Tinklalapio logotipas
Grįžti

Alytaus rajonas trūkstamus mokytojus vilios kompensacijomis už keliones į darbą
event 2019-02-12 domain LRT.lt label_outline Spaudos apžvalga

Alytaus rajonas trūkstamus mokytojus vilios kompensacijomis už keliones į darbą

Mokytojų trūkumas  rajonų  mokyklose po kelerių metų virs pedagogų trūkumo krize,  prognozuoja Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras. Alytaus rajone trūksta ir pedagogų, ir psichologų, todėl į kaimo mokyklas jie bus viliojami kompensuojant kelionės į darbą išlaidas.

Alytaus rajono Daugų Vlado Mirono gimnazijoje antrus metus psichologe dirbanti Jolanta Dimšienė į darbą kasdien pirmyn ir atgal sukaria apie 50 kilometrų, tam  per mėnesį išleidžia apie 100 eurų. 

Dirbti su mokiniais gimnazijoje psichologė rinkosi po 20 metų akademinio darbo pedagoginėje psichologinėje tarnyboje.

„Kaip psichologei, dirbančiai su vaikais turinčiais elgesio sutrikimų, manau labai svarbu vaikus stebėti natūraliomis sąlygomis, mokykloje, kaip vaikas elgiasi, pamokose, pertraukose, padėti spręsti problemas“, – pasakojo J. Dimšienė.

Tačiau ne visoms rajono gimnazijoms taip pasisekė. Pavyzdžiui, Butrimonių gimnazija 2 metus ieško psichologo, tačiau žadamas 500 eurų į rankas atlygis nežavi.

„Suviliojimas tai būtų solidus, orus atlyginimas, visų pirma, o tas dalykas, kad būtų sumokėta už kelionę į ugdymo įstaigą, taip pat būtų didelis pliusas“, – sakė Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis.

Apie 60 proc. rajono mokyklose dirbančių mokytojų atvažiuoja iš Alytaus. Trūksta ir mokytojų, ir ikimokyklinio ugdymo pedagogų. Rasti, kas pavaduos, pavyzdžiui, tiksliųjų mokslų specialistus, šiems susirgus, misija neįmanoma.

„Paanalizavus situaciją matosi, kad daugumoje gimnazijų, jeigu išeitų mokytojai ar sugrįžtų atgal į Alytaus miestą, Alytaus rajone susidarytų sudėtinga situacija su trūkstamais mokytojais. Todėl savivaldybė nusprendė dėl trūkstamų mokytojų dalinai kompensuoti važinėjimo išlaidas į darbą“, – sakė Alytaus rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Jonas Žemaitis.

Kompensacijas galės gauti pedagogai, važinėjantys savo automobiliu ir viešuoju transportu. Alytaus rajono savivaldybė kompensacijoms pedagogams 10 mėnesių skyrė 25 tūkst. eurų.

Plačiau apie tai – Rūtos Lankininkaitės reportaže.