Tinklalapio logotipas

Nuotolinis mokymas(is)

Grįžti

Svetainės aktualijos: kviečiame skaityti naujausią paskelbtą informaciją apie nuotolinį mokymą(si)
event 2021-05-05 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Svetainės aktualijos: kviečiame skaityti naujausią paskelbtą informaciją apie nuotolinį mokymą(si)

Kviečiame susipažinti su naujausia pateikiama informacija, kuri gali būti naudinga organizuojant nuotolinį mokymą(si).

Metodinės medžiagos skyrelyje galima peržiūrėti Evaldo Stalioraičio parengtą edukacinę vaizdo medžiagą „Microsoft Teams nuotolinės pamokos nustatymai“. Šiame vaizdo įraše sužinosite, kokius nustatymus atlikti, kad nuotolinio susitikimo metu mokiniai negalėtų pradėti vaizdo įrašo, dalintis ekranu ar kaip dėl netinkamo elgesio pašalinę iš pokalbio mokinį, galėsite nustatyti, kada jis vėl galės prisijungti prie pamokos. 

Renginių medžiagos skyrelyje kviečiame stebėti paskelbtus vaizdo įrašus: 

  • Laisvosios rinkos instituto organizuotą nuotolinį renginį „Kokių pokyčių į švietimo sistemą įnešė nuotolinis mokymasis?“. Dėl koronaviruso pandemijos paskelbtas karantinas su pertraukomis tęsiasi jau daugiau kai metus. Kartu su juo – ir nuotolinis mokymasis. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė yra sakiusi, kad ir šiuos mokslo metus, tikėtina, baigsime prie kompiuterio ekranų. Vieni nuotoliniu mokymusi piktinasi: virtualus mokymasis tėra pamokų imitacija ir tai ateityje turės itin skausmingų pasekmių ne tik mokinių išsilavinimui, bet ir emocinei būklei. Kiti džiaugiasi – jis mokyklos duris atvėrė ne tik technologijoms, bet ir personalizuotam ugdymui. Tai jau dabar keičia ir ugdymo priemones, ir kokybę. 
  • Tinklalaidę „VU mokslas be pamokslų. Ar nuotolinis mokymas kenkia vaikams?“. Tai Vilniaus universiteto tinklalaidė, kuria siekiama ne moralizuoti ar pamokslauti, bet sužadinti smalsumą mokslo temoms. Išsamūs pokalbiai su Vilniaus universiteto mokslininkais padės klausytojams plėsti akiratį, skatins mąstyti savo galva ir gal net privers pakeisti nuomonę ar suabejoti nusistovėjusiomis „tiesomis“. Septintajame epizode laidos vedėjas Simonas Bendžius kartu su VU Filosofijos fakulteto profesore, psichologe Roma Jusiene aptaria tyrimo, parodžiusio, kaip nuotolinis ugdymas veikia vaikų emocinę būklę, rezultatus. 

Mokyklų vadovams paskelbta Nacionalinės švietimo agentūros organizuota vaizdo konferencija „Pavaduotojų lyderystė: papildoma mokymosi pagalba, konsultavimas“. Nacionalinės švietimo agentūros Švietimo pagalbos departamento Mokyklų veiklos plėtros skyriaus organizuojamo viešųjų konsultacijų ciklo „Įsivertinimas, vadybiškumas, geros mokyklos kūrimas“ vaizdo konferencijoje, skirtoje bendrojo ugdymo mokyklų direktorių pavaduotojams ugdymui, „Pavaduotojų lyderystė: papildoma mokymosi pagalba, konsultavimas. TIMSS rezultatai“ kalbama apie Mokymosi praradimų dėl COVID-19 pandemijos kompensavimo plano 2021 metams priemonių įgyvendinimą ir trumpai pristatomi TIMSS tarptautinio tyrimo rezultatai.

Primename, kad Renginių medžiagos skyrelis pagal mokomuosius dalykus ir tikslinę auditoriją skirstomas į atskiras temas (kalbinis, gamtamokslinis, meninis, fizinis, IKT koordinatoriams, švietimo pagalba ir kt.). Temos padės lengviau rasti būtent Jums aktualią informaciją.