hero

Gera žinia: papildytas skaitmeninių išteklių rinkinys „EduSensus“

Gera žinia: papildytas skaitmeninių išteklių rinkinys „EduSensus“

2022-06-17
Nacionalinė švietimo agentūra

Mokymosi sunkumų ir raidos sutrikimų turinčių vaikų ugdymui skirtas skaitmeninių išteklių rinkinys „EduSensus“ papildytas naujomis programomis „Pažiūrėk ir pasakyk“ ir „Kalbantys paveikslėliai“. 

„Kalbantys paveikslėliai“ yra programa, skirta naudoti vaikams, turintiems klausos ar kalbos sutrikimų, bei vaikams, kurie mokosi kalbėti. Naudodamiesi programa vaikai išmoksta skirti įvairius aplinkos garsus. Spustelėjus paveikslėlį pasigirsta gyvūno ar daikto skleidžiamas garsas, tad vaikas vienu metu gali girdėti garsą, matyti, kas jį skleidžia, ir perskaityti garsažodį. Programos pagalba lavinami: vaikų erdvinis (viršus, apačia, kairė, dešinė ir pan.) suvokimas, atmintis, mąstymas, žodynas plečiamas antonimais, prielinksniais, prieveiksmiais, būdvardžiais.

„Pažiūrėk ir pasakyk“ yra inovatyvus įrankis, leidžiantis mokytojams ar specialistams pamokas ir veiklas padaryti patrauklesnes vaikams. Pagrindinis „Pažiūrėk ir pasakyk“ tikslas yra plėsti vaiko aktyvųjį bei pasyvųjį žodyną ir ugdyti komunikacinius įgūdžius. Žodynas apima 30 kategorijų, kuriose pateikiami paveikslėliai ir įvairaus sudėtingumo užduotys. Kiekvieno paveikslėlio pavadinimas ne tik ištariamas, bet ir parodomas gestu, todėl šia programa gali naudotis ir vaikai, turintys klausos sutrikimų. 

Visos priemonės parengtos, remiantis Europos disleksijos draugijos viceprezidentės M. Bogdanowicz rekomendacijomis. Pagal jas sukurti edukaciniai žaidimai sėkmingai naudojami tokiose šalyse, kaip Norvegija, Lenkija, Slovakija, Čekija, Ispanija, Portugalija ir kt. Skaitmenines mokymo priemones lokalizuoti Lietuvoje padėjo ekspertės L. Grikainienė, R. Bagdonavičienė, I. Stelmokienė, R. Saulėnienė.  

Visą įtraukiajam ugdymui skirtų skaitmeninių mokymo priemonių ekosistemą sudaro virš 3000 interaktyvių bei papildomų veiklų. Lietuvai adaptuojamos EduSensus programos: „Žodžių žaidimaiLogoritmikaLogožaidimai“, „Pažiūrėk ir pasakyk“, „Kalbantys paveikslėliai“, „Žingsnis po žingsnio“. Kviečiame jomis naudotis. Viena priemonė dar kuriama, bus papildyta.