Tinklalapio logotipas
Grįžti

Naujos tobulėjimo galimybės kartu su „Cities of Learning“
event 2020-07-22 domain Žinauviska.lt

Naujos tobulėjimo galimybės kartu su „Cities of Learning“

Bene daugiausiai streso keliantys klausimai yra susiję su mūsų ateitimi ir karjeros galimybėmis. Ir tai yra visiškai normalu – nežinomybė dėl to, kas bus vėliau, kiekvieną stato į nepatogią padėtį. Ką daryti, kad nežinomybės rūkas nebūtų toks tirštas ir jaustumeisi saugiau? Mes siūlome tau pasidėti  pagrindą po kojomis naudojantis „Cities of Learning“ (liet. Besimokančių miestų) platforma. Į tolimesnius klausimus, kylančius išgirdus šį pavadinimą, atsakyti padėjo Brigita Ruzienė, viena iš platformos kūrėjų. 

Kas yra „Cities of Learning“?  

„Cities of Learning“ – tai interaktyvi mokymosi platforma, kurioje svarbiausius inovatyvumo ir perspektyvumo vaidmenis atlieka interaktyvus vietos žemėlapis, mokymosi grojaraščiai ir skaitmeniniai ženkliukai. Tai virtuali erdvė, kuri apjungia besimokančiuosius miestus ne tik Europoje, bet ir kituose žemynuose. Programos tikslas yra viešinti ir suteikti prieigą prie įvairių krypčių veiklų, vykstančių skirtingose teritorijose. Lietuvoje turime vieną iš 12 (miestų sąrašas vis pildosi) „Cities of Learning“ miestų – Vilnių. Įdomu tai, kad „Cities of Learning“ pradžia yra būtent čia! Grupelė lietuvių, remdamiesi Čikagos miesto pavyzdžiu, sukūrė platformą, veikiančią jau beveik metus laiko. Taigi, jeigu domiesi, pavyzdžiui, asmeniniu tobulėjimu, ir ieškai būdų, kaip savo laisvą laiką praleisti prasmingai – apsilankyk „Cities of Learning“ platformoje ir atrask veiklas, dominančia tema. „Cities of Learning“ siūlo vietines ir virtualias patirtis, sujungtas į grojaraščius. Naudojantis šia internetine platforma įgytos žinios yra pritaikomos formuojant naujus įgūdžius, kvalifikacijas, jos yra naudingos karjerai.

Mokymosi grojaraščiai

Paklausta apie mokymosi grojaraščius, viena iš platformos kūrėjų Brigita, juos lygina su mėgstamų dainų grojaraščiu. Skirtumas tik tas, kad vietoje dainų tokiame grojaraštyje yra surikiuotos mokymosi veiklos. Deja, kol kas patys neturime galimybės sukurti savo playlist‘o, bet galime naudotis organizatorių sukurtais grojaraščiais ir už įgyvendintas veiklas gauti skaitmeninių ženkliukų.

Skaitmeniniai ženkliukai 

Kas nemėgsta už atliktą darbą gauti atlygio? Gaila, kad į žurnalą negalima įterpti svirplių čirpimo... „Cities of Learning“ už kiekvieną įvykdytą veiklą skiria skaitmeninį ženkliuką, kuris leidžia atpažinti ir įvertinti įvairiapusį mokymąsi. Kaip teigia Brigita, jauni žmonės dažnai nežino, kaip įvertinti savo naujus įgūdžius, taigi atvirų skaitmeninių ženkliukų programa šią spragą užpildo. Sukaupti skaitmeniniai ženkliukai tampa svariu argumentu, įrodančiu įgytas kompetencijas. 

 Ar galima išbandyti tarptautines užduotis, kai esi Lietuvoje? 

Šiemet susidūrę su karantino mestais iššūkiais buvome priversti sužinoti, kas yra nuotolinis mokymasis. Neslėpkime, toks mokymosi būdas turi tam tikrų privalumų. Pavyzdžiui, gali sėdėti savo kambaryje, bet taip pat dalyvauti užsiėmime Kipre, kurį atradai „Cities of Learning“ platformoje. Jeigu tave domina patirtys ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, visų besimokančių miestų siūlomas veiklas gali pamatyti global.cityoflearning.eu 

Kaip naudojimasis „Cities of Learning“ gali praturtinti tarptautinę patirtį, keliones?

„Cities of Learning“ komanda šiuo metu dirba su ambasadoriais Vilniaus mieste bei kuria ambasadorių tinklą tarptautiniu mastu, bendradarbiaudami su Tilburgo miestu Olandijoje ir Saksonijos regionu Vokietijoje. Jauniems žmonėms tai yra nereali galimybė susipažinti su kitų šalių jaunimu, jų pomėgiais, kultūromis. Kalbant apie keliones, dabar yra įgyvendinamas tarptautinis projektas, suteikiantis galimybę jauniems žmonėms išvykti į konferencijas ar kitas ugdomąsias veiklas kitose šalyse. Tarptautinę patirtį praturtina sukurtas tikras santykis, kuris atveria begalę galimybių tiek pažinti save, tiek veikti tarptautiniu lygiu. Niekada negali žinoti, kur tai nuves: galbūt į dalyvavimą dar viename projekte, savo idėjos įgyvendinimą tarptautiniu lygiu, o galbūt turėsi galimybę nuvykti į svajonių šalį, atrasti savo mėgiamą darbą ar tiesiog susikurti laimingą asmeninį gyvenimą.

Kokią naudą teikia „Cities of Learning“?

Pati didžiausia šios platformos teikiama nauda yra nemokamai vykstantys užsiėmimai, kurie neabejotinai prisideda prie asmeninio tobulėjimo vienoje ar kitoje srityje. Įgyti įgūdžiai teiks naudos ieškant darbo ir kuriant savo karjerą. Brigita dalijasi savo patirtimi, kokią naudą jai suteikė darbas su šia platforma: „Man veikiant su šia platforma ir jos iniciatyva „užaugo“ mintis įsteigti  savo asmeninę organizaciją „Madrus“, kuri taip pat aktyviai veikia platformoje ir siūlo mokymosi veiklas“. Taigi, akivaizdu, kad įgytos patirtys nenueina veltui. 

Kaip prisijungti? 

Norint pradėti mokytis pagal „Cities of Learning“ siūlomas veiklas nereikia gaišti laiko ir sukti galvos pildant registracijos anketas. Prie šios platformos galima prisijungti tiesiog suvedus vilnius.cityoflearning.eu nuorodą. Platforma yra atvira naudojimui visiems – tiek organizacijoms, tiek jauniems žmonėms. Jeigu miestai nori tapti besimokančiais miestais, jiems tereikia susisiekti su „Cities of Learning“ komanda ir jie padės išplėtoti idėją jų miestuose.

Vis dar nežinai, kas bus rytoj? Nesijaudink, mes irgi nežinome. Bet, perfrazuojant lietuvių liaudies patarlę, jei bijome kristi, galime pasidėti pagalvę, tobulėdami ir įgydami naujų kompetencijų būdami tiek Lietuvoje, tiek skirtingose pasaulio vietose kartu su „Cities of Learning“. 

Išbandyk šiuos mokymosi grojaraščius!

Šaltiniai: Eurodesk Lietuva.