Vyriausybė atnaujino universitetų tinklo optimizavimo priemones

Grįžti

Vyriausybė atnaujino universitetų tinklo optimizavimo priemones
event 2019-09-12 domain Švietimo, mokslo ir sporto ministerija

Vyriausybė atnaujino universitetų tinklo optimizavimo priemones

Vyriausybė pritarė valstybinių universitetų tinklo optimizavimo plano įgyvendinimo priemonių korekcijoms. Numatyta, kad Vyriausybė skatins universitetų jungimosi iniciatyvas ir teiks paramą toms aukštosioms mokyklos, kurios priims sprendimus dėl jungimosi bei turės aiškius šio proceso planus.   

„Mūsų tikslas, kad universitetų jungimasis vyktų atsižvelgiant į ES aukštojo mokslo praktiką, Europos universitetų asociacijos rekomendacijas, taip pat mūsų Konstitucinio teismo išaiškinimą – ne nuleidžiant sprendimus iš viršaus, o akademinėms bendruomenėms susitariant, gerai pasirengiant. Europos šalių patirtis ir rekomendacijos rodo, kad jungiamos aukštosios mokyklos turi būti sutariusios kartu įgyvendinti nustatytus tikslus ir siekti rezultatų“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Valdemaras Razumas.

Vyriausybės patvirtintame priemonių plane tikslinami Šiaulių universiteto prijungimo prie Vilniaus universiteto terminai – numatoma, kad reorganizavimo procedūros pasibaigs 2020 m. Tai padaryta atsižvelgus į Seimo 2019 m. balandžio 26 d. priimtą nutarimą, kuriuo nustatyta, kad reorganizavimas turėtų įvykti iki 2020 m. liepos 1 d.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) tarybai atsisakius jungtis prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), plane šios nuostatos atsisakoma, nuspręsta stiprinti LSMU jame sutelkiant medicinos ir sveikatos mokslų, gamtos mokslų sričių potencialą. Iš LSU laukiama ateities veiklos vizijos.

Vyriausybė taip pat priėmė protokolinį sprendimą siūlyti Mykolo Romerio universitetui (MRU) ir Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VGTU) iki 2019 m. spalio 7 d. apsispręsti dėl jungimosi procedūros.