Lapkričio mėnesį tradiciškai vykusių nuotolinių susitikimų metu verslo atstovai pristatė įvairias inovacijas švietimo bendruomenei

Grįžti

Lapkričio mėnesį tradiciškai vykusių nuotolinių susitikimų metu verslo atstovai pristatė įvairias inovacijas švietimo bendruomenei
event 2021-11-25 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Lapkričio mėnesį tradiciškai vykusių nuotolinių susitikimų metu verslo atstovai pristatė įvairias inovacijas švietimo bendruomenei

„Įžiebkite pradinių klasių mokinių meilę STEAM mokymuisi, žaismingai spręsdami problemas, paruošdami juos būti atkakliais, nepriklausomais mąstytojais“, – taip UAB „Baltic Orbis“ atstovė pradėjo susitikimą LEGO® mokymosi sistema papildyta naujiena pradinukams – „SPIKE Essential“, kuris vyko 2021 m. lapkričio 11 d. nuotoliniu būdu.

LEGO® mokymosi sistemos dalis „SPIKE Essential“ įtraukia mokinius į praktinį STEAM koncepcijų tyrimą ir prisideda prie raštingumo, matematikos ugdymo ir socialinio bei emocinio vystymosi. Su švietimo standartais suderintuose mokymosi kursuose aptariamos kasdienės temos, naudojamos minifigūrėlės su skirtingomis asmenybėmis ir pažįstami LEGO® konstravimo elementai, kad mokiniai mokytųsi spręsti problemas, kurdami pasakojimus ir istorijas. Pagalbinė medžiaga ir įvairių kompetencijų ugdymu pagrįstos profesinio tobulėjimo galimybės leidžia mokytojams lengvai pradėti ir pereiti iš vieno mokymosi kurso į kitą.

Apie visa tai susitikimo metu mokytojams papasakojo ir praktiškai pristatė UAB „Baltic Orbis“ atstovai.

 

Inovatyvios naujienos ir hibridiniai sprendimai. Susitikimo metu UAB „Officeday“ atstovai supažindino mokytojus su aktualiausiais ir svarbiausiais šių dienų sprendimais.

Hibridinis mokymas – jau tapęs kasdieniu kiekvienos mokyklos veiklos modeliu. Susitikimo metu buvo pristatyti ir pademonstruoti aukščiausios kokybės vaizdo ir garso įrankiai „Newline“, kurie mokytojams padės palaikyti tiesioginį ryšį pamokų metu su mokiniais tiek namuose, tiek klasėje.

Gamtos mokslų edukacinės sistemos bei programavimas ir robotika. Susitikimo dalyviai susipažino su išskirtine „Altay“ edukacine sistema, kuri suteikia mokytojams viską, ko reikia, kad fizikos bei chemijos dėstymas taptų inovatyvus, įtraukiantis ir suprantamas. Taip pat buvo pristatyti edukaciniai robotai „Robobloq“, prisidedantys prie vaikų kūrybiškumo, bendradarbiavimo ir loginio mąstymo lavinimo.

Mokytojai išgirdo ir apie „Tapirx“ – klasių ir salių rezervacijos sistemą, kuri padės planuoti užimtumą, bei saugų ir itin paprastą spausdinimo su kortelėmis būdą.

Susitikimas vyko 2021 m. lapkričio 17 d. nuotoliniu būdu.

 

Fast ForWord. Kas tai yra? „Tai kompiuteriniai pratimai, sukurti JAV įmonės „Scientific Learning“, kurių veiksmingumas yra įrodytas psichologiniais ir neurologiniais moksliniais tyrimais“, – taip prasidėjo susitikimas, vykęs 2021 m. lapkričio 24 d. nuotoliniu būdu, su mokymosi ypatumų centro „Labirintas“, MB, atstovais.

Ši programa individualiai prisitaiko prie vaiko gebėjimų ir parenka tinkamiausius pratimus bei jų sudėtingumo lygius. „Fast ForWord“ teikia nuolatinį grįžtamąjį ryšį apie vaiko pasiekimus ir pokyčius. Užduotys ir pratimai yra pateikiami vaikui patrauklia žaidimų forma, todėl jis motyvuojamas aktyviai įsitraukti ir dalyvauti.

Vertė vaikui: lavinami vaiko akademinei sėkmei būtini kalbos bei skaitymo įgūdžiai; stiprėja dėmesio koncentracija; gerėja informacijos priėmimas ir apdorojimas; stiprėja trumpalaikė atmintis; greitėja kalbos apdorojimo greitis; gerėja kelių informacijos vienetų apdorojimas vienu metu; auga vaiko motyvacija mokytis; gerėja mokymosi rezultatai.

Naujomis psichologijos ir neuromokslo žiniomis paremti mokymosi metodai kartu su naujausiomis technologijomis yra ypač tinkami, siekiant pagerinti vaiko, turinčio mokymosi ir skaitymo sutrikimų, tokių kaip disleksija ar disgrafija, gyvenimo kokybę.

Daugiau informacijos: el. p. rita.baskiene@nsa.smm.lt