„Edukrafto“ organizuojamos pasaulio pažinimo pamokos su „Minecraft“

Grįžti

„Edukrafto“ organizuojamos pasaulio pažinimo pamokos su „Minecraft“
event 2021-10-13 domain Nacionalinė švietimo agentūra

„Edukrafto“ organizuojamos pasaulio pažinimo pamokos su „Minecraft“

Kviečiame prisijungti prie kitų Lietuvos mokyklų ir nemokamai išmėginti „Edukrafto“ organizuojamas pasaulio pažinimo pamokas su „Minecraft“ 3-4 klasėms. Nemokamai suteikiamos trys pasaulio pažinimo pamokos iš viso mokslo metų kurso.

Pasiūlymas:

  1. Nemokami akredituoti nuotoliniai mokymai mokytojams. 1 val. trukmės „Minecraft“ mokymai – kaip vesti pamokas su „Minecraft“?
  2. Trys nemokamos pasaulio pažinimo pamokos. 3-4 klasių pasaulio pažinimo pamokų medžiaga, virtualūs „Minecraft“ pasauliai pagal pamokų temas.
  3. Nemokamas sertifikatas mokytojams. Užbaigus nemokamus mokymus ir pamokas, mokytojams suteikiamas sertifikatas.

Užregistruoti savo klasę į nemokamas pamokas su „Minecraft“ ir mokymus mokytojams galima čia. 

Kaip vyksta pamokos per „Minecraft“ edukacinę platformą?

„Minecraft“ yra vienas populiariausių kompiuterinių žaidimų pasaulyje. Jo išleista „Minecraft“ edukacinė platforma yra specialiai skirta mokytojams vesti pamokas. „Edukraftas“ šioje vaikų mėgstamoje žaidimo aplinkoje sukuria virtualų pasaulį ir edukacines užduotis pagal pamokos temą. Mokytojas su mokiniais prisijungia į tokį virtualų „Minecraft“ edukacinės platformos pasaulį. Ten mokytojas gauna daugybę įrankių, kuriais valdo pamokos eigą, o mokiniai platformoje atlieka užduotis. Taigi, įsijungus „Minecraft“, Jūsų klasė išsiplečia į didžiulį, edukacinių užduočių pilną pasaulį!

Apie pamokas su „Minecraft“:

  • Pamokų turinys kuriamas kartu su mokytojais pagal atnaujinamą socialinio ugdymo programą, kuri parengta 2030-iesiems metams. Mokytojai gali susipažinti su tomis pamokomis, kurios kurtos atsižvelgiant į naujausias ugdymo programų gaires.
  • Turinį sudaro socialinis ugdymas ir jo keturios pasiekimų sritys: socialinė, ekonominė, istorinė ir geografinė. Kiekviena pamoka įvairiai jungia šias sritis.
  • Turinys tinka mišriam ir hibridiniam mokymui.
  • Remiamasi patyriminio ugdymo metodologija. Pamokos skirtos ne tik įtvirtinti pasaulio pažinimo žinias, bet ir pristatyti pamokos medžiagą. Pamokų metu vaikai veikia kartu ir bendradarbiauja virtualioje erdvėje.
  • Pamokos ugdo aukštesniuosius mąstymo gebėjimus, nes užduočių atlikimo forma – aplinkos pritaikymas mokymuisi, nuolatinis klausimų kėlimas ir atsakymų paieška, refleksija, įtraukiantis mokymasis (angl. Immersive learning) – leidžia vaikams kūrybiškai rasti įvairius sprendimus.
  • „Edukrafto“ kuriamos pamokos su „Minecraft“ mokykloms 2020 m. Skaitmeninių sprendimų konkurse „Naujasis Knygnešys“ kategorijoje „Mokymasis ir švietimas“ tapo nugalėtoju!

Kuo pamokos su „Minecraft“ yra naudingos mokytojams ir mokiniams?

Pagal atliktą „Vanderbilt“ tyrimą 92 proc. mokytojų teigė daugiau naudosiantys el. žaidimus ateityje, nes juos įvardija kaip būtiną mokymosi priemonę dėl jų teigiamos įtakos mokinių mokymosi rezultatams.