VDU dovana mokykloms – įdomiausios nemokamos videopaskaitos

Grįžti

VDU dovana mokykloms – įdomiausios nemokamos videopaskaitos
event 2020-05-07 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Aktualijos

VDU dovana mokykloms – įdomiausios nemokamos videopaskaitos

Lietuvoje įvedus karantiną, Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) susidūrė su dideliu mokyklų noru ir siekiu pamokas organizuoti nuotoliniu būdu bei kreipimųsi kaip tai padaryti savalaikiai, įdomiai ir patraukliai atliepiant skirtingų klasių moksleivių poreikius.

Sukaupta patirtimi vykdant ugdymo procesą nuotoliniu būdu, susistemintomis savo videopaskaitomis ir įrašais universiteto bendruomenės nariai nori pasidalinti tiek su Lietuvos mokytojais, kurie visa tai galėtų įtraukti į pamokas, tiek su mokiniais, kurie domisi konkrečia tema ir nori praplėsti savo akiratį.

Video ir audio temų spektras labai įvairus ir apima skirtingas temas iš gyvybės mokslų, socialinių bei humanitarinių mokslų, menų, technologijos ir informatikos mokslų, žemės ūkio ir inžinerijos mokslų, verslo ir viešosios vadybos ir ugdymo mokslų bei Artes liberales, todėl skirtingų dalykų mokytojai ras labiausiai jų dalykui aktualias temas, kuriomis galės įdomiai papildyti savo dėstomo dalyko turinį.

Su konkrečiomis temomis galima susipažinti čia. Temos apima šias dalis:

Artes liberales/bendros temos – „Apple“ įkūrėjas Steve’as Jobsas yra pasakęs: „Apple“ DNR užkoduota taip, kad vien tik technologijų neužtenka. Tik technologijų sąjunga su laisvaisiais menais (artes liberales) ir humanitariniais mokslais, sukuria tokius rezultatus, kad mūsų širdys uždainuoja“. Kaip į kasdienybę įtraukti artes liberales ir kokias savybes tai išlaisvina atskleis šios videopaskaitos.

Gyvybės mokslai – Kaip niekad šiandien aktualu tapo iš kur ir kaip atkeliauja virusai ar kokie išrasti nauji vėžio gydymo būdai. Šios videopaskaitos atskleis naujausias ir įdomiausias mokslininkų įžvalgas.

Technologijos ir informatikos mokslai – Technologijos neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, tačiau kas laukia ateityje? Šios videopaskaitos atskleis kaip tinkamai prakalbinti dirbtinį intelektą ir kokie galimi gyvenimo scenarijai mūsų laukia pasitelkiant naujausias technologijas.

Žemės ūkio ir inžinerijos mokslai - Dėl COVID-19 pandemijos stojantis verslas ir ekonomika šiuo metu visiems sėja nerimą dėl ateities. Todėl vienas svarbiausių saugiklių šiandienos situacijoje darbo netenkantiems žmonėms būtų žinia, kad bent jau maisto produktų kainos ateityje išliks stabilios. O jos priklausys nuo to, kiek sėkmingas prasidedantis sezonas bus Lietuvos žemės ūkiui ir kaip visas mūsų agroverslo sektorius gebės prisitaikyti prie staiga pasikeitusių veiklos sąlygų. Šios videopaskaitos atskleis ką lemia inovacijos žemės ūkyje ir kuo galime didžiuotis Lietuvoje.

Socialiniai mokslai –  Socialiniai mokslai apima tiek skirtingų temų, kad jose lengva įstrigti ir sunku apsispręsti, kuri sritis įdomiausia. Šios videopaskaitos atskleis tiek psichologinius dalykus, tiek ir aptars Lietuvos religinį lauką ar kokia darbo rinka laukia moksleivių.

Verslo ir viešoji vadyba – Kodėl verslui vis dar trūksta gerų vadybininkų ir kokios savybės juos išskiria iš kitų? Šios videopaskaitos atskleis lyderystės bruožo įtvirtinimą ir ateities inovacijų poreikį.

Ugdymo mokslai – Visi pedagogai nuoširdžiai patvirtins, kad didžiausia atsakomybė yra ne už save, o už ugdytinį, kuriame galiausiai ir pamatai save. Šios videopaskaitos atskleis kaip atrasti, suprasti ir susikurti save sėkmingam bendradarbiavimui su mokiniais.

Humanitariniai mokslai – Kas sieja humanitarus, humanistiką ir humanitarinę pagalbą? Šios videopaskaitos atskleis kodėl humanitariniai mokslai užsiima prasmės paieškomis ir kodėl be humanitarų pasaulis būtų pakrypęs į vieną pusę.

Menai – Ispanų dailininkas Pablo Picasso yra pasakęs: „Daiktus vaizduoju ne tokius, kokius matau, o kokius išmąstau“. Šios videopaskaitos atskleis, kodėl nemąstant nieko nesukursi ir kodėl norint suvokti kas sukurta – reikia pamąstyti kaip tai padaryti.

Kviečiame mokytojus ir mokinius apsilankyti tinklapyje ir susipažinti su pasauliu plačiau.

Vytauto Didžiojo universiteto informacija