VDU įsteigė paramos fondą studentams, nukentėjusiems nuo COVID-19

Grįžti

VDU įsteigė paramos fondą studentams, nukentėjusiems nuo COVID-19
event 2020-04-28 domain Nacionalinė švietimo agentūra

VDU įsteigė paramos fondą studentams, nukentėjusiems nuo COVID-19

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) pradeda teikti paramą studentams, kurie patiria finansinius sunkumus dėl COVID-19 pandemijos. Šiam tikslui įsteigtas specialus fondas, kuriame šiuo metu yra 100 tūkst. eurų. Fondas skirtas padėti universiteto studentams ir jų šeimoms, susiduriančioms su finansiniais sunkumais dėl karantino.

Finansinė parama studentams skiriama iš universiteto nuosavų arba juridinių asmenų surinktų ar studentų paramai skirtų lėšų, taip pat – iš anksčiau skirtų 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. VDU taip pat kviečia galinčius prisidėti ir skirti 1,2 proc. savo gyventojų pajamų mokesčio arba pervesti lėšas į specialiai šiam tikslui sukurtą universiteto sąskaitą.

„Pandemijos pasekmes jaučiame visi. Vis dėlto, studentai, kurie neturi pastovaus pragyvenimo šaltinio, yra viena labiausiai finansiškai pažeidžiamų grupių. Todėl universitete įkūrėme fondą siekiant bent iš dalies sumažinti jų ir jų šeimų patiriamus sunkumus. Šiuo metu VDU skirtų lėšų pakaks tik kurį laiką, todėl raginu būti neabejingais ir esant galimybei prisidėti bei paremti studentus“, – kviečia rektorius prof. Juozas Augutis.

Jis priduria, kad, kaip ir daugeliui, universitetams šis laikotarpis yra sudėtingas – vien  tik per balandžio mėnesį VDU neteko kelių šimtų tūkstančių eurų pajamų. Nepaisant to, Vytauto Didžiojo universitetas, įgyvendinantis socialiai atsakingo universiteto modelį, solidarizuojasi ir tikisi, jog prie iniciatyvos prisijungs daugiau partnerių ir individualių asmenų. Universitete yra apie 9000 studentų.

Parama skiriama šiomis aplinkybėmis: jei studentas, jo tėvai ar vienas iš tėvų neteko darbo arba žymiai sumažėjo gaunamos pajamos; jei dėl sudėtingų aplinkybių, susijusių su šalių taikomomis COVID-19 pandemijos prevencijos ar valdymo priemonėmis, studentai, studijuodami ar atlikdami praktiką užsienyje, grįžo arba nespėjo grįžti į Lietuvą ir dėl to patyrė papildomų išlaidų, jei dėl koronaviruso (COVID-19) sukeltos infekcijos mirė vienas iš studento tėvų.

Sprendimą dėl paramos skyrimo nurodant jos rūšį ir dydį priima speciali komisija, atsižvelgdama į disponuojamą lėšų kiekį, skirtą paramai dėl COVID-19, prašymo pagrįstumą, situacijos atitiktį reikalavimams, kitas valstybės, universiteto ar kitų fizinių ir juridinių asmenų skiriamas lėšas ar paramą.

Siekiant sumažinti karantino neigiamą poveikį, universitetas nuo balandžio 1 d. visiems VDU studentams, sudariusiems apgyvendinimo sutartį su VDU, jau taiko 25 proc. mokesčio už apgyvendinimą bendrabutyje lengvatą.

Galintys prisidėti prie iniciatyvos kviečiami studentus paremti pervedant lėšas į specialiai šiam tikslui sukurtą universiteto sąskaitą AB SEB banke, Nr. LT41 7044 0600 0284 8638, mokėjimo paskirtyje nurodant „Parama VDU studentams“. Studentams galima padėti ir pervedant 1,2 proc. savo 2019 m. gyventojų pajamų mokesčio. Daugiau apie 1,2 proc. paramą galite sužinoti čia.

Vytauto Didžiojo universiteto informacija