Svarbu, kad dirbant skambėtų širdis. Pokalbis su mokytoja M. Lomaniene

Grįžti

Svarbu, kad dirbant skambėtų širdis. Pokalbis su mokytoja M. Lomaniene
event 2020-03-18 domain Bernardinai.lt label_outline Spaudos apžvalga

Svarbu, kad dirbant skambėtų širdis. Pokalbis su mokytoja M. Lomaniene

„Aš pati esu idėjinis žmogus. Man turi skambėti širdis dėl to, ką aš darau. Tai yra pagrindinis dalykas", – į klausimą, ar mokytojavimas yra darbas, ar kultūrinė misija, atsako Melkio visos dienos mokyklos pradinių klasių, anglų kalbos mokytoja. Ją gamta ir mylimi žmonės „pašaukė" iš užsienio sugrįžti į Lietuvą ir prisidėti prie išskirtinės Lietuvos mokyklos kūrimo, mokyklos, kurios misija – ugdyti visapusiškai brandų žmogų.

Kas paskatino užsienio didmiesčius iškeisti į lietuviškos gamtos namus?

Studijavau bakalaurą Nyderlanduose, Utrechte. Baigusi studijas ieškojau, kur man toliau kelti sparnus. Olandijoje jau nelabai norėjosi ilgiau būti dėl to, kad trūko gamtos ir norėjosi daugiau erdvės. Bet tuo metu, vasarą, neradau nieko, kur galėčiau būti daugiau gamtoje, ir visi keliai vedė į Amsterdamą. 

Bet... rugsėjo viduryje viena draugė pakvietė į savo vestuves Lietuvoje. Ir aš, prisimenu, svarsčiau, ar važiuoti, ar nevažiuoti, nes juk karjerą reikia daryti. Vis dėlto nusprendžiau atvažiuoti. O atvažiavusi į Lietuvą pamačiau, kad čia kuriasi Melkio mokykla. Dar buvo tik patys pirmieji žingsneliai, pirmieji mėnesiai. Ir kai čia viską pamačiau, galvoju, puiku. Ir gamta, ir žmonės man labai patiko: greitai susikroviau daiktus ir per savaitę grįžau į Lietuvą.

Autorius: Danutė Visockienė

Mildos Lomanienės asmeninio archyvo nuotr.

Skaitykite daugiau čia