Sveikos gyvensenos savaitė mokykloje

Grįžti

Sveikos gyvensenos savaitė mokykloje
event 2019-10-23 domain Lietuvos mokyklų bibliotekų darbuotojų asociacija

Sveikos gyvensenos savaitė mokykloje

Šiandien jau beveik niekas neabejoja vaistinių augalų naudingosiomis savybėmis. Daugeliu atveju vaistingieji augalai gerokai naudingesni nei cheminiai vaistai: jie teikia mūsų organizmui sukauptą gamtinę energiją. Norint rinkti vaistažoles ir gauti naudą, pirmiausia apie „gamtos vaistinėlę“ reikia nusimanyti. 2019 m. spalio mėn. Šiaulių profesinio rengimo Buitinių paslaugų skyriaus bibliotekoje vyko mokyklinis projektas „Sveikos gyvensenos savaitė mokykloje“.

Sveikos gyvensenos mokytoja R. Mockienė ir vizualinės reklamos gamintojo specialybės mokiniai darė lankstinukus apie vaistinius augalus. Įvertino gausias gamtos dovanas skanaudami arbatas.Karjeros mokytoja ir bibliotekininkė A. Abukaitienė priminė, kad tik sveikas žmogus turi energijos ir jėgų sėkmingai mokytis bei energingai darbuotis. Juolab, kad Lietuvoje ilgėja būtinasis darbo stažas pensijai gauti, ir karjeros kelyje svarbu, kuo ilgiau išlikti darbingam.Buitinių paslaugų bibliotekos leidiniuose ir žurnaluose, būsimieji higieninės kosmetikos kosmetikai galėjo rasti žinių, kaip pagaminti aromatinių aliejų mišinį iš vaistinių augalų spa ritualams, sužinoti, kokie augalų kvapai padeda atsipalaiduoti.

Floristo specialybės mokiniai domėjosi, kaip sukurti puokštes iš vaistinių augalų arba juos sudžiovinti.Kirpėjai  savo klientams galėjo rasti patarimų, kaip vasaros šukuosenas papuošti rugiagėlėmis, rožėmis, jazminais  ar kitomis laukų gėlėmis, kurios  ne tik puošmena, bet ir malonūs afrozodiakų karaliai. Siuvėjai  rado idėjų ir galbūt planuoja pasiūti dekoratyvines, aromaterapines „Saldžių sapnų pagalvėles“.Mokyklinio projekto  metu mokiniai galėjo pasidalinti savo patirtimi ir dar kartą įsitikinti, kokią magišką galią turi augalai ir gamta.

Asta Abukaitienė