Skaitmeninės mokymo priemonės užsienio kalbai mokyti

Grįžti

Skaitmeninės mokymo priemonės užsienio kalbai mokyti
event 2022-09-26 domain Nacionalinė švietimo agentūra

Skaitmeninės mokymo priemonės užsienio kalbai mokyti

Ugdyme naudojamos skaitmeninės priemonės (žaidimai, interaktyvios užduotys, viktorinos, protmūšiai ir kt.) padeda sudominti ir motyvuoti mokinius. Norintys paįvairinti tradicinį ugdymą mokytojai gali naudoti įvairias svetaines ar programėles užsienio kalbos gebėjimams lavinti. Akivaizdu, kad dažniausiai skaitmeninės priemonės siūlomos anglų kalba, tačiau vis daugiau randasi inovatyvių sprendimų ir kitoms kalboms mokyti(s).

Švietimo portale skelbiamas įvairiais formatais pateikiamų skaitmeninių mokymo priemonių sąrašas. Nacionalinė švietimo agentūra skelbia informaciją apie nemokamas, mokamas ar iš dalies mokamas priemones, kurios suskirstytos pagal dalykus, klases ir kurios atitinka turinio, paskirties, technologinius reikalavimus. Šiuo metu beveik 300 skaitmeninių mokymo priemonių sąraše pateikiama daugiau nei 40 priemonių, skirtų užsienio kalbai mokyti(s).

Neseniai sąrašas papildytas šiomis skaitmeninėmis mokymo priemonėmis:

Šie nemokami edukaciniai anglų kalbos rašybos, gramatikos, skaitymo, tarimo ir teksto kūrimo žaidimai tinkami ikimokykliniam ir pradiniam ugdymui. 

Nemokamus maždaug dvidešimties kalbų kursus pradedantiesiems gali išbandyti įvairių klasių mokiniai. Kursuose pateikiama tikrų, kasdienių posakių su įgarsinimu ir iliustracijomis. Žinias pasitikrinti galima viktorinose. Medžiagą galima atsisiųsti MP3 ir PDF formatu. 

Interneto svetainėje sukaupta daug sukurtų temų (anglų ir kitoms užsienio kalboms mokyti), kuriomis galima naudotis, arba sukurti savo gramatikos užduotis, viktorinas, dalytis su klase. 

Pedagogų sukurta skaitmeninė priemonė mokinių skaitymo gebėjimams tobulinti. Pateikiamos kokybiškos praktinės teksto suvokimo užduotys pagal gebėjimų lygį; galima stebėti individualią pažangą.