Tiksliukų gretos retėja – dauguma svajoja apie mediciną

Grįžti

Tiksliukų gretos retėja – dauguma svajoja apie mediciną
event 2019-08-05 domain tv3.lt label_outline Spaudos apžvalga

Tiksliukų gretos retėja – dauguma svajoja apie mediciną

Pasibaigus pirmajam priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas etapui, matyti, kad dar labiau sumažėjo abiturientų, norinčių studijuoti technologinės krypties studijas. Nors Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dar neskambina pavojaus varpais, universitetai ir švietimo specialistai pažymi, kad prie šios problemos bene labiausiai prisideda prastas mokytojų parengimas.

Universitetuose technologinių mokslų krypties studijas pirmu pageidavimu nurodė 1,05 proc. visų pretendentų į universitetus, palyginti pernai jų buvo 1,24 proc. Šiemet tai yra pati nepopuliariausia studijų pasirinkimo kryptis.

Į kolegijų technologinės krypties studijas pirmu pageidavimu pretendavo 3,03 proc. visų besirinkusiųjų kolegijas, palyginti pernai jų buvo – 3,49 proc.

Renkasi lengviausią kelią

Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas išskiria tris priežastis, kodėl smuko abiturientų susidomėjimas tiksliaisiais mokslais.

„Šiek tiek šiemet padidino krepšelių skaičių į socialinius mokslus, tai pirma priežastis. Antroji priežastis – matematikos privalomas egzaminas dar visai šviežias dalykas, anksčiau jis būdavo neprivalomas, daugelis nesirinkdavo jam ruoštis sustiprintai“, – tv3.lt kalbėjo G. Sarafinas.

Daugiau skaitykite čia.