Tinklalapio logotipas
Grįžti

Stažuotę NASA atlikusi 20-metė Julija Kravčenko: jei tik svajosi – nieko nebus
event 2019-02-12 domain Delfi.lt label_outline Spaudos apžvalga

Stažuotę NASA atlikusi 20-metė Julija Kravčenko: jei tik svajosi – nieko nebus

Vasario 11-ąją Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja yra paskelbusi Mergaičių ir moterų moksle diena. 2016 metų „Eurostat“ duomenimis, 58 proc. Lietuvos mokslininkų yra moterys, ir tai didžiausias procentas Europoje, kur bendrai moterys sudaro 40 proc. visų mokslininkų. Man 20 metų, esu Kauno technologijos universiteto Elektros ir elektronikos fakulteto (KTU EEF) biomedicininės elektronikos trečio kurso studentė, ir aš taip pat einu šiuo keliu. Sakote, tai sunku ar nuobodu? Tik ne šiais galimybių laikais.

Visad norėjau studijuoti mediciną arba psichologiją, tačiau taip pat neblogai sekėsi fizika, tad nusprendžiau pabandyti suderinti abu dalykus ir stojau į KTU robotiką.

Po pusės metų supratau, kad patekau ne visai ten, kur norėjau, tad pakeičiau studijų programą – pasirinkau biomedicininę elektroniką.

Be pagrindinių studijų taip pat domiuosi projektų valdymu, tad džiaugiuosi, kad su talentų ugdymo programos „GIFTed“ pagalba pavyksta įtraukti ir šios srities veiklas į savo studijų tinklelį.

Nuo mokyklos laikų dalyvavau daugybėje projektų – „Seimas gyvai“, „Moksleiviai į vyriausybę“, „Mokomasis Europos Parlamentas“ , šiuo metu dalyvauju LINPRA organizuojamuose „ATVERK 2“ bei „Creazone“ verslumo mokymuose, kur su komandomis tobuliname verslo idėjas.

Daugiau skaitykite čia.