Tinklalapio logotipas
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

„Labai gerai būtų, jei pedagogais būtų žmonės iš pašaukimo. Turi būti vidinės jėgos skatinamas dirbti šį darbą. Kitaip yra sunku dirbti, jei tu ateini kaip į mokyklą kaip į darbą. Čia ne staklės, mygtuko nepaspausi“, – 44-erių metų pradinių klasių mokytoja Asta Maslauskienė.
Perkate, žaidžiate žaidimus ar tiesiog naršote internete? Būkite atsargūs – apsaugokite savo asmens duomenis ir nepakliūkite į spąstus internete. Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas sugriežtino asmens duomenų apsaugą, tačiau ši sritis vis dar išlieka viena svarbiausių vartotojų teisių apsaugos problemų.
Pasitelkiant atviras technines ir kūrybines dirbtuves „Fab Lab“, Vilniaus mokyklose skatinamos inovacijos ir ugdomas verslumas. Sostinėje veiks net 10 „Fab Lab“: 5 jau kuria Vilniaus licėjuje, Adomo Mickevičiaus gimnazijoje, Žemynos, Balsių ir Jono Basanavičiaus progimnazijose, dar 5 dirbtuvės kitų metų pradžioje pradės veikti Vilniaus ,,Genio“ progimnazijoje, VšĮ Šv. Juozapo mokykloje, Vilniaus Simono Konarskio mokykloje, Vilniaus jėzuitų gimnazijoje, VGTU Inžinerijos licėjuje ir Vilniaus...
Maistas be druskos, gėrimai be cukraus, jokių saldumynų – šių reikalavimų laikantis ugdymo įstaigose vaikams tiekiamas maistas sukėlė kai kurių tėvų pasipiktinimą. Jie teigia, kad toks maistas neskanus, todėl vaikai didžiąją dienos dalį praleidžia alkani, o valgyklos maistą tenka išmesti.
Klaipėdos valstybinė kolegija, artėjančių švenčių proga, skelbia moksleivių konkursą „Šventinis sveikinimas Klaipėdai“. Konkurse dalyvauti gali visi mokyklų moksleiviai (5-12 klasių moksleiviai), kurie turi sukurti trumpą sveikinimą Klaipėdos miestui.
Dalies Lietuvos mokytojų streikai vyksta jau ketvirtą savaitę. Antrą savaitę kelios dešimtys mokytojų gyvena ministerijoje. Kaip keisti šalies švietimo sistemą, kad patenkinti būtų ir vaikai, ir tėvai, mokytojai, ir valstybė?
Streikuojantys Kalvarijos gimnazijos mokytojai šokiruoti – iš „Sodros“ jie gavo pranešimus, kad streiko dienomis neturi valstybinio socialinio draudimo. Pedagogai nerimauja, kad netekę socialinių garantijų turės iš savo kišenės mokėti už vizitus pas gydytojus. „Sodros“ vadovas sako, kad ir streikuojantys turi būti apdrausti, o mokyklos vadovybė privalės sumokėti „Sodrai“ mokesčius.
Švietimo ir mokslo ministerijoje jau daugiau nei savaitę nakvoja streikuojantys mokytojai. Pedagogai tikina, kad streikas prasidėjo ne dėl įsigaliojusios etatinio apmokėjimo tvarkos. Anot jų, mokytojai buvo žeminami ilgus metus, o jų nuomonės niekas niekada nesiklausė.
Informuojame, kad 2018 m. gruodžio 3 d. pakeistas Mokyklų, vykdančių bendrojo ugdymo programas, veiklos išorinio vertinimo organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2007 m. balandžio 2 d. įsakymu Nr. ISAK-587 „Dėl Mokyklų, vykdančių bendrojo ugdymo programas, veiklos išorinio vertinimo organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir išdėstytas nauja redakcija.
2018 m. gegužės 17–18 d. Briuselyje (Belgija) vykusios „Inspiring Change“ konferencijos dalyvių dėmesio centre – ET2020 Mokyklų politikos darbo grupės (ET2020 Working Group on Schools Policy) – ekspertų grupės, sudarytos iš visos Europos valstybių narių švietimo ministerijų atstovų, – veiklos rezultatai.
Kviečiame š. m. gruodžio 27 d. 13.30 val. dalyvauti seminare ugdymo įstaigų lietuvių kalbos mokytojams „Individuali mokinio pažanga lietuvių kalbos pamokose: pažinimas, stebėjimas, vertinimas“, kuriame bus kalbama apie tai, kaip stiprinti individualios mokinio pažangos vertinimą, tobulinti formuojamojo vertinimo taikymą siekiant mokinių savivaldžio ir suasmeninto ugdymosi, aptariamos asmeninės pažangos planavimo, stebėjimo, grįžtamojo ryšio teikimo, vertinimo ir fiksavimo galimybės lietuvių...
Lietuvių mokykla Vašingtone yra stipri ne tik dėl savo vaikų, bet ir mokytojų. Jie – drąsūs, kūrybiški, atidūs, jautrūs, išmintingi. Galima būtų tęsti ir tęsti. Kai kurių patirtis siekia ne vieną dešimtį metų. Nutarėme su jais pasikalbėti ir paklausti, kodėl, jų nuomone, mokytojo profesija yra prasminga, kodėl jie ją pasirinko.
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su švietimo profesinių sąjungų atstovais, Seimo švietimo ir mokslo komiteto pirmininku Eugenijumi Jovaiša ir švietimo ekspertais aptarė šalies švietimo sistemos problemas ir galimus jų sprendimus.
Gruodžio 7 d. Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos salėje organizuoja Pietryčių Lietuvos ir kitų šalies regionų mokyklų bendradarbiavimo iniciatyvų pristatymo renginį.
Trečiadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) turėjo įvykti diskusija su ekonomistais, tačiau ekonomistai nebuvo įleisti pas protestuojančius mokytojus. Nepaisant to, kieme prie ŠMM durų protesto koordinatorius aptarė situaciją su ekonomistu J.Mundeikiu – norima, kad mokytojai uždirbtų bent 6 eurus per valandą, o jų atlyginimas būtų susietas su vidutiniu darbo užmokesčiu.
Streikuojantys ir jau beveik savaitę ministerijoje gyvenantys mokytojai trauktis neketina. Esą lauks, kol bus tęsiamos derybos. Tačiau nestreikuojančios mokytojų profesinės sąjungos sako, kad susitarti dėl darbo sąlygų galima ir diskusijos būdu, į kurią streiką inicijavusios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas neva piktybiškai nesileidžia.
Ketvirtą savaitę streikuojantys mokytojai, rodos, sustoti neketina. Į jų gretas jungiasi vis daugiau palaikančiųjų, dėl to nulėkė ir ministrės galva. Tačiau Kauno mokytojai mato ir kitą medalio pusę bei beda pirštu į ne visai tinkamą kai kurių garsiai šaukiančių pedagogų elgesį.
Transliacijoje kviečiami dalyvauti ikimokyklinio ugdymo įstaigų, bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo įstaigų administracijos atstovai, savivaldybių administracijų švietimo padalinių ir mokyklų vaiko gerovės komisijų nariai, savivaldybių pedagoginių psichologinių, švietimo pagalbos tarnybų specialistai.
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį paskelbė, kad davė nurodymą sukurti derybų grupę dėl viešojo sektoriaus finansavimo iki 2025 metų.
Žurnalas „Reitingai“ pristatė universitetų ir kolegijų reitingus pagal mokinių mokymosi rezultatus. Tyrimas atskleidė, kokios specialybės yra patraukliausios darbdaviams ir ką pasirinkę abiturientai gali tikėtis pelningos specialybės.
Rodoma 1 - 203315 įrašų
Įrašų puslapyje: