Vidurio Europos matematikos olimpiadoje laimėti du bronzos medaliai

Grįžti

Vidurio Europos matematikos olimpiadoje laimėti du bronzos medaliai
event 2019-09-05 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras label_outline Projektai ir konkursai

Vidurio Europos matematikos olimpiadoje laimėti du bronzos medaliai

Vidurio Europos matematikos olimpiadoje (MEMO 2019) Čekijoje individualiose rungtyse bronzos medalius laimėjo širvintiškis Modestas Gujis iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos (parengė mokytojai Alvydas Beinakaraitis ir Leonas Narkevičius) ir Vilniaus licėjaus mokinys Gytis Steišūnas (mokytojas Benas Budvytis).

Šiemet užduotys buvo išties sunkios – abu bronzos medaliais apdovanoti jaunieji matematikai surinko 11 taškų iš 32 galimų. Olimpiados nugalėtojas kroatas Krešimir Nežmah geriausią rezultatą pademonstravo surinkdamas 21 tašką.  

Olimpiadoje taip pat dalyvavo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos ir Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro mokinys Dovydas Vadišius (mokytojos Roma Petrošienė ir Vilija Šileikienė), Vilniaus licėjaus mokinys Paulius Vijeikis (mokytojas Benas Budvytis), Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinysRokas Urbonas (mokytojas Leonas Narkevičius) ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinys Eligijus Žemulis (mokytoja Daiva Riukienė).

Komandinėse varžybose Lietuva užėmė aštuntą vietą. Geriausiai komandinėse varžybose pasirodė Lenkijos atstovai.  

Komandą lydėjo Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto docentas dr. Romualdas Kašuba ir Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto asistentasdr. Aivaras Novikas.

Lietuvos mokiniai MEMO dalyvauja nuo 2009 metų.

Mokinių dalyvavimą tarptautinėse olimpiadose organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.