Vasario 6-7 d. kviečia Vilniuje vyksianti paroda STUDIJOS: naudingos informacijos ras ir mokiniai, ir senjorai

Grįžti

Vasario 6-7 d. kviečia Vilniuje vyksianti paroda STUDIJOS: naudingos informacijos ras ir mokiniai, ir senjorai
event 2020-02-06 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija label_outline Aktualijos

Vasario 6-7 d. kviečia Vilniuje vyksianti paroda STUDIJOS: naudingos informacijos ras ir mokiniai, ir senjorai

Vasario 6–7 d. abiturientus ir visus besidominčius mokymusi, karjeros galimybėmis kviečia Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyksianti tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rengia diskusiją su abiturientais, o ministerijos stende bus teikiama aktuali informacija apie brandos egzaminus, priėmimą į profesines ir aukštąsias mokyklas, valstybės paramą studentams, mokiniams patars karjeros specialistai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos stende dirbs LAMA BPO, Valstybinio studijų fondo, Švietimo mainų paramos fondo, Nacionalinės švietimo agentūros, Studijų kokybės vertinimo centro atstovai, karjeros konsultantai.

Vasario 7 d. 11.00–11.45 Konferencijų salėje 5.1 vyks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos rengiama diskusija abiturientams „STUDIJOS LIETUVOJE: VISKAS, KĄ REIKIA ŽINOTI“, diskusiją moderuos TV laidų vedėjas Ignas Krupavičius. Joje dalyvaus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Studijų kokybės vertinimo centro, Valstybinio studijų fondo, Nacionalinės švietimo agentūros, Švietimo mainų paramos fondo, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), Vyriausybės strateginės analizės centro ir Lietuvos studentų sąjungos atstovai. Diskusijoje bus kalbama apie brandos egzaminus, priėmimą į aukštąsias mokyklas, studijų kokybę, profesijos pasirinkimą, ateities perspektyvas ir kitus besirenkantiems studijas aktualius klausimus. Renginys bus transliuojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Facebook paskyroje.

Parodoje STUDIJOS bus pristatomas visas švietimo spektras – Lietuvos profesinio mokymo įstaigos, kolegijos ir universitetai, neformalus švietimas, tarptautinės studijų programos, kalbų kursai, teikiama aktuali informacija, susijusi su karjeros planavimu, skatinamas jaunimo verslumas, savanorystė.

Šių metų parodoje moksleivių lauks daugiau nei 100 renginių, susitikimai su daugiau nei 180 mokymosi įstaigų, profesinių mokyklų, bei alternatyvūs pasiūlymai, tokie kaip savanorystė. Studijų mugės 4 salėje bus pristatomos rinkoje aktualiausios profesijos ir profesinio mokymo įstaigos, vyks jaunųjų automechanikų, taip pat kepėjų ir konditerių meistriškumo konkursai.

Šių metų naujovė – atskiroje erdvėje pristatomos mokymosi visą gyvenimą idėjos, tad parodoje aktualios informacijos ras ir jau dirbantieji žmonės, ir senjorai. Naują temą padiktavo poreikis kalbėti apie tai, kokios kompetencijos ir žinios yra reikalingos jau dabar, kai darbo rinka susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu, o vis daugiau žmonių renkasi darbus, kurie jiems teikia malonumą ar virsta pomėgiu. Į šią erdvę rinksis žmonės, ieškantys naujų galimybių ir žinių, norintys kilti karjeros laiptais ar keičiantys profesijos sritį.

Studijų mugės 4 salėje bus pristatomos rinkoje aktualiausios profesijos ir profesinio mokymo įstaigos, vyks jaunųjų automechanikų, taip pat kepėjų ir konditerių meistriškumo konkursai.

Kasmet paroda pritraukia iki 30 tūkst. 9–12 klasių moksleivių, pedagogų, tėvų iš visos Lietuvos. Statistika rodo, kad apie 50 proc. moksleivių atvyksta iš Lietuvos mažesnių miestų ir regionų.

Daugiau informacijos apie parodą STUDIJOS:
https://www.litexpo.lt/lt/parodos/studijos-2020 .