Lapkričio mėnesio Europos mokyklų tinklo naujienlaiškis

Grįžti

Lapkričio mėnesio Europos mokyklų tinklo naujienlaiškis
event 2022-11-18 domain European Schoolnet

Lapkričio mėnesio Europos mokyklų tinklo naujienlaiškis

Europos mokyklų tinklas (angl. European Schoolnet) siekia padėti mokytojams ir siūlo skaitmeninius švietimo išteklius, kurie gali paįvairinti ugdymo turinį. Siūlomi įdomūs internetiniai seminarai, nuotoliniai mokymai, mokomoji medžiaga, tyrimai, projektų patirtys ir daug kitų naudingų ugdymo šaltinių.

Ugdymas mokyklose po Covid-19

Po 19 internetinių seminarų, surengtų nuo 2021 m. gruodžio mėn. iki 2022 m. birželio mėn. skaitmeninių išteklių, vertinimo ir mokyklų stebėsenos bei mokinių gerovės temomis, Europos mokyklų tinklas paskelbė naują ataskaitą. Joje pateikiami įvairūs mokslininkų ir švietimo atstovų teiginiai apie tai, kaip svarbu imtis veiksmų ir įgyvendinti pandemijos metu įgytą patirtį, siekiant permąstyti ir pertvarkyti mokyklinį ugdymą. Daugiau skaitykite čia.

Nauja „Scientix TV“ laida apie tvarumą

Šiame vaizdo įraše kalbamasi su projekto COOLSCHOOLS atstovu Francescu Baró, kuris pasakoja apie „žaliųjų vietų“ mokyklose svarbą, o „Trane Technologies“ pramonės lyderė klimato kaitos ir tvarumo srityje pateikia savo nuomonę šia tema. Mokytojas, dalyvavęs bandomajame projekte, atkreipė dėmesį į gamta grįstų sprendimų integravimo ugdyme naudą. Taip pat laidoje tradiciškai laukia eksperimentas, kurį galite išbandyti su savo mokiniais!

Kūrybingumo ir informatinio mąstymo skatinimas klasėje

Ateities klasės laboratorija kviečia į internetinį seminarą tema „Mokinių kūrybinio ir informatinio mąstymo skatinimas“, kuris nuotoliniu būdu vyks spalio 21 d. (penktadienį) 12 val. Lietuvos laiku. Renginio metu pedagogai ir ekspertai aptars dabartinę informatinio mąstymo ugdymo padėtį Europoje, pateiks informacija apie galimą jo naudą ir dalysis savo būdais, kaip integruoti kodavimą klasėje. Registruokitės čia.

Kino paveldo filmų pristatymas jauniesiems žiūrovams: Europos kino fabrikas

Briuselyje vyko Europos kino fabriko renginys. Kino pramonės ekspertai pasidalijo savo nuomonėmis ir aptarė veiksmus, kurių reikia imtis, kad kino edukacija vyktų klasėse. Jei domitės kino edukacija, apsilankykite Europos kino fabriko svetainėje.

Saugesnio interneto forumas 2022: saugoti, įgalinti ir gerbti!

Šių metų Saugesnio interneto forumas (SIF) vyko spalio 27 d. hibridiniu būdu. Renginyje aptarta naujoji Geresnio interneto vaikams (BIK+) strategija. Forumas buvo organizuojamas jaunimo iniciatyva, jaunimui aktyviai dalyvaujant SIF planavime, rengime ir įgyvendinime. Renginio rezultatus netrukus bus galima rasti adresu betterinternetforkids.eu/sif.

Europos politikos, mokslinių tyrimų ir praktikų forumas

Projektas KID_ACTIONS, skirtas užkirsti kelią vaikų ir paauglių patyčioms internete ir į jas reaguoti, 2022 m. lapkričio 22 d. organizuoja antrąjį Europos politikos, mokslinių tyrimų ir praktikų forumą. Forumas vyks hibridiniu būdu: Briuselyje (Belgija) ir internetu. Jei domitės šia tema arba dirbate kovos su patyčiomis srityje, kviečiame dalyvauti #TogetherAgainstCyberbullying! Daugiau informacijos rasite čia.

Internetinis seminaras: mokymasis žaidžiant ir pedagogika

Ateities klasės laboratorija šį gruodį kviečia į nuotolinį seminarą apie žaidimais grįstą mokymąsi ir pedagogiką. Švietimo ekspertai ir suinteresuotosios šalys aptars žaidimų vaidmenį įgyjant žinių ir ugdant XXI a. gebėjimus. Tokie inovatyvūs mokymosi būdai reikalauja keisti tradicinius pedagoginius metodus – kaip tai įgyvendinti? Daugiau informacijos netrukus.

Jaunimo nuomonė ir naujoji BIK+ strategija

Šiemet daugiausia dėmesio skiriama jaunimo įgalinimui, taip pat minimi Europos jaunimo metai, todėl naujoje Geresnio interneto vaikams (BIK+ „Better Internet for Kids“) strategijoje viso pasaulio jaunimas pateikė savo nuomonę, koks turėtų būti internetas ateityje. Kviečiame žiūrėti vaizdo įrašą.

Spalio mėnesio Ateities klasės ambasadorių metraštis

Ateities klasės ambasadoriai ir toliau aktyviai skleidžia inovatyvių mokymosi erdvių ir metodikų idėjas savo bendruomenėse. Daugiau apie tai, ką jie nuveikė per pastaruosius tris mėnesius, skaitykite naujausiame leidinyje.

Tapkite konkurso nugalėtoju

Turite galimybę laimėti 500 eurų vertės kuponą pasirinktam profesiniam tobulėjimui savo šalyje. Konkurse kviečiami dalyvauti Europos pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojai ir integruoti pasirinktas dviejų mSTEAM modulių veiklas į savo klasės veiklas: „Mikromenas“ (angl. MicroArt) ir „Meno detektyvai“ (angl. Art Detectives). Apsilankykite konkurso svetainėje ir siųskite savo darbus iki 2022 m. lapkričio 25 d. 23:59.