Tinklalapio logotipas
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslininkai prof. dr. Saulius Šukys, doc. dr. Ilona Tilindienė ir doc. dr. Laima Trinkūnienė atliko tyrimą apie šalies paauglių sveikatos raštingumą. Pasak tyrėjų, Lietuvoje iki šiol to nebuvo atlikta. „Savo tyrime siekėme išsiaiškinti ne tik koks yra Lietuvos paauglių sveikatos raštingumas, bet ir kaip jis susijęs su mokymosi pasiekimais bei mokyklose skiriamu dėmesiu sveikos gyvensenos ugdymui“, – sakė prof. dr. S. Šukys.
Nacionalinė švietimo agentūra, įgyvendindama projektą ,,Bendrojo ugdymo mokytojų bendrųjų ir dalykinių kompetencijų tobulinimas“ (Nr. 09.4.2-ESFA-V-715-02-0001), 2020 m. sausio 17 d. bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams organizavo viešąją konsultaciją, kurioje buvo aptarti mokytojų darbo su klasės įvairove ypatumai. Konsultacija „Kaip padėti vaikui, turinčiam autizmo spektro sutrikimų?“ vyko Klaipėdos Vitės progimnazijoje.
Profesorius Jūras Banys – Lietuvos mokslų akademijos prezidentas, daugiau nei 400 mokslinių straipsnių autorius, praeityje buvęs Vilniaus universiteto laborantas, doktorantas, katedros vedėjas, Fizikos fakulteto dekanas, Oksfordo ir Leipzigo universitetų darbuotojas, Užgorodo universiteto garbės daktaras.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iki vasario 14 d. skelbia konkursą atrinkti kandidatams į Bendrojo ugdymo tarybos narius. Nauja Bendrojo ugdymo taryba renkama pasibaigus buvusiai kadencijai.
Pastaruoju metu netyla diskusijos, ar Lietuvoje bus tęsiama neformalaus ugdymo krepšelių sistema – savivaldybės, biudžete nepamačiusios tam pinigų, išsigando. LRT RADIJO laidos „10–12“ pašnekovų teigimu, situacija – labai miglota.
Ketvirtadienį, sausio 23 dieną į Kauno „Žalgirio“ areną sugrįžta „Aukštųjų mokyklų mugė 2020“ ir neatsiejama jos dalimi tapusi „Profesinio mokymo mugė 2020“. Kaip ir kasmet, po didžiausios šalies arenos stogu susiburs aukštųjų mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų atstovai, studentai, rinkodaros ir priėmimo specialistai bei švietimo organizacijų atstovai, konsultuosiantys profesijos kelią besirenkančius vyresniųjų klasių moksleivius, jų tėvus, mokytojus ir studijų kryptį keisti norinčius...
„Manau, kad universitetas turi užauginti sparnus. Kaip dėstytojas ir mokslininkas visuomet savęs klausiu, ar prie to prisidėjau“, – sako Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas profesorius Tomas Davulis.
Konkurso tikslas – paskatinti mokinius kūrybiškai pažvelgti į aplinkosaugines problemas, išreikšti savo požiūrį į atsakingą vandens išteklių naudojimą ir taršos prevenciją. Konkursą organizuoja Lietuvos vandens tiekėjų asociacija kartu su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru.
Stresas prieš egzaminą ar jo metu aplanko kiekvieną mokinį bei studentą ir tai yra visai normalu. Nerimas visiems pasireiškia skirtingai. Vieni prakaituoja, kiti nenustygsta vietoje, treti nenori su niekuo šnekėtis, o kartais tampa net agresyvūs. Sukaupusi savo, draugų ir net mokytojų patirtį noriu pasidalinti su tavimi patarimais, kurie padės susidoroti su stresu ir nerimu prieš svarbius atsiskaitymus.
Joniškio rajono savivaldybės mokyklų direktoriai, pavaduotojai, kūrybinių komandų nariai dalyvavo nacionalinio projekto „Lyderių laikas 3“ mokymuose „Tvarių pokyčių įgyvendinimas savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose remiantis duomenimis“. Mokymus vedė švietimo stebėsenos ir ugdymo turinio ekspertai dr. Pranas Gudynas ir Eglė Melnikė bei Vilniaus švietimo pažangos centro švietimo veiklos vadovė Genovaitė Kynė.
Nacionalinė švietimo agentūra, vykdydama projektą „Neformaliojo vaikų švietimo, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo vertinimo, įsivertinimo tobulinimas ir plėtotė“ (Nr. 09.2.1-ESFA-V-706-03-0001), kviečia teikti paraiškas į mokyklų (bendrojo ugdymo bei neformaliojo vaikų švietimo mokyklų / teikėjų) įsivertinimo konsultantų mokymo programą.
Primename, kad gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių) dalies žodžiu pasiekimų patikrinimas vyks vasario 12–balandžio 24 dienomis ugdymo proceso metu.
Vasario 3 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro III rūmuose švęsime Pasaulinę pelkių dieną. Šia proga organizuojame edukacinį renginį šlapynėms pažinti.
Sausio 16 d. Vilniaus universiteto Geomokslų institute vyko galutinis III Lietuvos geomokslų olimpiados (LGEO) turas. Jame mokiniai atliko praktines užduotis iš geologijos, inžinerinės geologijos, meteorologijos bei kartografijos sričių.
2019 m. lapkričio–gruodžio mėn. įvyko jau antrus metus rengiamos Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados (toliau – Olimpiada) pirmasis, savivaldybių etapas. Etninės kultūros globos taryba nuoširdžiai dėkoja šauniems moksleiviams ir jų mokytojams, pasiryžusiems dalyvauti Olimpiadoje, bei visoms Lietuvos savivaldybėms, padėjusioms surengti šį gražų ir prasmingą renginį.
Sausio 27-ąją Kaune bus įprasmintas Aukštųjų kursų įkūrimo šimtmetis. 1920-aisiais atidaryti Aukštieji kursai buvo pirmoji nepriklausomos Lietuvos aukštojo mokslo įstaiga, tapusi svarbiausiu žingsniu kuriant pirmąjį universitetą, kuriame buvo dėstoma lietuvių kalba. Šia proga Kauno Maironio universitetinėje gimnazijoje, kur lygiai prieš šimtą metų įvyko Aukštųjų kursų iškilmingas atidarymas, organizuojamas minėjimas, konferencija ir simboliška universitetinių kursų tąsa XXI-ojo amžiaus...
Ar per pastaruosius metus Vilniuje padaryta kas nors, kad transporto spūstys sumažėtų? „Ne“, – tvirtina vairavimo instruktorius Artūras Pakėnas. Eismo priežiūros atstovai tikina, kad reikalai gatvėse gerėja.
Sportas ir aktyvi fizinė veikla specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams ne mažiau svarbūs, nei įprastos raidos jų bendraamžiams. Sportuodami jie lavina socialinius įgūdžius, išmoksta laikytis taisyklių ir žinoma, stiprėja fiziškai. Deja, norintieji sportuoti ne visada turi tam galimybę.
Lietuvos mokslininkai ir dėstytojai turi daugiau ir garsiau kalbėti šviesdami Lietuvos visuomenę. Ypatingas vaidmuo šiuo atžvilgiu turėtų tekti Vilniaus universitetui (VU). Šitaip mano VU Istorijos fakulteto dekanas profesorius Rimvydas Petrauskas, kandidatuojantis tapti VU rektoriumi.
Nacionalinė švietimo agentūra, vykdydama ugdymo turinio atnaujinimo darbus, skelbia atrankas projekto „Skaitmeninio ugdymo turinio kūrimas ir diegimas“ veiklos „Bendrųjų ugdymo programų ir jas lydinčios medžiagos rengimas“ metodininkų pareigybėms užimti.
Rodoma 1 - 206207 įrašų
Įrašų puslapyje: