštį gegužę nebūtų galima vykdyti.

Komunikacijos skyrius
El. paštas info@smm.lt
Tel. +370 5 219 1129