Tinklalapio logotipas
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Nacionalinė švietimo agentūra kartu su partneriais vykdo projektą „Saugesnis internetas: draugiskasinternetas.lt III“ ir kviečia mokyklas dalyvauti kūrybiniame vaizdo klipų konkurse.
Koronavirusas nuo mokslo metų pradžios registruotas 77-iose švietimo ir ugdymo įstaigose, tačiau vidinis infekcijos plitimas nustatytas tik keliose iš jų, sako Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė.
Mokyklose toliau plintant koronavirusui, sveikatos specialistai tikina, kad COVID-19 plitimą galima stabdyti paprastomis priemonėmis, tačiau, pasirodo, kai kurios mokyklos nesugeba jų užtikrinti. Specialistai turi visą šūsnį rekomendacijų mokykloms, tarp kurių – neleisti vaikams žaisti krepšinio.
Kviečiame daugiau sužinoti apie įvairų kalbinį ir kultūrinį Europos kraštovaizdį, susipažinti praktiniais dalykais, užtikrinančiais, kad daugiakalbis švietimas būtų prieinamas visiems.
Aukštųjų mokyklų, rengiančių būsimus pedagogus, studentai pasirengę savanoriškai padėti mokytojams mokyklose ar organizuojant nuotolinį mokymą, į talką mokytojams taip pat ateina dėstytojai, siūlydami savo konsultacijas.
Jau trečius metus iš eilės vykstanti „Renkuosi mokyti!“ konferencija „Mokyklos (ne)standartas“ – tai erdvė, kurioje mokyklų bendruomenės dalinasi savo patirtimi ir žiniomis.
Ne visame pasaulyje pilietybė įgyjama vienodai. Ar aš esu pilietis? Jei taip, kaip juo tapau? Ar galiu pakeisti arba netekti pilietybės? Susipažinkite su pagrindiniais pilietybės įgijimo būdais, taikomais Lietuvoje ir pasaulyje. Pamoka skirta 5-8 klasių mokiniams ir visiems smalsiems!
Jau trečius metus „Renkuosi mokyti!“ kartu su UAB LTG Link mokytojo dieną paminės netradiciškai. Spalio 2-5 d. edukacinės iniciatyvos „Traukiniu į pamoką!“ metu programos „Renkuosi mokyti!“ dalyviai ir alumnai savo mokiniams rengia interaktyvias pamokas traukiniuose ir vaizdingose jų maršruto stotelėse.
Pamokoje pristatomi įdomūs faktai, susiję su Lietuvos teritorija, valstybės gamtiniais ištekliais, mūsų kaimyninėmis šalimis. Išsamiau aptariami ir miestų istoriją pasakojantys herbai, gilinamasi ne tik į spalvų, bet ir simbolių prasmę.
Atsižvelgiant į švietimo bendruomenės siūlymus, sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio operacijų vadovo sprendimais patikslinti reikalavimai dėl sąlygų, kada žmonės turėtų nedalyvauti švietimo įstaigų veikloje.
Kaip galime padėti pradinukui neprarasti motyvacijos mokytis nuotoliniu būdu neturint gyvo kontakto su mokytoju? Organizuodami nuotolinį ugdymą išsigryninome 3 pagrindinius žingsnius, galinčius padėti sukurti pozityvią ugdymo(si) aplinką ir išlaikyti asmenį ryšį tarp mokinio ir mokytojo, kuriais norime pasidalinti su jumis.
Kasdien pranešama vis apie naujus koronaviruso atvejus mokyklose. Vis daugiau mokyklų jau dirba derindamos nuotolinį mokymą su kontaktiniu. Pedagogai tikina pavasario karantino pamokas išmokę, bet kol kas stinga kai kurių nuotolinio mokymo priemonių, dėl kurių pažadus dalijo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).
Tęsiame informacinių susitikimų nuotoliniu būdu švietimo bendruomenei ciklą. Susitikimuose verslo įmonės pristato ugdymui skirtas inovacijas, skaitmeninius mokymo įrankius, priemones ir mokymo metodikas.
Šiandien šalies mokyklų kolektyvuose turbūt pagrindinė aptarinėjama tema – prezidento žmonos Dianos Nausėdienės pasisakymas „Lietuvos Davoso“ forume apie moteris mokytojas.
Ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga šią savaitę pakeitė kai kurias ugdymo būtinąsias sąlygas – reikalavimus mokykloms, kaip saugotis koronaviruso.
Jeigu pagalvotume, koks dažniausiai pastaruoju metu kartojamas žodis Lietuvoje, be „COVID-19“ ar „koronaviruso“, maloniai nustebtume, kad tai – „švietimas“. Prieš rinkimus švietimo klausimas tapo svarbiausiu klausimu ne tik rinkimų programose, debatuose, bet ir žiniasklaidoje. Tai suteikia daug vilties, kad pagaliau išsiaiškinsime, kokio švietimo Lietuvai reikia, kokie pagrindiniai prioritetai ir kaip juos įgyvendinti. Deja, diskusijose apie švietimą retai minima itin svarbi švietimo rūšis –...
Atsižvelgiant į švietimo bendruomenės siūlymus, sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimais patikslinti reikalavimai dėl sąlygų, kada žmonės turėtų nedalyvauti švietimo įstaigų veikloje. Taip pat patikslintos nuostatos dėl pašalinių asmenų lankymosi ugdymo proceso metu, rašo portalas diena.lt
Maironio lietuvių literatūros muziejus (Rotušės a. 13, Kaunas) 2020 m. spalio 17 d., šeštadienį, 10 val. rengia tradicinį Respublikinį moksleivių skaitovų konkursą.
Pamokoje Valstybės pažinimo gidai kalba apie tai, ką gali pilietis valstybėje, kokios pilietinės akcijos buvo vykdomos anksčiau ir kuo galime pasigirti šiandien.
Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos pirmininkės Kristinos Košel-Patil sūnus Aleksas, turintis autizmo spektro sutrikimą, šį rugsėjį pradėjo mokytis vienoje iš Vilniaus bendrojo ugdymo mokyklų. Pasak Kristinos, kadangi Vilniaus miesto savivaldybė dar gegužę priėmė 2020–2025 m. priemonių planą, pagal kurį kokybiškos švietimo paslaugos turi pasiekti visus Vilniaus miesto vaikus, mokyklos jau šį rugsėjį kvietė mokytis ugdymosi poreikių turinčius vaikus. Kvietimo sulaukė ir jos...
Rodoma 1 - 203597 įrašų
Įrašų puslapyje: