Tinklalapio logotipas
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius, kasmet teikiantis premijas už geriausias knygas vaikams ir paaugliams bei vaikų literatūros tyrimus ir sklaidą, skelbia 2020 m. premijų nominantų sąrašą. Taip norima atkreipti dėmesį į pačias vertingiausias metų knygas bei padėti skaitytojams nepasiklysti jų gausybėje. Skelbiami geriausiųjų sąrašai gali tapti kelrodžiu ieškantiems gerų ir specialistų pripažintų knygų vaikams ir paaugliams.
Dvyliktokams dabar įtemptas metas – brandos egzaminų sesija prasideda jau už mėnesio, birželio 7 d. Nors laiko liko jau visai nedaug, dar galima spėti papildyti žinių bagažą. Tai padaryti gali padėti ir išmaniosios technologijos.
Nuo gegužės 10 d. į klases gali grįžti pagrindinio ugdymo programos ir vidurinio ugdymo III gimnazijos klasės mokiniai. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Sprendimus dėl mokymo organizavimo būdo – nuotolinio ar mišraus – priima savivaldybės.
Gegužės 6-7 d. jau antrą kartą nuotoliniu būdu vyko XXXIII Respublikinė geografijos olimpiada 9-12 klasių mokiniams. Olimpiadoje varžėsi 89 mokiniai.
Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO, angl. Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) Tarptautinio mokymo ir mokymosi tyrimo (TALIS, angl. Teaching and Learning International Survey) tikslas – surinkti politiškai svarbius, patikimus tarptautinius duomenis, susijusius su įvairiais mokymo(si) aspektais, pateikti jų analizę ir taip padėti šalims plėtoti švietimo politiką, kad būtų sudarytos geresnės sąlygos veiksmingesniam mokymui(si).
Nacionalinė švietimo agentūra rekomenduoja naudoti skaitmeninių mokymo priemonių sąrašą, skirtą nuotoliniam mokymui organizuoti. Sąraše skaitmeninės mokymo priemonės suskirstytos pagal ugdymo sritis, dalykus, klases ir mokymo priemonių tipą. Informacija apie skaitmenines mokymo priemones pateikiama įvairiais formatais.
Antrajame epizode „Kaip istoriją priartinti prie mokinio?“ išgirsite dviejų istorijos mokytojų diskusiją – Dalius Vinciūnas ir Tomas Vaitkūnas kalba apie tai, kiek ir kokią istoriją turėtų žinoti mokinys bei kaip čia gali padėti mokytojo kūrybiškumas.
Gegužės 11 dieną, antradienį, kviečiame dalyvauti internetiniame seminare, kurio metu švietimo įžvalgomis dalysis švietimo ir technologijų ekspertai. Nuotoliniame renginyje dalyvaus Latvijos, Estijos švietimo įstaigų atstovai, po pristatymų vyks atvira diskusija.
Edukacinis projektas „Kultūrų ratas“ yra skirtas mokinių neformaliam pilietiniam švietimui, kurio tikslas ugdyti tautinę savimonę ir tautinę toleranciją, puoselėti ir skleisti daugiakultūrį Lietuvos paveldą. Tautinės tolerancijos puoselėjimas – vienas iš prioritetų ugdant jaunuolius pilietiškais ir patriotiškais žmonėmis.
Andy Hargreaves, Michael Fullan knygos „Profesinis kapitalas. Ugdymo pertvarka kiekvienoje mokykloje“ pristatymas.
Vaizdo konferencija mokyklų direktoriams ir pavaduotojams „Tęsiame ugdymo turinio atnaujinimą“. Konferencijos tikslas: supažindinti su ugdymo turinio atnaujinimo darbais.
LGMA pradeda organizuoti nemokamų geografijos konsultacijų ciklą, kurio turinys ir veiklos susijusios su tiksline pagalba 2021 metų abiturientams ir jų mokytojams. Šiuo projektu ir jame numatytomis veiklomis bei priemonėmis siekiama suteikti koncentruotą dalykinę ir metodinę pagalbą dėl COVID-19 pandemijos praradimų turintiems abiturientams.
Nacionalinės švietimo agentūros organizuojamas informacinių renginių ciklas, skirtas susipažinimui su pradinio ir pagrindinio ugdymo Bendrųjų programų (BP) projektais. Šio renginio metu pristatomi Pradinio ugdymo BP projektai (matematikos, informatikos, sveikatos ir fizinio ugdymo).
Renginys iš ciklo, skirto savivaldybių švietimo padalinių vadovams, švietimo padalinių darbuotojams, atsakingiems už ugdymo turinio atnaujinimą (UTA) savivaldybėse, savivaldybių švietimo centrų darbuotojams ir LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento darbuotojams.
LGMA olimpiadų organizavimo komitetas skelbia informaciją apie Respublikinį geografijos olimpiados turą. Olimpiada vyks gegužės 6–7 d. (ketvirtadienį, penktadienį) nuotoliniu būdu.
Tęsiame pokalbius su Vilniaus universiteto docente, LKI vyriausiąja mokslo darbuotoja dr. Galina Miškiniene apie totorių raštiją. Žinome, kad Lietuvos totoriai prarado savo kalbą, tačiau paliko didelį rašytinį palikimą lenkų ir rusėnų kalbomis arabiškais rašmenimis. Su žymiausia totorių rankraščių tyrinėtoja Lietuvoje kalbamės apie jų įvairovę, pagrindinius žanrus, apie tai, kodėl totoriams buvo tokie svarbūs kitabai.
Nacionalinės švietimo agentūros organizuojamas informacinių renginių ciklas, skirtas susipažinimui su pradinio ir pagrindinio ugdymo Bendrųjų programų (BP) projektais. Šio renginio metu pristatomas Tautinių mažumų gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių) BP projektas.
Visai neseniai žiniasklaidoje vėl mirgėjo naujienos apie Rusijos kariuomenės suaktyvėjimą prie Ukrainos sienos. Tarptautiniu lygiu būgštauta, jog konfliktas Rytų Ukrainoje nepaaštrėtų. Šiuolaikiniai ginkluoti konfliktai, jų deeskalavimas, humanitarinės veiklos ar atkūrimo darbai ginkluotus konfliktus patyrusiose teritorijose eiliniam Lietuvos gyventojui yra pakankamai tolimas ir svetimas dalykas. Jei Sovietų armijoje tarnybą atlikusi karta dar prisimena Afganistaną, tai jauniausios kartos...
Nacionalinės švietimo agentūros organizuojamas informacinių renginių ciklas, skirtas susipažinimui su pradinio ir pagrindinio ugdymo Bendrųjų programų (BP) projektais. Šio renginio metu pristatoma Gamtamokslinio ugdymo BP projektų bendroji dalis.
Vaizdo įrašas apie lietuviškus palydovus, sukurtas Tarptautinės fizikos olimpiados, vyksiančios Vilniuje 2021 m. liepos 17–25 dienomis, proga.
Rodoma 1 - 205479 įrašų
Įrašų puslapyje: