Tinklalapio logotipas
Grįžti

„Intelekto forume“ Kaune – apie neuromokslus, emocinį ir dirbtinį intelektą
event 2020-10-20 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Aktualijos

„Intelekto forume“ Kaune – apie neuromokslus, emocinį ir dirbtinį intelektą
Siekiant atliepti švietimo iššūkius, populiarinti mokslą ir įgalinti mokytojus, Kaune spalio 21 dieną vyks „Intelekto forumas“ – renginys, kuriame mąstymo ir mokymosi iššūkius aptars edukologai, psichologai, neuromokslininkai, filosofai, technologinių ir kitų mokslų atstovai.
 
Pasak vienos iš renginio organizatorių, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos vicekanclerės, profesorės Linos Kaminskienės, forumas yra skirtas pedagogams, dėstytojams ir visiems, kurie domisi mokslo naujovėmis, atveriančiomis naujus pažinimo ir mokymo ar mokymosi būdus.
 
„Su mokslo laimėjimais mes vis daugiau atrandame, kaip mokosi žmogus. Nors mokslininkai pastebi, kad šiandieninis besimokantysis pasižymi rizomatiniu mokymusi – daugiakrypčiu, dažnai nestruktūruotu, įvairiose ir netikėtose aplinkose – bet svarbu analizuoti, diskutuoti, kaip organizuoti ir įgyvendinti XXI a. mokymąsi“, – renginio temą pristato prof. dr. L. Kaminskienė.
 
„Intelekto forume“ dalyvaus pripažinti neuromokslo, emocinio ir dirbtinio intelekto specialistai. Renginio programa padalinta į tris dalis, skirtas emociniam intelektui, neuroedukacijai ir dirbtiniam intelektui. Jose ekspertai atitinkamai aptars, kaip lavinti emocinį intelektą, kaip mokosi smegenys, kokie švietimo bei ugdymo iššūkiai ir kaip ateityje žmogus sugyvens su robotais.
 
Pirmojoje dalyje pranešėjai kalbės apie gebėjimą valdyti jausmus, emocinį raštingumą, kūrybiškumą, emocijų ir mąstymo svarbą. Antrojoje dalyje – neuroedukaciją, XXI a. švietimo iššūkius, neuroplastiškumą ir žmogaus smegenų ateitį. Paskutinės dalies pranešimai dėmesį skirs dirbtiniam intelektui, žmogaus ir mašinos simbiozei, mokytojams kaip ateities technologijų kūrėjams, integruotam ir nuotoliniam mokymui. Kiekvienos dalies pabaigoje bus surengta pranešėjų diskusija.
 
Tarp forumo pranešėjų – Vytauto Didžiojo, Vilniaus ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetų, Pozityvaus ugdymo instituto atstovai, mokslininkai, verslininkai, neuromokslų, psichologijos, švietimo ir kitų sričių ekspertai.
 
Forumo metu Lietuvos įmonių atstovai įteiks skatinamąsias stipendijas aktyviausiems ir 2018-2020 metais didžiausią pažangą mokyklose padariusiems gimnazijų mokytojams. Nugalėtojus atrinks stipendijų steigėjai bei komisija, kurią sudaro švietimo, kultūros, mokslo lyderiai. Kviečiame mokyklas ir mokytojus pildyti anketą: https://bit.ly/3iIuTW3
 
„Intelekto forumas“ vyks nuotoliniu būdu spalio 21 d., trečiadienį, nuo 10 val. Transliaciją bus galima stebėti VDU YouTube kanale. Registracija į forumą vyksta internetu: https://www.eventbrite.com/e/intelekto-forumas-tickets-101874138290
 
Forumą įgyvendina viešoji įstaiga „Akadė“ ir Vytauto Didžiojo universitetas. Informacinis rėmėjas: Lietuvos radijas ir televizija. Daugiau informacijos: https://www.akade.lt/forumas