Tarptautinėje konferencijoje pristatytas naujas projektas

Grįžti

Tarptautinėje konferencijoje pristatytas naujas projektas
event 2019-04-02 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Tarptautinėje konferencijoje pristatytas naujas projektas

Kovo 26 dieną, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Technologijų fakultete, įvyko tarptautinė konferencija, kurioje projekto organizatoriai iš Lietuvos ir Latvijos pristatė „Jungtinių GIS mokymų sukūrimo, įsidarbinimo galimybėms gerinti regione” (sutrumpintai -GISEDU) (Projekto numeris: LLI-206) projektą.

Europos Sąjungos tarptautinė 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa finansuoja ir vysto bendradarbiavimą tarp valstybės sienų, todėl kaip projekto partneriai projekte dalyvavo Klaipėdos valstybinė kolegija (KVK) ir Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universitetas (LLU).

ES šiam projektui skyrė 648 tūkst. eurų. Už šias lėšas įsteigti 2 GIS kompetencijų centrai Klaipėdoje bei Jelgavoje. Taip pat įsigyta daug inovatyvios kompiuterinės technikos: darbo stočių – kompiuterių, daugiafunkcinių ir plačiaformačių bei 3D spausdintuvų, keletas naujausios kartos programinės įrangos paketų (Arcgis, Bentley Microstation, Pix4D, TerraSolid ir kt).

Konferecijoje GISEDU projekto koordinatorė, KVK Technologijų fakulteto Aplinkos ir statybos inžinerijos katedros vedėja, Dainora Jankauskienė, GISEDU projekto ekspertai, KVK lektoriai Indrius Kuklys ir Lina Kuklienė auditorijai pristatė pasiektus projekto rezultatus bei atsivėrusias naujas galimybes taikant inovatyvią įrangą.

„Šiuo projektu siekiama padidinti įsidarbinimo galimybes ir darbo jėgos mobilumą, plėtoti naujas GIS kompetencijas, atitinkančias darbo rinkos poreikius regione ir pagerinti švietimo paslaugas bei mokymo kokybę. Regione, kuriame vykdytas projektas, gyvenantys bei dirbantys specialistai, įgis geresnius darbo su informacinėmis sistemomis įgūdžius, pagerins savo konkurencingumą darbo rinkoje. Regionas taps patrauklesne vieta dirbti ir įsikurti darbingo amžiaus žmonėms,” – apie pagrindinį projekto tikslą pasakojo GISEDU projekto vadovė, KVK Projektų skyriaus specialistė Eglė Hidri.

GISEDU projekto koordinatorė, KVK Technologijų fakulteto Aplinkos ir statybos inžinerijos katedros vedėja, Dainora Jankauskienė teigė, kad šis projektas KVK suteikė galimybę atsinaujinti įrangą, su kuria nuo šiol galės dirbti dėstytojai, studentai bei regiono gyventojai.

„Projektas GISEDU apėmė ir dėstytojų kvalifikacijos tobulinimą. Daugiau nei 50 dėstytojų iš Klaipėdos valstybinės kolegijos ir Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universiteto (LLU), turėjo galimybę įgyti kompetencijų darbui su išmaniosiomis technologijomis; buvo peržiūrėta ir inovatyviems iššūkiams pritaikyta 40 studijų dalykų iš Skaitmeninės geodezijos, Statybos inžinerijos, Turizmo verslo, Elektros ir automatikos inžinerijos bei Transporto logistikos studijų programų. Mūsų partneriai, kuriems reikalinga skenavimo duomenų informacija taip pat turi galimybę išmokti bei išbandyti turimą įrangą Klaipėdos valstybinės kolegijos GIS kompetencijų centre. Paruošti mokymų paketai, kurie greitu laiku bus prieinami internete ”, - pasakojo D. Jankauskienė.

Projekto GISEDU įgyvendinimas kartu su užsienio partneriais padėjo pasiekti norimų rezultatų, dalintis gerąja patirtimi, taip pat plačiau skleisti informaciją regione apie galimybes pasinaudoti šio projekto rezultatais.

„Kolegos iš Latvijos konferencijoje pasidalino savo patirtimi įgyvendinant projektą, tobulinant studijų programų dalykus, rengiant mokymų medžiagą, įsisavinant naujomis technologijomis pagrįstą matavimų bei programinę įrangą. Bendradarbiavimas ir pasikeitimas turima patirtimi paskatina naujus mokslinius tyrimus bei modernias studentų baigiamųjų darbų tematikas aktualias regionui. Projekto rezultatai suteikia galimybę vykdyti įrangos mainus tarp projekto partnerių: Klaipėdos valstybinės kolegos ir Latvijos gyvybės mokslų ir technologijų universiteto. Inovatyvi matavimų ir programinė įranga aktyviai naudojama jau pradėtuose rengti baigiamuosiuose darbuose, kurių rezultatai bus prieinami suinteresuotoms regiono savivaldos institucijoms, įmonėms bei organizacijoms”, - sakė D. Jankauskienė.

Daugiau apie projektą GISEDU galima sužinoti internetiniame puslapyje www.gisedu.eu.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Klaipėdos valstybinė kolegija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.