VU studentai pasiruošę stebėti valstybinius brandos egzaminus

Grįžti

VU studentai pasiruošę stebėti valstybinius brandos egzaminus
event 2020-05-08 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Aktualijos

VU studentai pasiruošę stebėti valstybinius brandos egzaminus

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA) kartu su Vilniaus universitetu (VU), reaguodami į COVID-19 pandemijos sukeltus iššūkius Lietuvoje, yra pasirengę padėti vykdant valstybinius egzaminus.

„Šiuo laikotarpiu svarbiausia užtikrinti visų mūsų sveikatą ir saugumą. Atsižvelgdami į tai, kad didelė dalis Lietuvos pedagogų patenka į rizikos grupę, manome, kad ypatingai svarbu, jog jiems būtų maksimaliai sumažintas egzaminų stebėjimo krūvis“,  – teigė VU SA prezidentas Klaudijus Melys.

VU SA ir VU šiandien bendru raštu kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministrą siūlydami savo paramą ir pagalbą ieškant ir koordinuojant savanorius stebėtojus. VU SA jau 15 metų vykdo egzaminų stebėjimo programą Universitete, kurioje dalyvauja studentai savanoriai, tad yra sukaupusi patirties, kuri galėtų būti naudinga koordinuojant savanorių stebėjimą visoje Lietuvoje.

„Džiaugiuosi mūsų studentų pilietiškumu ir ryžtu veikti nežinios akivaizdoje. Mokytojai šiemet jau susitvarkė su didžiuliu iššūkiu pereidami prie nuotolinio ugdymo, bet vykdant valstybinius egzaminus kyla naujos rizikos. Ir čia mes galime jiems padėti – ne žiniomis, kaip esame įpratę Universitete – bet ištiesdami pagalbos ranką ir leisdami jiems nerizikuoti“,  – apie savanorių stebėtojų idėją kalbėjo VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas. 

Iniciatyva yra atvira, prie jos bus kviečiamos prisidėti ir kitos jaunimo organizacijos, aukštosios mokyklos ir pilietinės iniciatyvos.

Vilniaus universiteto informacija