Tinklalapio logotipas
Grįžti

Aktualijų naujienlaiškis „Aš manau“ nr. 49: melagienos ir Europos atsakas į pandemiją
event 2021-05-04 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Aktualijos

Aktualijų naujienlaiškis „Aš manau“ nr. 49: melagienos ir Europos atsakas į pandemiją

49 –ajame aktualijų „Aš manau“ numeryje apžvelgiamos dvi temos, svarbios ne tik Lietuvai. Pirmoji tema skirta melagienoms – vis aktualesniam klaidinančios informacijos reiškiniui. Dabartiniai dezinformacijos karai vyksta pandemijos kontekste, todėl visuomenę pasiekia nemažai melagienų koronaviruso ir skiepų tema. Kas ir kodėl skleidžia dezinformaciją, kaip atpažinti melagienas, ką dėl to daro Europos Sąjungos (ES) institucijos, sužinosite perskaitę naujienlaiškį. Kaip visada, rasite paruoštų diskusinių klausimų, skirtų darbui su mokiniais.

Antroji tema skirta ES atsakui į pandemiją. Sužinosite, kokių veiksmų imasi Europos šalių bendrija, kad sumažintų nuostolius, patiriamus dėl pandemijos. Numeryje pateikta informacija apie ES solidarumo pavyzdžius, vakcinų tvirtinimo tvarką, ekonomikos gaivinimo priemones. Kaip visada, numeryje rasite ekspertų komentarus ir atgarsius socialinėse medijose, kurių pagrindu galima su mokiniais diskutuoti, kuo solidarus atsakas naudingas Lietuvai ir, kaip pandemija paveiks ES ateities perspektyvas.

Artėja gegužės 9 d. – Europos diena. Sekite pateiktomis nuorodomis ir atnaujinkite savo ir mokinių žinias apie ES ir Lietuvos narystę Europos šalių bendrijoje.

www.asmanau.lt informacija