Vaidas Žagūnis: Mokykime vaikus ne tik taupyti, bet ir išmintingai leisti pinigus

Grįžti

Vaidas Žagūnis: Mokykime vaikus ne tik taupyti, bet ir išmintingai leisti pinigus
event 2019-09-06 domain 15min.lt label_outline Spaudos apžvalga

Vaidas Žagūnis: Mokykime vaikus ne tik taupyti, bet ir išmintingai leisti pinigus

„Galvokite ne kaip mažiau išleisti, o kaip daugiau uždirbti“, – ko gero, daugumai teko girdėti šį patarimą. Ir nors pati mintis teisinga, didesnis uždarbis dar nereiškia, kad visos jūsų gyvenimo problemos bus išspręstos. Nes žmonių išlaidos įprastai lyg prisitaiko prie jų pajamų, arba, kitaip sakant, kuo daugiau uždirbame, tuo daugiau ir išleidžiame. Tikroji ekonominė vertybė visada yra disciplina.

Kodėl vienas asmuo, uždirbantis 1,5 tūkst. eurų, gyvena nuo algos iki algos, o gaunantis perpus mažiau sugeba dar ir dalį jų atsidėti? Galėtume valandų valandas diskutuoti apie tai, kaip pinigai keičia žmones, jų poreikius ir įpročius, bet dėl vieno turbūt sutartume – tas, kas moka planuoti savo biudžetą ir valdyti savo išlaidas, tikėtina, rečiau atsidurs situacijoje, kai pritrūks pinigų.

Apskritai, pasisukus kalbai apie pinigus, žmonės dažnai kalba apie kraštutinumus: arba didelę prabangą, arba skurdą. Palyginti su Europos šalimis, Lietuva nėra didelių pajamų šalis, nors sparčiai juda šia linkme ir bando pavyti labiau pasiturinčias valstybes. Siekis gyventi geriau gali kai kada pakišti ir koją, nes noras turėti tai, ką turi gyvenantys labiau pasiturimų šalių žmonės, gali paskatinti priimti skubotus sprendimus, kurie paprasčiausiai neatitinka esamų finansinių galimybių. Spontaniškai leidžiant pinigus neplanuotiems pirkiniams, vargu, ar pavyks sukaupti finansinių atsargų ateičiai.

Daugiau skaitykite čia.