Socialiai jautrių šeimų vaikus pasieks dar 4 tūkst. kompiuterių

Grįžti

Socialiai jautrių šeimų vaikus pasieks dar 4 tūkst. kompiuterių
event 2020-04-14 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija label_outline Aktualijos

Socialiai jautrių šeimų vaikus pasieks dar 4 tūkst. kompiuterių

Šiandien į 12 savivaldybių iškeliauja dar 4 tūkst. planšetinių kompiuterių, skirtų nuotoliniam mokymui vaikams, gyvenantiems socialiai jautriose šeimose.

Iki šiol nuo balandžio 3  d. savivaldybėms jau bus perduota 19,2 tūkst. kompiuterių.

Šią savaitę savivaldybėms planuojama išdalyti dar 13,8 tūkst. planšetinių kompiuterių.

Iki šiol yra įsigyta 33 tūkst. planšetinių kompiuterių. Taip pat nupirkta 1365 nešiojamų kompiuterių, dar apie 700 nešiojamų kompiuterių planuojama įsigyti šią savaitę. Iš viso mokiniams iš socialiai jautrių šeimų planuojama perduoti apie 35 tūkst. įrenginių.

Nuotoliniam mokymui skirtus kompiuterius perka Nacionalinė švietimo agentūra, įpareigota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Kompiuteriai turės ir interneto ryšį. Jie dalinami savivaldybėms pagal mokinių iš socialiai jautrių šeimų skaičių.

Būdų apsirūpinti kompiuteriais taip pat aktyviai ieško pačios mokyklos, savivaldybės. Ministerija dėkoja aktyviai įsitraukusioms NVO organizacijoms. Viena jų – Lietuvos Junior Achievement – kartu su kitais partneriais interneto puslapyje https://www.mokyklanamuose.lt  sukūrė platformą, kurioje kompiuterius gali pasisiūlyti padovanoti verslininkai, privatūs asmenys. Visus galinčius prašome prisidėti.