Užsienio studentų palinkėjimai Lietuvai ir tai, kaip Nepriklausomybės dieną švenčia jų šalys

Grįžti

Užsienio studentų palinkėjimai Lietuvai ir tai, kaip Nepriklausomybės dieną švenčia jų šalys
event 2019-03-12 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Užsienio studentų palinkėjimai Lietuvai ir tai, kaip Nepriklausomybės dieną švenčia jų šalys

Kovo 11-ąją Lietuva mini šalies Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Įvairiais būdais išreiškiamas pasididžiavimo jausmas, pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose, ir dalyvavimas šventiniuose renginiuose – bene dažniausi šios šventės paminėjimo būdai Lietuvoje. Nepriklausomybės dienos švenčiamos daugelyje pasaulio šalių, tad pasidomėjome, ką apie šias kiekvienai tautai svarbias datas pasakoja Lietuvoje gyvenantys užsienio studentai.

Įvairios šalys, priklausomai nuotradicijų, šias dienas mini skirtingai. Turbūt daugeliui liepos 4-oji, Jungtinių  Amerikos Valstijų (JAV) nepriklausomybės deklaracijos priėmimo diena, asocijuojasi su fejerverkais, o Airijos nacionalinė diena, kitaip vadinama šv. Patriko diena – su žalia spalva.

„Manau, jog kiekviena šalis šią progą mini skirtingais būdais, tačiau vienija ir tuo pačiu dėmesio centre tokių minėjimų metu atsiduria bendruomenės. Zimbabvėje mes taip pat labai vertiname bendruomeniškumą“, – sako Kauno technologijos universiteto (KTU) studentas iš Zimbabvės Michaelas Jonga.

Zimbabvė nepriklausomybės dieną švenčia balandžio 18-ąją, kai šalis tapo nepriklausoma nuo Jungtinės Karalystės.

„Kiekvienas žmogus turi žinoti ir gerbti savo šalies istoriją. Sakoma, jog istorija kartojasi. Manau, jog tokios šventės yra tarsi istorijos priminimas ir tuo pačiu ateities gairės“, – neabejoja aeronautikos inžineriją KTU studijuojantis M. Jonga.

Pasak naujųjų medijų kalbą KTU studijuojančio indo Mohamedo Sasvano Basheero, Nepriklausomybės diena – tai proga parodyti sau ir pasauliui, ko šalis pasiekė per laisvės laikotarpį, išreikšti patriotiškumą.

„Dėl šios priežasties ši diena svarbi ir Indijai. Šalyje netrūksta paradų, koncertų, įvairių festivalių. Tai diena,  kupina džiugios, šventinės nuotaikos“, – sako KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto studentas.

Tuo tarpu mūsų kaimynai estai Nepriklausomybės dienos neįsivaizduoja be vieno ypatingo patiekalo – sumuštinio su juoda duona, sviestu, sardinėmis ir virtu kiaušiniu.

„Tokį patiekalą šia proga yra tiesiog privalu suvalgyti, net jei tuo metu esi užsienyje. Draugai, Nepriklausomybės dieną išvykę slidinėti, sardines vežėsi iš Estijos, nes šį sumuštinį suvalgyti būtina“, – šypsodamasi pasakoja KTU studentė Marita Brigitta Mones iš Estijos.

„Manau, jog Nepriklausomybės dienai daugiau dėmesio skiria ir triukšmingiau švenčią jaunos šalys, kuomet žmonės dar gerai prisimena nesenus įvykius, atvedusius į laisvę, – sako KTU doktorantė Ana Rodrigues iš Portugalijos. 

Ji pasakoja, jog Portugalijoje šią dieną pagerbiami šaliai nusipelnę žmonės – mokslininkai, verslininkai, sportininkai, jiems prezidentūroje įteikiami medaliai.

„Laisvė man yra galimybė būti savimi, kuomet nereikia atsiprašinėti ar jaustis blogai dėl to, ką darai ar sakai“, – sako A. Rodrigues.  

„Linkiu Lietuvai didžiuotis tuo, ką pasiekė per tokį trumpą laikotarpį, džiaugtis laisve ir nepamiršti patriotiškumo, kuris šią šalį padarė tokia stipria“, – pabrėžia M. S. Basheer.