Verslumo ir finansinio raštingumo pamokos – nuo mažų dienų

Grįžti

Verslumo ir finansinio raštingumo pamokos – nuo mažų dienų
event 2019-12-20 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Projektai ir konkursai

Verslumo ir finansinio raštingumo pamokos – nuo mažų dienų

Gargždų „Minijos“ progimnazijoje jau kitais mokslo metais startuos tarpdalykinė pradinių klasių mokinių ugdymo programa „Mano bendruomenė“, kuri apims ir finansinio raštingumo ugdymo temas. Organizacijos „Lietuvos Junior Achievement“ parengtą programą finansuoja taip pat Gargžduose įsikūrusi bendrovė „Mars Lietuva“.

Darbui su moksleiviais pagal programą „Mano bendruomenė“ bus apmokyti 20 „Minijos“ progimnazijos mokytojų. Programos pagrindiniai tikslai – ugdyti finansinį raštingumą jau pradinėse klasėse, supažindinti moksleivius su verslo, ekonomikos ir socialinių mokslų pagrindais, taip pat gerinant skaitymo, rašymo ir skaičiavimo įgūdžius.

Gvildendami tokias temas kaip darbas ir profesija, gamyba ir naujovės, darbo užmokestis ir mokesčiai, verslas ir sprendimų priėmimas, mažieji moksleiviai susiformuoja bendrą sampratą apie tai, kaip veikia visa bendruomenė aplink mokinius.

„Bendruomeniškumo skatinimas, atsakomybės prisiėmimas už bendruomenės gerovę – „Mars Lietuva“ kultūros dalis. Artimai bendradarbiaujame su mokyklomis, moksleiviai – dažni svečiai mūsų įmonėje. „Minijos“ progimnazijoje ruošiama diegti programa aidu atkartoja „Mars Lietuva“ svarbius dalykus. Todėl džiaugiamės, galėdami prisidėti prie mažųjų mokyklinukų bendruomeniškumo ir verslumo ugdymo“, – pažymi „Mars Lietuva“ generalinė direktorė Aušra Žemaitienė.

Finansinis raštingumas Gargždų „Minijos“ progimnazijoje šiemet jau dėstomas 5 klasių mokiniams. Bendrovei „Mars Lietuva“ finansavus mokymo priemonių įsigijimą bei mokytojų kvalifikacijos kėlimo išlaidas,   programa bus išplėsta ir finansinio raštingumo disciplina pasieks pradines klases. Finansinio raštingumo pamokose diegiami saikingo vartojimo ir atsakingo skolinimosi principai, lavinami tinkamo lėšų planavimo ir paskirstymo įgūdžiai.

„Viena iš šiuolaikiniame gyvenime itin svarbių kompetencijų – finansinis raštingumas. Deja, ir mokytojai, ir tėvai pastebi, kad jaunoji karta ne visada moka atsakingai elgtis su pinigais. Baigus mokyklą netikėtu iššūkiu tampa gebėjimas savarankiškai tvarkyti asmeninius finansus. Būtent todėl norime nuosekliai ir kokybiškai įgyvendinti finansinio raštingumo ugdymo programą. Tikimės, kad įgytos žinios padės išvengti blogų finansinių sprendimų, paskatins nebijoti kurti savo verslo, o galbūt ir padės atrasti sėkmingą karjeros kelią“, – sakė Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Zubauskienė.

„Verslumo ir finansinio raštingumo pamokos pradinėse klasėse Lietuvoje dar nėra itin dažnas reiškinys, dažniau tokių žinių moksleiviai įgyja būdami jau vyresni.  Tačiau kai jaunesnio amžiaus moksleiviui paaiškiname, kaip veikia bendruomenė, koks vaidmuo tenka valstybei ir verslui, supažindiname su pinigų kelione rinkoje, įvairioms profesijoms būtinais įgūdžiais, mokesčių reikšme – tuomet gerokai išauga tikimybė, kad paaugęs vaikas lengviau priims savo paties ateičiai svarbius sprendimus“, – sako VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė Andželika Rusteikienė.

Pradinėms klasėms skirta programa „Mano bendruomenė“ jau yra įgyvendinama daugiau nei 20  Lietuvos mokyklų. 

 

Organizatorių informacija