Vilija Sviderskytė nugalėjo nacionaliniame Tarptautinių jaunimo debatų finale Lietuvoje

Grįžti

Vilija Sviderskytė nugalėjo nacionaliniame Tarptautinių jaunimo debatų finale Lietuvoje
event 2019-04-19 domain Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras label_outline Projektai ir konkursai

Vilija Sviderskytė nugalėjo nacionaliniame Tarptautinių jaunimo debatų finale Lietuvoje

Keturi geriausi Lietuvos debatantai  balandžio 18 d. leidosi į intensyvius debatus vokiečių kalba, kurių tema – „Ar visuomeninis miesto transportas turi būti nemokamas?“.

Debatuose buvo svarbu ne tik geros žinios, mokėjimas pasikeisti nuomonėmis. Labai svarbu buvo sugebėti įsiklausyti į kito argumentus, apginti savo poziciją. Vertintojų komisijos sprendimu finalinius debatus, įtikinusi savo puikiais retoriniais sugebėjimais ir pagrįstais argumentais, laimėjo Vilija Sviderskytė iš Vilniaus Žirmūnų gimnazijos. Kartu su antrą vietą užėmusia Gabija Ulinskaite iš Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos jos atstovaus Lietuvą konkurso „Tarptautiniai jaunimo debatai“ Tarptautiniame finale, kuris vyks spalio 10 dieną Budapešte.

Komisijos sprendimu, dalyviai vietas pasidalino taip:

1. Vilija Sviderskytė iš Vilniaus Žirmūnų gimnazijos
2. Gabija Ulinskaitė iš Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos
3. Paulius Vidutis iš Kauno jėzuitų gimnazijos
4. Gabrielė Špiegytė iš Klaipėdos H. Zudermano gimnazijos

Tarptautiniai jaunimo debatai stiprina debatų kaip demokratijos instrumento vaidmenį ir skatina aktyvią daugiakalbystę Europoje. Šiame konkurse iš viso dalyvauja apie 3 000 mokinių iš daugiau nei 180 mokyklų iš dvylikos Vidurio ir Rytų Europos šalių. Lietuvoje konkursas „Tarptautiniai jaunimo debatai“ vyksta nuo 2006 metų.

„Tarptautiniai jaunimo debatai“ yra Goethe‘s instituto, fondo „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft“, Hertie fondo ir Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) projektas. Lietuvoje projektą remia Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Projekto globėjas Lietuvoje – Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.