Tinklalapio logotipas
Grįžti

20-metį švenčiančio „European Schoolnet“ konferencija EMINENT 2017: kodėl erdvė, laikas ir ekosistemos tokie svarbūs geresniam ugdymui?
event 2017-11-17 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Aktualijos

20-metį švenčiančio „European Schoolnet“ konferencija EMINENT 2017: kodėl erdvė, laikas ir ekosistemos tokie svarbūs geresniam ugdymui?

Konferencijoje Briuselyje susirinko daugiau nei 300 dalyvių iš 35-ių valstybių. Švietimo ministerijų, mokyklų, universitetų ir kitų įstaigų atstovai diskutuoja apie mokymosi erdvės, laiko ir ekosistemos svarbą, aptaria ateities ugdymo perspektyvas.

Šiandien mokiniai turi kitokias asmenines, socialines ir profesines kompetencijas nei anksčiau. XXI-ame amžiuje ugdymui labai svarbus tampa patirtinis mokymas, įkvepianti mokymo aplinka, efektyvus laiko planavimas ir ryšiai su bendruomene.  Konferencijos pranešėjas William Rankin teigia, kad turime suteikti mūsų mokiniams kuo įvairesnės patirties per tarpusavio ryšius, bendruomeniškumą ir kontekstą. Žmonės egzistuoja ne atskirai, bet aplinkoje. Keisdami aplinką, galime pakeisti ir žmonių elgesį.

Europos mokyklos tinklo („European Schoolnet“) organizuojama konferencija EMINENT 2017 metais orientuota į naują visuotinę mokymosi ekosistemą, kuri vis labiau dinamiška, įvairiapusiška ir bendradarbiaujanti. Konferencijoje svarstoma, kaip turi atrodyti ateities klasė, kaip erdvė, laikas ir technologijos gali padėti ugdymo procese, kokios mokytojo kompetencijos svarbiausios ugdant XXI amžiaus mokinį. Pranešėjai ir ekspertai iš 15 šalių dalinosi savo patirtimi. Pasaulinio garso dizaineris Rosan Bosch kūrybiškumą naudoja kaip inovacijų ir pokyčių įrankį: „Naudojant dizainą kaip įrankį galime suteikti savo aplinkai reikšmingą patirtį ir pasirengti ateities iššūkiams. Mokyklos dizainas turėtų atspindėti žmonių įvairovę – mes visi mokomės skirtingai“.

Dalyviai pasisėmė praktinės patirties Europos mokyklos tinklo ateities klasės laboratorijoje („European Schoolnet''s Future Classroom Lab“), kurioje taikomos novatoriškos technologijos. Konferencijos metu vyko tiesioginės transliacijos iš mokymosi laboratorijų Austrijoje, Estijoje, Norvegijoje ir Ispanijoje.

Konferencijoje EMINENT 2017 taip pat piešiama ateities vizija, skatinant įvairių švietimo įstaigų bendradarbiavimą visoje Europoje. Europos mokyklų tinklo vykdomasis direktorius Marc Durando: "Mes tikimės, kad mūsų augantis tinklas ir toliau gerins švietimo ateitį, skatins diegti inovacijas, kartu su visais mūsų atstovais, partneriais ir suinteresuotosiomis šalimis.“