Tinklalapio logotipas
Grįžti

Pasaulinis lietuvių kalbos ir kultūros vasaros forumas
event 2020-07-24 domain Nacionalinė švietimo agentūra label_outline Aktualijos

Pasaulinis lietuvių kalbos ir kultūros vasaros forumas

Jau daugiau nei 19 metų Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) rengia lietuvių kalbos ir kultūros kursus užsieniečiams ir trečius metus organizuoja intensyvias lituanistines studijas užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams. Šiemet COVID-19 koreguoja ir vasaros mokyklų planus, tad iššūkiai paverčiami naujomis ir netikėtomis lietuvių kalbos ir lietuvybės sklaidos galimybėmis.

Liepos 27 d. 11 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Konferencijų salėje, V a.) vyks Pasaulinis lietuvių kalbos ir kultūros vasaros forumas, kurio dalyviai ir svečiai kalbės apie lietuvių kalbos ir lietuvybės sklaidos galimybes. Forume bus pristatyti Vytauto Didžiojo universiteto Lituanistinių studijų dalyviai. Net 25 užsienio lituanistinių mokyklų mokytojai iš 10 pasaulio šalių nuotoliniu būdu tobulins lietuvių kalbos, pedagoginius ir kitus įgūdžius, dalinsis patirtimi su Lietuvos pedagogais, kultūros, meno atstovais.

Forume dalyvaus ir sveikinimo žodį tars Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto, Švietimo mainų paramos fondo, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Vytauto Didžiojo universiteto atstovai. Diskusiją moderuos kursų organizatorė VDU Tarptautinių ryšių departamento Švietimo akademijos Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Vilma Leonavičienė.

Šių metų programa daugiasluoksnė. Ją sudaro didaktikos, istorijos, kultūrologijos ir kitų dalykų paskaitos, virtualios ekskursijos, gerosios patirties diena, per kurią užsienyje dirbantys mokytojai dalysis įžvalgomis su kolegomis Lietuvoje, diskutuos apie tapatybę, bendradarbiaus su VDU Pasaulio lietuvių universiteto komanda, įvairių Lietuvos švietimo bei kultūros institucijų atstovais. VDU dėstytojai, mentoriai kartu su lituanistinių mokyklų mokytojais ir užsieniečiais nuotoliniu būdu kurs pasaulio lietuvių tinklą. Visi pasiilgę žmonių artumo, tačiau naujo, dar mažai išbandyto formato kursai paskatins išeiti iš komforto zonos, ragins lietuvybę ne pasidėti ant lentynos kaip iš Lietuvos parsivežtą suvenyrą, o ieškoti naujų būdų ją tyrinėti ir dar stipriau atrasti artimoje aplinkoje. Prisijungti prie kursų galės ir tie, kurie iki šiol tokių galimybių neturėjo dėl fizinių apribojimų.

Liepos 26 – rugpjūčio 24 dienomis į nuotolinius lietuvių kalbos ir kultūros kursus planuoja susirinkti daugiau nei 100 dalyvių iš 31 pasaulio šalies. Tai studentai, dalyvaujantys pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos projektą „Inovacijos lituanistikoje: nuo mokslo iki praktikos“, „Erasmus+ programą“, Baltistikos centrų iniciatyvas, taip pat teikusieji paraiškas Švietimo mainų paramos fondui, studentai ir dėstytojai iš įvairių pasaulio šalių, vedami pačių įvairiausių motyvų, turintys lietuviškų šaknų. Taigi VDU tęsia savo misiją – lietuvybės sklaida ne tik nenutrūks, bet ir bus plėtojama naujomis kryptimis.

SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų dalyvių skaičius ribojamas. Turintieji ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių į renginį neįleidžiami. Dalyviams rekomenduojama dėvėti apsaugines veido priemones. Atsiprašome už nepatogumus.

Visus renginio lankytojus labai prašome registruotis iš anksto: https://bit.ly/30tUafy

Tiesioginę renginio transliaciją galima žiūrėti čia

https://www.youtube.com/watch?v=FVkBZUd9Vt8&feature=youtu.be

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija