Tinklalapio logotipas

Nuotolinis mokymas(is)

Grįžti

Svetainės aktualijos: kviečiame skaityti naujausią paskelbtą informaciją apie nuotolinį mokymą(si)
event 2020-12-11 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Aktualijos

Svetainės aktualijos: kviečiame skaityti naujausią paskelbtą informaciją apie nuotolinį mokymą(si)
Pexels.com nuotrauka

Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) atnaujintoje nuotoliniam mokymui(si) skirtoje švietimo portalo svetainėje skelbiame aktualią informaciją mokykloms. Kviečiame sekti naujienas – taip sužinosite, kas naujo paskelbta svetainės skyreliuose. Kviečiame stebėti vaizdo įrašus apie nuotolinio mokymo(si) organizavimą, sprendimus ir patirtis.

Renginių medžiagos skyrelyje paskelbtas naujas vaizdo įrašas „Informatinio mąstymo ugdymas mokantis tyrinėjant (TIWI - Teaching ICT with Inquiry)“ apie „Erasmus+“ programos TIWI projektą, kuris prisidėjo prie informatinio mąstymo ugdymo įgyvendinimo ir sklaidos bendrojo ugdymo pradinių klasių ir STEM dalykų mokytojams bei jų mokiniams. Vaizdo medžiagoje pristatoma TIWI mokytojų geroji praktika parodė, kad Go-Lab įgalina kurti ir taip pat įgyvendinti klasėje aplinkas, skirtas tyrinėjimu grįstam STEM dalykų mokymui(si) kuriant su mokiniais interaktyvius žaidimus ir istorijas, sprendžiant įvairias problemas.

Šalia rasite ir viešosios konsultacijos įrašą „Bendrojo ugdymo mokyklos įsivertinimas kaip nuolatinis kokybės vadybos procesas“. Konsultacijoje keturios bendrojo ugdymo mokyklos dalinosi savo patirtimi apie įsivertinimo veiksmingumą, buvo pristatoma bendrojo ugdymo mokyklų įsivertinimo ir pažangos anketa už 2020 m. (2019–2020 m. m.).  

Rekomendacijų skyrelyje mokytojams paskelbta Ritos Gasiukevičienės parengtos rekomendacijos „Nuotolinis mokymas. Kaip nepaklysti?“. Straipsnyje pateikiama 12 patarimų dėl mokymo(si) nuotoliniu būdu. 

Renginių medžiagos skyrelyje matematinio ugdymo tema rasite Nacionalinės švietimo agentūros ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtą vaizdo pristatymą „TIMSS 2019 matematikos ir gamtos mokslų tyrimų rezultatų pristatymas“, kuriame buvo pristatyti TIMSS 2019 m. 4, 8 klasių matematikos ir gamtos mokslų tyrimų rezultatai. Atlikto tyrimo rezultatus pristatė dr. Rita Dukynaitė, IEA generalinės asamblėjos narė, ir Asta Buinevičiūtė, EA TIMSS koordinatorė.

Naudingą mokyklų vadovams ir mokytojams vaizdo įrašą „Projektinė veikla pagrindinėje mokykloje“ galite peržiūrėti Renginių medžiagos skyrelyje. Jame mokytojai ir direktoriaus pavaduotoja dalijosi projektinės veiklos vykdymo pagrindinėje mokykloje patirtimi: kaip vykdyti projektinę veiklą, kaip paskatinti mokinius rinktis projektinę veiklą, kaip projektinė veikla prisideda prie kokybiškesnio ugdymo, kaip vykdyti projektus mokantis nuotoliniu būdu.

Primename, kad Nacionalinė švietimo agentūra pagal Neformalaus švietimo programų registrą parengė ir Švietimo portalo nuotolinio mokymo svetainėje neseniai pristatė Mokytojų skaitmeninio raštingumo programų sąrašą.