Tėvai guodžiasi pratybų kainomis: pakloja ir po 50, ir po 70 eurų

Grįžti

Tėvai guodžiasi pratybų kainomis: pakloja ir po 50, ir po 70 eurų
event 2019-09-05 domain tv3.lt label_outline Spaudos apžvalga

Tėvai guodžiasi pratybų kainomis: pakloja ir po 50, ir po 70 eurų

Kiekvieni mokslo metai patuština moksleivių tėvų kišenes – reikia pirkti ne tik kanceliarines priemones, uniformas, kuprines, bet ir pasirūpinti pratybomis ir kitomis mokyklinėmis prekėmis. Kasmet per brangiomis moksleivių pratybomis besiskundžiantiems tėvams ir ministerija, ir mokytojai primena, kad jos nėra privalomos, o mokyklos gali jų atsisakyti. Tuo metu tėvų atstovai ministeriją ir mokytojus ragina keisti požiūrį į moksleivių ugdymą.

Mamas vienijančioje „Facebook“ grupėje moksleivių mamos dalinasi, kiek šiais mokslo metais joms kainavo vaikų pratybos. Vienos už vieno vaiko pratybas mokėjo 50 eurų, kitos – 70 eurų ir daugiau.

„Ketvirta klasė – 88 eurai pratybos. Kasmet vis kaina kyla...“, – guodėsi viena mama.

Pratybos nėra privalomos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) akcentuoja, kad pratybos mokyklose neprivalomos jau daugelį metų, o ministerija mokykloms ir tėvams bene kasmet primena, kad galima naudotis ne vien pratybų sąsiuviniais.

„Galima ieškotų ir kitų – kūrybingesnių, inovatyvesnių – būdų ugdyti mokinius. Žinoma, galima naudoti ir skaitmeninius išteklius. Bet jeigu tai bus tos pačios pratybos, problemos tai neišspręs“, – atsakyme tv3.lt rašė ŠMSM.

Daugiau skaitykite čia.