Tinklalapio logotipas
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos (MIF) mokslo darbuotojas, daktaras Dainius Dzindzalieta (gim. 1985 m.) lieka nuteistas už valstybinio matematikos egzamino užduočių atskleidimą. Egzamino užduotis turėjusi jo giminaitė, mokykloje iš matematikos turėjusi ketvertą, egzaminą išlaikė maksimaliu įvertinimu.
Seimo Biudžeto ir finansų komitetas, kuriame daugumą sudaro valdantieji, kitąmet siūlo skirti papildomus 34 mln. eurų švietimo sektoriui finansuoti. Dėl kitų švietimiečių lūkesčių, komiteto narių nuomone, turės apsispręsti Vyriausybė.
Vilnius skatina pažangių technologijų ir inovacijų plėtrą mieste – savivaldybė netrukus paskelbs konkursą turintiems unikalių idėjų – kvies burtis į technines kūrybines dirbtuves ir jose konstruoti, modeliuoti, projektuoti, gaminti prototipus. Konkursas prasidės lapkričio 25 dieną, iš viso laimėtojams bus paskirstyta net 50 tūkst. eurų.
Viena iš projekto „Lyderių laikas 3“ veiklų – aktualių švietimo vadybos bei lyderystės knygų vertimas iš užsienio kalbų bei jų pristatymas švietimo bendruomenei.
Svajoji tapti profesionaliu kelionių fotografu? Dalyvauk „World Nomads“ kelionių fotografijos konkurse ir laimėk nemokamą kelionę į Mongoliją bei „Canon“ meistro Richard I’Anson mentorystę. Siųsk savo 5 nuotraukų fotoistoriją apie vieną iš aplankytų vietų bei nuotraukų antraštes ir galbūt tu laimėsi šią unikalią kelionę!
Kviečiame mokyklas iki šių metų gruodžio 1 d. teikti paraiškas ir pretenduoti į 2019 m. Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinę vėliavą, kuri bus iškilmingai nuleista ir įteikta mokyklai Vėliavos dieną - 2020 m. sausio 1-ąją Vilniuje, Katedros aikštėje.
„Šiaip reikėtų ne įstatymo, kuris uždraudžia vaikišką šampaną, o įstatymo, kuris uždraudžia tokius tinklalapius. Ir dar su NEC (Nacionalinio egzaminų centro – LRT.lt) logotipu. Ir smagu būtų papurtyti tą filologę, kuri tikrino. <...> Jeigu nors vieną pagausiu – kur nors ir kada nors – dievaž pasistengsiu pranokt pati save. O šiaip tai rodo absoliutų švietimo išsigimimą ir įstatymų nesuderinamumą su realybe“, – apie internete perkamas lietuvių kalbos įskaitų kalbas viename iš socialinių...
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija planuoja, kad valstybės pinigais nebūtų remiamos pelno siekiančios privačios mokyklos. Jau parengtas teisės aktų pakeitimo projektas. Pasak ministerijos, sutaupytas lėšas būtų galima skirti kitoms reikmėms.
15min skaitytojas pranešė, kad Kauno „Varpelio“ pradinėje mokykloje šiuo metu vyksta, jo manymu, neetiška tėvų apklausa – esą klausimai apie tai, ar vaikai nori dalyvauti pamokose su turinčiais protinę, psichinę negalią, neveda prie visuomenės augimo ir didesnės tolerancijos.
Vilniaus m. technologijų mokytojų metodinė taryba inicijuoja ir organizuoja Vilniaus m. technologijų mokytojų ir mokinių parodą „Kuriu indą bendrystei“, į kurią sukviečiami kūrybingiausi mokiniai ir mokytojai parodyti bendrystės svarbą švietime.
Domiesi feminizmu? Šių metų „Baltojo Kaspino“ festivalio jaunimo forumo diskusijoje „Moteris: dekoracija, prekė ar bokso kriaušė?“ bus viešai kalbama apie kūną, jo sudaiktinimą, stereotipus, patyčias ir smurtą.
Kaune veikia profesinė mokykla, apie kurią sužinoję būsimi mokiniai nustemba. Kitaip nei kitur, mokiniai savo žinias iš karto pritaiko tikrame restorane, viešbutyje ir parduotuvėje. Visa tai veikia po mokyklos stogu.
Lapkričio 18 dieną Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino Bendrųjų programų atnaujinimo gaires. Šis projektas buvo pristatomas ir svarstomas švietimo bendruomenėje, visuomenė buvo kviečiama teikti pasiūlymus.
Lapkričio 15 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko Lietuvos mokinių pradinio techninio modeliavimo varžybos, kuriose dalyvavo jauni modeliuotojai iš įvairių neformaliojo švietimo bei bendrojo ugdymo įstaigų.
Diskusiją apie švietimą Lietuvoje gaubia daugybė mitų – klaidingų, logika, praktika ir mokslo duomenimis nepagrįstų įsitikinimų apie mokymo turinį, metodus, mokytojo ir mokinio santykius, švietimo finansavimą ir panašiai.
Lapkričio 15–16 dienomis vyko GLOBE ir Baltijos jūros projekte dalyvaujančių mokyklų konferencija.
„Kartais užmirštame, kad vaiką moko ne patarimai, o patyrimas, kurį jis įgyja“, – sako Mykolo Romerio universiteto Psichologijos instituto dekanas doc. dr. Antanas Valantinas, paklaustas, ar laimingą vaikystę reikia sukurti, ar išsaugoti.
Ar kada nors galvojai kokią išliekamąją vertę turi pamoka realybėje ir patalpinta internete? Be abejo, pastarasis variantas turės didesnę vertę. Nors ir prarandamas gyvas bendravimas, tačiau mokomąją temą gali išgirsti žymiai daugiau žmonių, jie gali mokytis savo tempu ir bet kuriuo paros metu.
Savaitgalį pradėk spalvingame ir žaismingame teatro šurmulyje – lapkričio 22-ąją, penktadienį, teatre „Vilniaus klasika“ pasinerti į visą dieną truksiantį teatro šurmulį kvies II–asis jaunimo teatrų festivalis „Karaliauk!“. Pagrindinė šių metų festivalio tema – jaunimo žvilgsnis į pasaulį.
Lapkričio 22–23 d. parodoje „Mokykla 2019“ (Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“) vyks edukaciniai renginiai, skirti šiuolaikinės mokyklos pedagogams ugdyti, švietimo bendruomenės nariams gyvai aptarti ir įvertinti taikomas ir siūlomas ugdymo(si) metodikas, naujausias mokymo(si) priemones ir technologijas, diskutuoti apie Lietuvos mokyklų ateitį ir inicijuoti reikalingus pokyčius.
Rodoma 1 - 205833 įrašų
Įrašų puslapyje: