Studentų praktikos programą įsukusi „Mars Lietuva“ kelia naujus tikslus: įtrauks ir moksleivius

Grįžti

Studentų praktikos programą įsukusi „Mars Lietuva“ kelia naujus tikslus: įtrauks ir moksleivius
event 2019-08-29 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Aktualijos

Studentų praktikos programą įsukusi „Mars Lietuva“ kelia naujus tikslus: įtrauks ir moksleivius

Gargžduose įsikūrusi gyvūnų augintinių maisto gamintoja bendrovė „Mars Lietuva“, kasmet apmokamai vasaros praktikai priimanti apie dešimt studentų, ketina stiprinti ir plėsti bendrovės jau beveik dešimtmetį vykdomą praktikos programą bei ją adaptuoti vyresniųjų klasių moksleiviams.

Į programą ketinama įtraukti moksleivius, dar tik svarstančius rinktis technologines ar inžinerines studijas.

Jau šiais metais „Mars Lietuva“ pradeda dalyvauti Ateities inžinierių programoje. Bendrovės inžinieriai kartą per mėnesį ves pamokas Klaipėdos „Baltijos“ gimnazijos inžinerinės klasės gimnazistams, supažindins su darbo specifika ir aktualijomis.

„Tikėtina, kad po šių pamokų dalis moksleivių susidomės galimybe praktiškai išmėginti savo jėgas gamybinės įmonės veikloje, ir mes stengsimės sudaryti tokias sąlygas. „Mars Lietuva“ vykdoma praktikos programa – tai globalios „Mars“ korporacinės kultūros dalis. Siekiame supažindinti suinteresuotus ir motyvuotus jaunuolius su jų būsimu darbu, tuo pačiu metu ir patys plečiame savo talentų bazę. Per beveik dešimtmetį, kai vykdome programą, jaunuoliai jau įsitikino, kad praktika „Mars Lietuva“ nėra formalumas – kaip įprasta visoje tarptautinėje korporacijoje „Mars“, būsimiems specialistams skiriamos realios projektinės užduotys ir mokamas darbo užmokestis“, – pažymi „Mars Lietuva“ personalo skyriaus vadovė Viktorija Kriščiūnaitė.

Nuo 2010 m., kai startavo „Mars Lietuva“ praktikos programa, bendrovėje iš viso jau praktikavosi 93 aukštųjų mokyklų studentai, iš jų 18 –  apie penktadalis visų praktikantų – vėliau sulaukė įmonės pasiūlymo ir įsidarbino „Mars Lietuva“. 

Vasaros praktikoms „Mars Lietuva“ pakviečia apie 10 inžinerinių ir technologinių specialybių studentų, baigusių antrą-ketvirtą kursus. Jų atranką įmonė pradeda kasmet jau gruodžio-sausio mėnesiais. 

Siūlomos ir žiemos praktikos galimybės – į šio pobūdžio praktiką priimami keturi ketvirtojo kurso aukštųjų mokyklų studentai, atsižvelgiant į jų atostogų ir mokslo laikotarpius.

Bendrovė pabrėžia, kad praktikantus kviečia ne atostogaujančiųjų paliktoms skylėms kamšyti, o atsirenka pagal tikrą įmonės poreikį, atsižvelgiant į tai, kuriuose skyriuose jaučiamas didesnis specialistų poreikis.

„Mars Lietuva“ praktikantų gretose – maždaug po lygiai vaikinų ir merginų, dažniausiai studijuojančių inžinerijos, maisto technologijų, procesų valdymo studijų programas, o netolimoje ateityje laukiama ir praktikantų moksleivių.

Bendrovės praktikantai įtraukiami ne tik į realių užduočių gamybinėje įmonėje sprendimą, bet ir kviečiami dalyvauti komandiniuose įsitraukimo renginiuose, pasirūpinama jų apgyvendinimu.

Dažniausiai būsimi praktikantai įmonę „Mars Lietuva“ aptinka renginiuose, kuriuose bendrovė dalyvauja, universitetų ar pačios bendrovės rengiamose Karjeros dienose. Taip pat į bendrovę neretai kreipiasi jaunuoliai, kilę iš Klaipėdos regiono ar Gargždų, kur įsikūrusi „Mars Lietuva“ gamykla, studijuojantys ar ketinantys studijuoti technologines ir inžinerines specialybes.