Rekomendacijos ikimokyklinio ugdymo pedagogui „Žaismė ir atradimai“

Grįžti

Rekomendacijos ikimokyklinio ugdymo pedagogui „Žaismė ir atradimai“
event 2022-01-13 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Rekomendacijos ikimokyklinio ugdymo pedagogui „Žaismė ir atradimai“

Rekomendacijų ikimokyklinio ugdymo pedagogui „Žaismė ir atradimai“ pa­skirtis yra padėti pedagogams įgyvendinti Ikimokyklinio amžiaus vaikų pasie­kimų aprašą (2014).

Rekomendacijose ikimokyklinio ugdymo pedagogui į ugdymą žvelgiama iš vaiko perspektyvos – vaikas pripažįstamas kaip savo poreikius, interesus bei patirtį turinti individualybė, gebanti autentiškai mokytis ir kaupti patirtį dialogi­nėje sąveikoje su pedagogu ir kitais vaikais.

Rekomendacijas ikimokyklinio ugdymo pedagogui „Žaismė ir atradimai“ su­daro:

  1. Vadovas pedagogui;
  2. Knygelė vaikams iki šešerių metų „Pakylėta kasdienybė“;
  3. Knygelių rinkinys vaikams iki trejų metų. Jį sudaro 8 knygelės: „Judantys laiptai“, „Aš“ pasaulis“, „Smėlio dėžė“, „Kalbos spintelė“, „Atradimų takelis“, „Korys“, „Puo­dų orkestras“, „Medžiagų dialogai“. Priedai knygelėms iki trejų metų: „Judantys laiptai“, „Aš“ pasaulis“, „Korys“.
  4. Knygelių rinkinys vaikams nuo trejų iki šešerių metų. Jį sudaro 10 kny­gelių: „Judantis pasaulis“, „Aš“ – matomas ir nematomas“, „Kalbos ir knygos gelmė“, „Žaliasis pieštukas“, „Energijos upė“, „Dėlionių kilimas“, „Pasaulis be sienų“, „Kūrybiniai dialogai“, „Mokymosi veidrodis“, „Realybių žaismė“. Priedai knygelėms nuo trejų metų iki šešerių metų: „Judantis pasaulis“, „Aš“ – matomas ir nematomas“, „Žaliasis pieštukas“, „Energijos upė“, „Dėlionių kilimas“, „Mokymosi veidrodis“, „Realybių žaismė“.

Medžiaga parengta ir išleista įgyvendinant ESF finansuojamą projektą „Inovacijos vaikų darželyje“. Projektą inicijavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, vykdė Nacionalinė švietimo agentūra. 2021 m.

Kviečiame žiūrėti 2021 m. gruodžio mėnesį vykusio rekomendacijų pristatymo vaizdo įrašą.  

Švietimo portalo metodinės medžiagos saugykloje yra viešinama medžiaga aktuali mokytojams organizuojant ugdymo procesą. Visą rekomendacijų „Žaismė ir atradimai“ medžiagą saugykloje galima rasti suvedus paieškoje raktinį žodį „žaismė ir atradimai“ ar „ikimokyklinis ugdymas“.

Metodinės medžiagos saugykloje yra kaupiama metodinė medžiaga, skirta mokytojui. Atkreipiame dėmesį, kad Nacionalinė švietimo agentūra nėra atsakinga už kitų autorių metodinės medžiagos naudojimą. Joje pateikiama asmeninė autoriaus nuomonė nebūtinai sutampa su oficialia organizacijos pozicija. Viešinama medžiaga yra rekomendacinė ir dėl jos naudojimo sprendžia mokytojas.