Tinklalapio logotipas
Grįžti

Dr. Urtei Neniškytei įteiktas prestižinis „L`ORÉAL Foundation“ ir UNESCO tarptautinis apdovanojimas
event 2019-03-15 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Dr. Urtei Neniškytei įteiktas prestižinis „L`ORÉAL Foundation“ ir UNESCO tarptautinis apdovanojimas

Kovo 14 d. buvo išdalinti 21-ieji prestižiniai tarptautinių kylančių talentų apdovanojimai. Tarp 15-os perspektyviausiomis pripažintų mokslininkių apdovanojimas buvo įteiktas ir neuromokslininkei dr. Urtei Neniškytei. Kartu su kitomis laureatėmis lietuvė buvo pagerbta prestižinėje ceremonijoje, kuri vyko Paryžiuje įsikūrusioje UNESCO būstinėje. Tarptautiniai kylančių talentų apdovanojimai yra kasmet organizuojamos „Moterims moksle“ programos dalis, kurios konferencijos metu žinomos mokslininkės susitinka, kad švęstų moterų mokslininkių indėlį į mokslą.

Garbė atsiimti apdovanojimą kasmet suteikiama penkiolikai perspektyvių mokslininkių iš įvairių šalių, kurios gali pakeisti pasaulį plėtodamos savo potencialą bei vykdant mokslinius tyrimus. Šiais metais, tarptautinės komisijos sprendimu, apdovanojimas buvo įteiktas ir mokslininkei iš Lietuvos – dr. Urtei Neniškytei, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Neurobiologijos ir biofizikos katedros mokslo darbuotojai.

„L’Oréal-UNESCO“ programos „Moterims moksle“ 21-osios tarptautinių apdovanojimų ceremonijos metu apdovanojimai buvo įteikti ne tik prestižinių tarptautinių kylančių talentų laureatėmis, bet ir penkioms „Moterims moksle“ iš skirtingų pasaulio regionų mokslininkėms. Kiekviena laureatė buvo apdovanota 100 tūkst. eurų prizu už jų indėlį medicinos, paleontologijos, molekulinės biologijos, ekologijos ir vystymosi biologijos srityse.

2019 metų L’Oréal-UNESCO“ programos „Moterims moksle“ apdovanojimų laureatės:

Afrika ir Arabų šalys

Profesorė Najat Aoun SALIBA – Analitinė ir atmosferos chemija

Chemijos profesorė, Amerikos universiteto Beirute Gamtosaugos centro direktorė, libanietė.

Azija

Profesorė  Maki Kawai – Chemija / Katalizė

Tokijo universiteto Molekulinių mokslų instituto generalinė direktorė, Japonijos mokslo tarybos narė.

Lotynų Amerika

Profesorė Karen Hallberg – Fizika / Kondensuotų medžiagų fizika

Balseiro instituto profesorė, Bariloche atominės energijos centro tyrimų direktorė, CNEA/CONICET narė.

Šiaurės Amerika 

Profesorė Ingrid Daubechies – Matematika / Matematinė fizika

Duke universiteto matematikos, elektros ir kompiuterių inžinerijos profesorė Ingrid Daubechies.

Europa

Profesorė Claire Voisin – Matematika / Algebrinė geometrija

Prancūzijos kolegijos profesorė ir buvusi tyrėja  CNRS (Prancūzijos nacionalinis mokslinių tyrimų centras) Claire Voisin.

Per pastaruosius 21-erius „L'Oréal-UNESCO“ programos „Mokslo moterims“ gyvavimo metus už išskirtinius pasiekimus ir atradimus buvo apdovanotos 107 mokslininkės. Trys iš jų buvo įvertintos ir apdovanotos Nobelio mokslo premijomis. Daugiau nei 3 tūkst. jaunų moterų jau gavo paramą savo svarbiausiems karjeros siekiams įgyvendinti. Regioniniu lygiu „L'Oréal-UNESCO“ skiria stipendijas 117 šalių, įskaitant ir visas tris Baltijos šalis.

Apie „L’Oréal-UNESCO“ programą „Mokslo moterims“ 

Tarptautinė „L'ORÉAL-UNESCO“ programa „Mokslo moterims“ buvo įkurta 1998 metais įteisinant partnerystę tarp „L'ORÉAL“ įmonių fondo ir Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos UNESCO. Programa siekiama palaikyti mokslininkes ir paskatinti jas tęsti jų atliekamus tyrimus, taip pat padidinti su moksliniais tyrimais dirbančių moterų skaičių taip prisidedant prie mokslo raidos. Be stipendijų, programa taip pat suteikia mokslininkėms galimybę skatinti jų mokslinius pasiekimus.

Tai vienintelė paramos programa mokslininkėms Baltijos šalyse. Programa skatina Baltijos šalių mokslininkių profesinį tobulėjimą, padėdama joms siekti naujų tikslų ir kurti naudą tiek mokslo, tiek visuomenės labui.

„L’Oréal“ Baltic „Mokslo moterims“ stipendijų programa yra įgyvendinama nuo 2004 metų, jos tikslas – skatinti talentingų mokslininkių pasiekimus, paskatinti jas tęsti tyrimus ir suteikti finansinę paramą, taip prisidedant prie mokslo raidos. Šiandien „L’Oréal“ Baltic stipendijų programa „Mokslo moterims“ yra įgyvendinama bendradarbiaujant su visomis trimis Baltijos šalių mokslų akademijomis ir UNESCO nacionalinėmis komisijomis Latvijos, Estijos ir Lietuvos šalyse. Nuo šio projekto pradžios, kuomet prieš penkiolika metų buvo įsteigtos „L'ORÉAL Baltic” stipendijos Latvijoje, net 42 mokslininkės iš šios šalies buvo pripažintos ir pinigine stipendija paskatintos dėl mokslo srityje atlikto darbo. Pirmą kartą net septynios Baltijos šalių mokslininkės bus net po 6 000 EUR stipendiją už jų indėlį į mokslą.