Tėvai apie nepakeliamą karštį mokyklose: kodėl mes leidžiame tyčiotis iš vaikų?

Grįžti

Tėvai apie nepakeliamą karštį mokyklose: kodėl mes leidžiame tyčiotis iš vaikų?
event 2019-06-14 domain Diena.lt label_outline Spaudos apžvalga

Tėvai apie nepakeliamą karštį mokyklose: kodėl mes leidžiame tyčiotis iš vaikų?

Dėl kurį laiką tvyrančio svilinančio karščio tik kelios mokyklos stabdo ugdymo procesą, kai kurios trumpina pamokas. Dalijamės grupės tėvų atsiųstu laišku, kuriame jie išdėsto savo poziciją.

„Nejaugi niekam nekyla minčių dėl prailgintų mokslo metų? Juolab kad ir oras pasitaikė visai „ne moksliškas“.

Švietimo ministras Algirdas Monkevičius garsiai aiškina, kad pamokos neturi vykti esant karščiui, jei nėra sudarytų sąlygų. Jis siūlo užimti „kita veikla“ – kitaip tariant, „žaisti“ mokslo metus. Ministras kalba, kad ne visai tikslingas buvo mokslo metų pratęsimas, tam nepasiruošta. Mokslo metų „žaidimas“ vyksta jau nuo gegužės pabaigos, kuomet prasidėjo patikros ir egzaminai, pamokos nebėra kokybiškos. Tai po pietų prasideda, tai vaikai išvyksta kur nors, tai pamokos sutrumpintos, tai kokių nors pamokų nėra... Tiek ministras, tiek mokytojai mato ir supranta, kad mokslo metų pratęsimas buvo nelogiškas. Viena ministrė išleido įsakymą, tačiau jos nebėra, o niekas nepasikeitė.

Lengviausia ištarti, kad nebūtinai mokslo metus mokyklos turi baigti birželio 21 d. Tai ar ministras neturi pilietinės drąsos pagaliau konkrečiai pasakyti, kad mokslo metai baigti? Dabar vienos mokyklos nusprendė mokslo metus baigti nuo birželio 14 d., kitos vaidina labai rimtas įstaigas ir užduoda rašyti testus. Trečios veža vaikus į ekskursijas už tėvų pinigus, dar kitur jau kurį laiką per pamokas mokiniai žiūri filmus. Tačiau yra ir tokių mokyklų, kuriose tėvai turi parašyti sutikimus, kad vaikai gali eiti per karščius į mokyklą.

Daugiau skaitykite čia.