Sausio mėnesį vykusių nuotolinių susitikimų metu verslo atstovai pristatė įvairias inovacijas švietimo bendruomenei

Grįžti

Sausio mėnesį vykusių nuotolinių susitikimų metu verslo atstovai pristatė įvairias inovacijas švietimo bendruomenei
event 2022-01-27 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Sausio mėnesį vykusių nuotolinių susitikimų metu verslo atstovai pristatė įvairias inovacijas švietimo bendruomenei

„Pradėsiu nuo kūrybingumo mokyklos patirties. Kūrybingumo mokyklą įkūrėme su bendraminčiais 2017 metų pabaigoje ir nuo to laiko labai intensyviai dirbame su mokyklomis, mokytojais ir mokiniais“, – taip VšĮ „Kūrybiška edukacija“ atstovas pradėjo susitikimą Edukacinė platforma „Kūrybingumo mokykla“ ir „Kūrybingumo ambasadorių“ kursas mokytojams, kuris vyko 2022 m. sausio 12 d. nuotoliniu būdu.

Susitikimo metu dalyviai išgirdo apie platformą www.kurybingumomokykla.lt, kurioje pateikiama daug įvairaus nemokamo edukacinio turinio, kurį galima naudoti savo pamokose: tai ir per kelerius metus sukurta medžiaga apie kūrybingumą mokykliniuose dalykuose, ir meno populiarinimo projektas „Menininkai kaip mokslininkai“, ir naujausia kūrėjų medžiaga apie Suomijoje taikomą modernų mokymosi metodą – fenomenais grįstą ugdymą. Taip pat yra parengtų nemokamų leidinių pradinių bei vyresnių klasių mokytojams su kūrybingų pamokų idėjomis.

„Kūrybingumo ambasadoriai“ – tai kursas mokytojams, siekiantiems įgyti žinių, kaip kūrybingą mąstymą pritaikyti dirbant su moksleiviais. Kursą veda „Kūrybingumo mokyklos“ įkūrėjai – komunikacijos specialistas Tomas Ramanauskas ir Vilniaus universiteto Filosofijos instituto profesorius Kristupas Sabolius.

Apie visa tai susitikimo metu mokytojams ir papasakojo VšĮ „Kūrybiška edukacija“ atstovas.

 

„LEGO® Education“ sprendimas vidurinės mokyklos mokiniams – „SPIKE Prime“ ir „BricQ Motion Prime“ rinkinių sistema

„Ugdykite savo mokinių ateities įgūdžius su LEGO® mokymosi sistema, ir jie taps pasitikintys ir besimokantys visą gyvenimą“, – tokia žinia prasidėjo susitikimas su UAB „Baltic Orbis“ atstovu.

Susitikimo metu mokytojai buvo supažindinti su aktualiais ir svarbiais šių dienų sprendimais. „LEGO® Education SPIKE™ Prime“ yra intuityvus praktinis sprendimas, sukurtas ugdyti mokinių pasitikėjimą STEAM koncepcijomis ir mokytis žaidžiant, lengvai pritaikomas bet kokiai mokymosi aplinkai. „SPIKE Prime“ ugdo kritinį mąstymą, atsparumą ir savarankiškumą – būtinus ateities sėkmės įgūdžius. Pagalbinė medžiaga ir įvairių kompetencijų ugdymu pagrįstos profesinio tobulėjimo galimybės leidžia mokytojams lengvai pradėti ir pereiti iš vieno mokymosi kurso į kitą. „LEGO® Education SPIKE™ Prime“ pamokų planai yra skirti padėti mokiniams išsiugdyti abstrakčius ir kritinio mąstymo įgūdžius, kurių jiems reikia, norint išspręsti sudėtingas problemas. Standartais suderintos pamokos suteikia įvairios mokymosi patirties, tiesiogiai susijusios su mokinių realaus gyvenimo klausimais ir pastebėjimais, ugdant pasitikėjimą savimi ir ruošiantis gyvenimui už mokyklos ribų.

Išplėskite mokymosi galimybes kartu su „LEGO® Education BricQ Motion Prime“. Šis rinkinys 6–8 klasių mokinius įtraukia į fizinių mokslų tyrinėjimą sporto kontekste. „BricQ Motion“ padeda stiprinti jėgų, judesio ir sąveikos supratimą, suteikia lengvos praktinės mokymosi patirties nenaudojant technologijų.

Susitikimas vyko 2022 m. sausio 19 d. nuotoliniu būdu.

 

„Reflectus“

Lektorė, pradėjusi šį susitikimą, teigė: „Net neabejoju, kad visi puikiai žinote, kas yra refleksija, nes be jos nėra įmanomas bet koks ugdymo procesas. Šiandienos susitikimo tikslas yra padėti Jums šiek tiek išgryninti, kaip patį metodą galime panaudoti paprasčiau, produktyviau, kaip galima naudoti duomenis, kuriuos Jūs kaupiate, ir kaip pasiekti tai, ko Jūs norite pasiekti, ugdydami savo mokinius.“

Ką mokytojai galėjo išgirsti šio susitikimo metu?

Nuo popieriaus prie kompiuterio: refleksija sumaniai! „Reflectus“ – tai internetinė automatizuota reflektavimo sistema, skirta palengvinti, supaprastinti bei automatizuoti reflektavimo ir grįžtamojo ryšio procesams, kurie leidžia mokytojams greičiau (pa)matyti ir suprasti kiekvieną moksleivį.

„Reflectus“ sistema susideda iš dviejų dalių: mokytojas naudojasi internetine platforma kompiuteryje; mokinys parsisiunčia mobiliąją programėlę į savo išmanųjį įrenginį.

Sisteminga moksleivių refleksija leidžia mokytojui sekti ir analizuoti įvairią informaciją apie mokinius ir jų mokymąsi (poreikius, nuotaikas, pasiekimus, turimus išteklius, kilusius iššūkius ir kt.), kurią vėliau galima tikslingai panaudoti planuojant ir organizuojant efektyvų duomenimis grįstą diferencijuotą / individualizuotą ugdymo procesą.

Apie visa tai susitikimo, kuris vyko 2022 m. sausio 26 d., metu mokytojams papasakojo UAB „Refleksija“ atstovė.

 

Tai buvo paskutiniai tokie susitikimai, tačiau organizuosime kitokio pobūdžio susitikimus nuotoliniu būdu. Plačiau apie tai skaitykite https://www.emokykla.lt/titulinis/pradzia/kvieciame-uzpildyti-anketa/45949?home=true.

 

Daugiau informacijos: el. p. rita.baskiene@nsa.smm.lt