Nemokama pamoka moksleiviams apie pagalbą Ukrainai per „Minecraft“

Grįžti

Nemokama pamoka moksleiviams apie pagalbą Ukrainai per „Minecraft“
event 2022-05-25 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Nemokama pamoka moksleiviams apie pagalbą Ukrainai per „Minecraft“

Visos mokyklos gali nemokamai atsisiųsti „Trys kubai“ kurtą interaktyvią pamoką „Humanitarinės pagalbos tiekimas Ukrainai“. Jos metu užduotys atliekamos „Minecraft“ edukacinėje platformoje. Pamoka skirta šviesti moksleivius, kaip bendradarbiaujant tarpusavyje galima greitai tiekti humanitarinę pagalbą Ukrainai.

Pamoka apie Ukrainą

„Minecraft“ aplinkoje sukurtas pasaulis, kuriame moksleiviai su pedagogo pagalba išbando demokratinių principų taikymą, modeliuoja dalyvavimą tarptautinėje institucijoje ir atlieka užduotis – bendradarbiaujant siunčia humanitarinės pagalbos paketus Ukrainai.

„Esame komanda neabejinga Ukrainai, todėl norime prisidėti ir suteikti visiems moksleiviams žinių, kokiais būdais jai galima padėti šiuo sunkiu metu“ – sako „Trys kubai“ bendraįkūrėjas Tadas Bielskis.

Pamokos pasaulyje moksleiviai komandomis gamina humanitarinės pagalbos paketus 4-iose skirtingose zonose – ūkininkystės, kasybos, gamybos ir logistikos. Asamblėjoje susipažįstama su šiuolaikinio liberalizmo kūrėju Džonu Loku ir ES atstovais, kurie atsakingi už maisto, energijos tiekimą. Čia taip pat komandos kartu sprendžia gamybos ir logistikos klausimus. Pamokos gale apsilankoma aikštėje, pilnoje žydinčių saulėgrąžų – nacionalinio Ukrainos simbolio. Joje moksleiviai stato objektus, skirtus išreikšti palaikymą Ukrainai.

Darius Kniūkšta, „Trys kubai“ bendraįkūrėjas teigia, kad „Vaikus reikia mokyti bendradarbiavimo ir demokratiškumo nuo pat mažų dienų, nes būtent tuo metu ugdomi pagrindai, koks žmogus bus užaugęs. Svarbu, kad apie šiuos dalykus būtų ne tik kalbama, o patys vaikai aktyviai dalyvautų mokymosi procese.“

Švietimo inovacijos su Minecraft

Šiais mokslo metais Lietuvos mokyklose vedamos „Trys kubai“ kurtos formalaus švietimo pamokos su „Minecraft“. Dalis šių mokyklų dalyvauja projekte „Kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimas“. Pamoka apie Ukrainą skirta moksleiviams geriau suprasti, kaip įvairiais būdais bendradarbiaujant tarpusavyje galime padėti Ukrainai. Šis projektas – tai Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos kartu su Kultūros ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis įgyvendinamo nacionalinės kultūrinės edukacijos sistemos modernizavimo projekto dalis.

Kaip mokykloms atsisiųsti pamoką nemokamai?

Į „Humanitarinės pagalbos tiekimas Ukrainai“ pamokos paketą įeina interaktyvus pamokos pasaulis „Minecraft“ platformoje, pamokos planas, instrukcijos ir vaizdo įrašas mokytojui, kaip vesti šią pamoką. Visą pamokos paketą mokyklos gali atsisiųsti čia.