Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lituanistinio švietimo dėstytojo premijos laureatas prof. V. Kavaliauskas: „Dirbdamas pedagoginį darbą visiškai nepavargstu“
event 2018-04-20 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Lituanistinio švietimo dėstytojo premijos laureatas prof. V. Kavaliauskas: „Dirbdamas pedagoginį darbą visiškai nepavargstu“

„Kitos profesijos man netiktų. Aš, dirbdamas pedagoginį darbą, visiškai nepavargstu. Man darbas yra kaip savotiškas hobis, kuriam reikalingi aktoriniai sugebėjimai ir nuolatinė improvizacija“, – pasakoja pirmosios Lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) premijos laureatas prof. Vidas Kavaliauskas.

Daugiau nei dvidešimt septynerius metus profesorius dirba akademinį darbą Lietuvos edukologijos universitete, kuriame dėsto kalbotyros, akcentologijos kursus būsimiems lietuvių kalbos mokytojams. Penkerius metus profesorius V. Kavaliauskas vadovauja Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centrui. Pastarajame lankosi įvairių būsimų profesijų studentai, dalis jų atvyksta studijuoti į Lietuvos aukštąsias mokyklas ar lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus. Kasmet centras pritraukia vis daugiau studentų gruzinų, kurie mokosi lietuvių kalbos. Šiemet rudens semestre jų buvo apie 80. Jo studentai ne tik lietuviškai gieda Lietuvos himną, dainuoja dainas, bet ir rengia bakalauro darbus apie Lietuvos ir Gruzijos santykius.

Prieš trejus metus profesorius V. Kavaliauskas buvo išrinktas LEU tuometinio Lituanistikos fakulteto geriausiu dėstytoju. Pats profesorius pabrėžė, jog esantis vienas iš reiklesnių, griežtesnių, principingesnių dėstytojų. Tiek studentų įvertinimas, tiek Lituanistinio švietimo dėstytojo premija profesorių įpareigoja toliau sėkmingai dirbti ir plėtoti šiltus santykius tarp Lietuvos ir Gruzijos.

Kavaliauskas yra apdovanotas Lietuvos Vyriausybės, Seimo, ministerijos padėkomis, o 2015 m. jam suteiktas Gruzijos technikos universiteto garbės daktaro vardas.