Tėvai raginami domėtis vaikų užimtumu vasarą

Grįžti

Tėvai raginami domėtis vaikų užimtumu vasarą
event 2019-07-01 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Aktualijos

Tėvai raginami domėtis vaikų užimtumu vasarą
Dirbantiems tėvams kasmet, pasibaigus vaikų mokslo metams, kyla klausimas, kuo užimti savo atžalas vasaros mėnesiais. Vaiko teisių apsaugos specialistai pataria tėvams kuo didesnį dėmesį skirti vaikų užimtumui atostogų metu, siūlant jiems išbandyti aktyvias, lavinančias ir prasmingas veiklas, taip atitraukiant jų dėmesį nuo neigiamų užsiėmimų. Klaipėdoje vaikus auginantys tėvai gali rinktis iš daugiau nei pusės šimto savivaldybės remiamų skirtingų stovyklų.
 
„Kiekvienas vaikas turi teisę į laisvalaikį ir poilsį. Po sunkių ir ilgų mokslo metų, moksleiviams reikia kokybiškų bei aktyvių atostogų. Dalyvaudami neformaliuose užsiėmimuose vaikai ugdomi savarankiškomis ir atsakingomis asmenybėmis. Deja, ne visi vaikai turi galimybę vykti į stovyklas, todėl labai džiaugiamės, kad Klaipėdos miesto savivaldybė finansuoja vaikų vasaros poilsio stovyklas. Taip sudaromos sąlygos prie stovyklų prisijungti vaikams iš krizių centro, globos namų, augantiems daugiavaikėse ar nepasiturinčiose šeimose, taip pat negalią turintiems vaikams“, - teigia Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjo funkcijas atliekantis Andrej Pavlovskij ir ragina tėvus atsakingai žvelgti į savo vaikų laisvalaikį, pasirūpinti, kad jie būtų kuo labiau įsitraukę į turiningus užsiėmimus, ir, kad būtų užtikrintas jų saugumas.
 
Pasak Labdaros ir paramos fondo „Dienvidis“ socialinės pedagogės Daivos Aleksandrovienės, tėvai pažinodami savo vaiką, susipažinę su stovyklos programomis turi parinkti tokią stovyklą, kurioje jų vaikui būtų ne tik įdomu, bet ir kurios metu vaikas įgytų naujų žinių bei potyrių, mokytųsi bendravimo ir pagarbos, atsiskleistų vaiko unikalūs gebėjimai, būtų ugdomi jo kasdieniai gyvenimo įgūdžiai.
 
„Vaikų dienos centro „Dienvidis“ organizuojamos vasaros stovyklos orientuotos į vertybių bei asmenybės ugdymą, skatinant vaikų savarankiškumą, kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi bei fizinį aktyvumą, panaudojant įvairias veiklos formas bei metodus. Kūrybiškumo stovykloje vaikai mokysis piešti naudojant įvairias dailės technikas, gaminant aitvarus ir muilo burbulus ugdysis vaikų komandinis darbas, siekiant atskleisti vaiko individualius gebėjimus bus organizuojami talentų šou", - organizuojamų stovyklų veiklas pristato D. Aleksandrovienė.
 
Jos teigimu, ugdant fizinį aktyvumą, vaikai leisis į žygius prie jūros, keliaus dviračiais, dalyvaus komandinėse sportinėse užduotyse, o siekiant stiprinti sveikatą vaikai mokysis suteikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam asmeniui, savarankiškai gamins gamtoje maistą iš sveikų ekologiškų produktų. Turistinės stovyklos metu vaikai apsilankys muziejuose, dalyvaus edukacinėse programose, plauks laivu.
 
Kaip pasakoja Dvasinės pagalbos jaunimui centro Vaikų dienos centro koordinatorė Lina Uktverytė, daugeliui vaikų vasaros stovykla yra labiausiai laukiamas metų įvykis. „Vaikų vasaros stovykla yra tikra dovana vaikams, nes jos metu vaikai pailsi nuo savo kasdienės aplinkos, atsipalaiduoja, išmoksta naujų dalykų, stiprina savo asmenines savybes. Stovyklos metu ugdomi įvairūs įgūdžiai: bendravimo ir bendradarbiavimo, sveikos gyvensenos, tvarkos laikymosi ir disciplinos. Draudžiama vartoti bet kokias psichotropines medžiagas, smurtauti. Vaikus nuolat prižiūri socialinis pedagogas, socialinis darbuotojas, psichologas, savanoriai, todėl vaikai jaučiasi saugūs“, - sako L. Uktverytė.
 
Šiemet Klaipėdos miesto savivaldybė vaikų vasaros poilsio programoms skyrė 100 tūkst. eurų, kuriais finansuojamos net 52 stovyklų programos. Jau nuo pat vasaros atostogų pradžios uostamiestyje gyvenantys vaikai stovyklose užsiima menine, sportine, pažintine, pilietine, edukacine veikla. Moksleiviai taip pat dalyvauja kalbų mokymo, kraštotyros, sveikatinimo, šaulių, etnokultūros, savęs pažinimo ir bendro pobūdžio stovyklose.
 
Vaikų vasaros programos skirtos visiems Klaipėdos miesto vaikams nuo 6 iki 18 metų. Jos trunka nuo kelių valandų per dieną iki kelių dienų.