Tinklalapio logotipas
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

LRT laida „LRT pamokėlės“ skirta ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1–4 klasių moksleiviams. Projekto organizatoriai – visuomeninis transliuotojas LRT, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Kultūros ministerija. Iniciatyvos globėja – Diana Nausėdienė. „LRT pamokėlės“ prasideda 12 val. per LRT TELEVIZIJĄ, portale LRT.lt ir LRT feisbuke.
Sušvelninti dabartinės ir visų potencialių ateities ekonominių krizių pasekmes gebėtume išmokę tinkamai planuoti pajamas ir išlaidas, taupyti bei racionaliai elgtis su pinigais. Šie įgūdžiai formuojasi ankstyvame amžiuje, todėl specialistai pabrėžia ypatingą vaikų finansinio raštingumo ugdymo svarbą. Kaip vaiką išmokyti atsakingai valdyti savo finansus, pasakoja „Šviesos“ finansinio raštingumo leidinių 5-8 klasėms autorė Vilija Dabrišienė bei „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė...
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga kviečia jungtis į iniciatyvą „Dėkojame Mokytojams“ ir išreikšti savo padėkas mokytojams, darželių auklėtojams, būrelių vadovams, švietimo pagalbos specialistams, mokyklų vadovams ir visiems, prisidėjusiems prie to, kad vaikai galėtų ugdytis karantino sąlygomis. Nufilmuotos ar nufotografuotos padėkos bus skelbiamos interneto svetainėje.
Jau ketvirtą kartą unikalaus formato vaikų konferencijoje „Lietuvos vaikų balsas“ apie jiems rūpimas problemas kalbės tik patys vaikai. Konferencija „Lietuvos vaikų balsas“, skirta paminėti Tarptautinę vaikų gynimo dieną, primenant visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) šiemet pirmą kartą vaikų vasaros užimtumui organizuoti skirs 2,5 mln. eurų. Tai karantino metu sutaupytos lėšos, numatytos Moksleivių dainų šventei, kuri šiemet neįvyks. Organizuojant vasaros stovyklas prioritetas bus teikiamas negalią ar specialiųjų poreikių turintiems vaikams, taip pat socialinę paramą gaunančioms šeimoms. Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys virtualiame susitikime pabrėžė, kad taip norima padėti tiems, kam...
LRT toliau kalbina per karantiną nuotoliniu būdu dirbančius mokytojus. Vilniaus rajone, Maišiagalos miestelyje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijoje dailės mokytoja dirba Martyna Juodeškienė. Pedagogė LRT RADIJUI sako, kad karantinas jos profesiją pakeitė labiau nei ji tikėjosi. Darbo padaugėjo, o viską atlikti taip, kad mokiniams išliktų motyvacija domėtis menu – gan sudėtinga.
Į skaitmeninę aplinką be jokių „palaukit, dar neturime strategijos, investicijų ar noro“ beveik visus iškraustęs koronavirusas tarsi padalijo visuomenę. Vieni pernelyg nesutriko ir tęsė pradėtus darbus, kiti tokioms permainoms nepasiruošę patyrė šoką.
Pagalvojus apie sesiją, atsiskaitymus ir egzaminus, studentus gali apimti mintys apie įmanomą ar įsivaizduojamą nesėkmę – „nepavyks pasiruošti atsiskaitymui, neišlaikysiu egzamino, atsiskaitymo metu sutriks internetas“ ir pan. Suprantama, kad tokios mintys gali kelti stresą, nerimą, nepasitikėjimą savo jėgomis, baimę suklysti. Rūpintis dėl ateities ir jausti nedidelį kiekį streso yra normalu.
Šiuo pokyčių ir neapibrėžtumo laiku keičiasi mūsų laiko suvokimas, prioritetai ir veiklos, kam skiriame savo dėmesį. Nepastebimai visi pradėjome organizuoti susitikimus videokonferencijų būdu, naudotis edukacinėmis mobiliosiomis programėlėmis – visas pasaulis skaitmenizavosi, taip pat ir „Erasmus+“ veiklos.
Gegužės 28 d. simboline akcija Katedros aikštėje Vilniuje užbaigta LRT TELEVIZIJOS projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ laidos „Įdomiosios pamokos“ inicijuota padėkos mokytojams kampanija „Padėkok mokytojui – duok penkis“. Vaikai buvo kviečiami ant delno užsirašyti vieną gražiausių lietuviškų žodžių „ačiū“ ir jį nufotografuoti – iš atsiųstų nuotraukų Katedros aikštėje sukurta didžiulė padėkos mokytojams mozaika.
Tai 3-ojo Kūrybingumo mokyklos sezono CHEMIJOS pamoka.
2020 m. Kovo 11-ąją minėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Vilniaus Žirmūnų gimnazija, siekdama prisiminti ir paminėti Lietuvos kelią į laisvę organizavo Lietuvos gimnazijų integruotą konkursą, kurio rezultatai gegužės 20 dieną buvo pristatyti vaizdo konferencijoje.
LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kartu su Nacionalinės švietimo agentūros atstovais organizavo vaizdo konferenciją „Projektinės veiklos organizavimas mokantis nuotoliniu būdu“. Susitikimas buvo skirtas mokyklos direktorių pavaduotojams.
Tai 3-ojo Kūrybingumo mokyklos sezono MATEMATIKOS pamoka.
Klaipėdos miesto savivaldybė vaikų vasaros poilsiui šiemet skiria 120 tūkst. eurų. Pretenduoti į numatytą pinigų sumą gaunant dalinį finansavimą galės tiek juridiniai asmenys, laisvieji mokytojai, tiek biudžetinis įstaigos, kurie planuoja organizuoti vaikų vasaros poilsį.
Atskiros gyventojų grupės, bendruomenės, visuomeninės organizacijos pastaraisiais metais Lietuvos gyventojų vertinamos kaip kur kas įtakingesnės priimant visuomenei svarbius sprendimus, o pilietiniu aktyvumu iš visuomenės ypač išsiskiria mokytojai.
Artėjantis brandos egzaminų laikotarpis ne vienam dvyliktokui kelia stresą ir nerimą. Juo labiau, kad trečią mėnesį moksleiviai mokosi nuotoliniu būdu. Pasiruošti egzaminams gali padėti ne tik vadovėlių ir savo sukauptų konspektų skaitymas, bet ir išmaniosios technologijos. Mokymąsi jos gali paversti lengvesniu ir įdomesniu užsiėmimu. Dalijamės penkiais patarimais, kaip kompiuteris ir telefonas gali padėti lengviau pasiruošti egzaminams.
Sušvelninti dabartinės ir visų potencialių ateities ekonominių krizių pasekmes gebėtume išmokę tinkamai planuoti pajamas ir išlaidas, taupyti bei racionaliai elgtis su pinigais. Šie įgūdžiai formuojasi ankstyvame amžiuje, todėl specialistai pabrėžia ypatingą vaikų finansinio raštingumo ugdymo svarbą. Kaip vaiką išmokyti atsakingai valdyti savo finansus, pasakoja „Šviesos“ finansinio raštingumo leidinių 5-8 klasėms autorė Vilija Dabrišienė bei „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė...
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai paskelbus apie moksleivių grįžimą į mokyklas, dalis vaikų jau gali džiaugtis grįžę į mokyklos suolus. Tačiau ne visų lietuvių atžalos mokslo metus galės baigti įprastai.
„Karantinas davė unikalių pamokų tiek mokytojams, tiek moksleiviams ir jų tėvams – jis paskatino kūrybiškai ieškoti būdų išbūti izoliacijoje, iš naujo atrasti pomėgius, diskutuoti apie tai, kas vyksta. Jei vaikai per šį laikotarpį išmoks patys spręsti problemas, įgis daugiau atsakomybės ir savarankiškumo, pažins save, tai bus didelė šio laikmečio vertybė. Be to, technologiniai įgūdžiai, kuriuos dabar patobulinome, niekur nedings ir pasibaigus karantinui“, – pasakoja Vytauto Didžiojo...
Rodoma 1 - 202694 įrašų
Įrašų puslapyje: