Tinklalapio logotipas
Grįžti

Darnioji daugiakalbystė 2019

person_outline Organizatorius: Vytauto Didžiojo universiteto (VDU), Užsienio kalbų institutas (UKI)
access_time Prasideda: 2019-05-24, baigiasi: 2019-05-25
place K. Donelaičio g. 58, Kaunas
event_note Konferencija

Kaune susirinks net pusantro šimto mokslininkų iš viso pasaulio – čia juos sukvies tarptautinė konferencija, skirta darniajai daugiakalbystei. Ekspertai iš 28 šalių Vytauto Didžiojo universitete (VDU) per dvi dienas aptars kalbų išsaugojimo svarbą, lingvistines žmogaus teises, kalbų politiką aukštajame moksle ir kitas temas.

„Gyvename laikais, kai anglų kalba darbo rinkoje yra būtinybė, o kitos kalbos – akivaizdus pranašumas. Todėl užsienio kalbų mokėjimas ir mokymas, kaip ir savos kalbos išsaugojimas, darna tarp skirtingų kalbų išlieka itin aktualiais klausimais“, – paaiškina viena iš renginio organizatorių, VDU Užsienio kalbų instituto direktorė, docentė Vilma Bijeikienė.

Konferencija „Darnioji daugiakalbystė 2019“ suburs mokslininkus ir kalbų mokymo profesionalus iš viso pasaulio diskusijai apie kalbų išsaugojimo svarbą, lingvistines žmogaus teises, kalbų politiką aukštajame moksle, t. y. darniąją individualią ir visuomeninę daugiakalbystę aukštajame moksle.

Plenarinius pranešimus anglų, vokiečių ir lietuvių kalbomis skaitys pasaulyje pripažinti mokslininkai: profesorius James Patrick Cummins iš Toronto universiteto (Kanada), profesorė Britta Hufeisen iš Darmštato technikos universiteto (Vokietija) bei VDU profesorius Egidijus Aleksandravičius. 

Išskirtinis dėmesys bus skiriamas aktualiam šiandieninio pasaulio iššūkiui – daugiakalbei pedagogikai ir kalbai jautriam ugdymui. Konferencijos dalyviams ir ypač bendrojo ugdymo mokytojams bus pasiūlytos kūrybinės dirbtuvės, kurias ves Autonominio Barselonos universiteto profesorė Mercè Bernaus Queralt.

Pranešimuose mokslininkai iš Vokietijos, Prancūzijos, Turkijos, Indijos, Jungtinės Karalystės, Suomijos ir kitų šalių aptars daugiakalbės ir daugiakultūrės mokyklos ypatumus, integruotą dalyko ir kalbos mokymą (CLIL), konfliktinę sociolingvistiką Katalonijoje, Švedijos daugiakultūrinių bendruomenių patirtį, daugiakalbystę ir kalbos palikimo išsaugojimą Airijos švietime bei daug kitų temų.

Konferencija „Darnioji daugiakalbystė 2019“ vyks gegužės 24-25 dienomis Kaune, Vytauto Didžiojo universitete.

Daugiau informacijos ir programa: https://sites.google.com/view/darniojidaugiakalbyste2019/?authuser=0

Konferenciją remia Lietuvos mokslo taryba.


Papildoma informacija
Programa Apsilankyti puslapyje
Savivaldybė Kauno m. sav.
Registracija Nuoroda į registracijos formą
Kitos sąlygos Mokamas
Nacionalinis Taip
Koordinatoriaus tel. nr. +37037327845
Renginio vieta

Grįžti