Studentų patarimai abiturientams (I): apie studijų pasirinkimą

Grįžti

Studentų patarimai abiturientams (I): apie studijų pasirinkimą
event 2019-06-04 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Studentų patarimai abiturientams (I): apie studijų pasirinkimą

Netrukus abiturientai galės pildyti stojimų į aukštąsias mokyklas prašymus. Vieni jau apsisprendę, ką nori veikti gyvenime, kiti dar svarsto tarp galimų variantų, o kai kurie galbūt visai nežinantys, kurioje srityje galėtų save įsivaizduoti. 15min kalbinti studentai pasidalino patarimais, ką derėtų žinoti renkantis studijas ir savo ateities gyvenimo kelią.

Neskubėti renkantis specialybę

Evelina, psichologijos antro kurso studentė, teigia, kad jeigu kyla klausimų dėl švietimo įstaigos pasirinkimo, pataria pasižiūrėti dominančios specialybės reitingus, t.y. kurioje įstaigoje geriausiai paruošiami tos srities specialistai.

„Nereikėtų rinktis aukštojo mokslo įstaigos pagal miestą, nes įsikurti ir susikurti gyvenamąją erdvę galima bet kuriame mieste, o studijų kokybė priklausys nuo įstaigos pasirinkimo“, – pataria studentė. Tačiau jos pačios pasirinkimas buvo nulemtas kitokių priežasčių: rinkosi tai, ko nuoširdžiai norėjo, sritį, kuri ją domino labiausiai ir kur galėjo įsivaizduoti save dirbant.

„Dar ir dabar, būdama antrame kurse, aš skrajoju dėl to mokslo, kurį pasirinkau. Mano nuomone, žmogus, kuris su užsidegimu žiūri į studijuojamą dalyką ir yra pasiryžęs realizuoti studijų metu įgytas kompetencijas, visada ras darbą“, – tvirtina Evelina.

Daugiau skaitykite čia.