Tinklalapio logotipas
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Kuriant pristatymus reikia atkreipti dėmesį į kelis ypač svarbius aspektus.
Poeto, prozininko Alvydo Šlepiko pamoka apie geros poezijos paslaptį, kurioje autorius pasakoja apie jaunystėje atrastus mėgstamus autorius ir skaito keletą haiku, A. Marčėno „Vytį“, H. Radausko „Gėlę ir vėją“ bei dalijasi savo įžvalgomis apie šiuos kūrinius.
Vidaus reikalų ministerija praneša, kad į Lietuvą vadinamuoju humanitariniu koridoriumi leista atvykti 653 Baltarusijos piliečiams. Iš jų 246 jau yra Lietuvoje, 53 pasiprašė prieglobsčio. Prie gyvenimo naujoje šalyje turi prisitaikyti ne tik patys pabėgėliai, bet ir jų atžalos, kurių dauguma jau pradėjo mokytis Lietuvos mokyklose.
Kauno mieste duris atveria nauja privati mokykla – nuo 2008 m. tik Vilniuje veikusi ugdymo įstaiga „Pažinimo medis“ 2021 m. rugsėjį Kaune startuos su ikimokykline, priešmokykline grupėmis bei 1-ąja klase. Mokyklos steigėjų planuose – gimnazija, rašome pranešime žiniasklaidai.
Lietuvos teniso sąjunga (LTS), padedama Tarptautinės teniso federacijos (ITF), ir toliau ieško būsimųjų teniso talentų Lietuvos ugdymo įstaigose. LTS pasirašė sutartis su 30 Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių darželių ir pradinių mokyklų, kurios teniso pradmenis integruos į kūno kultūros pamokas, teniso sąjunga skelbia pranešime žiniasklaidai.
Kaip ir kasmet, skelbiame Nacionalinės švietimo agentūros direktoriaus įsakymu patvirtintas lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinio ir valstybinio brandos egzaminų kandidatų darbų vertinimo instrukcijas.
Mokykla visada yra visuomenės laboratorija. Joje įgyjami įgūdžiai, padedantys mokytis aukštesnės pakopos įstaigose ar tiesiog susiorientuoti nuolat kintančiame pasaulyje. Dar svarbiau, kad mokykloje įgyjamas kultūrinis ir socialinis kapitalas, kuris lemia mūsų elgsenas ir moralinius pasirinkimus suaugusiųjų pasaulyje.
Skaitydamas K. G. Jungą radau labai tinkamą dabartinės situacijos Lietuvoje aprašymą: šiandien „egzistuoja tik paviršius, kuris nieko nedengia, tik pradžia be tęsinio, paskiri atvejai be sąryšio, žinios, besitraukiančios į vis siaurėjantį ratą, trūkumai, pretenduojantys tapti problemomis, nepaprastai aukšti horizontai ir bekraštė rutinos dykuma“.
Būsimos premjerės Ingridos Šimonytės pateikti kandidatai į ministrus laukia prezidento verdikto. Šioje gretoje – ir anksčiau laikinai Kauno technologijos universitetui vadovavusi bei ėjusi prorektorės pareigas konservatorė Jurgita Šiugždinienė. Ją I. Šimonytė pasiūlė kaip galimą švietimo, mokslo ir sporto ministrę.
Mes išbrisime iš tos bėdos gal po pusmečio, gal po kelių mėnesių, gal po metų, bet dar bus aukų. Mes neteksime savo senukų, o gaila, nes žmogus turi teisę gyventi. Ir visa tai dėl nerūpestingo mūsų požiūrio“, – apie mus supančiojusį koronavirusą kalbėjo pedagogas Miša Jakobas. Jis tikras, kad atsainaus požiūrio ir netgi COVID-19 neigimo priežasčių reikėtų ieškoti ir mokykloje, mat ten, kaip ir šeimoje, neišmokome drausmės ir supratimo, kad „ne“ ir reiškia „ne“.
5–8 klasių mokinius kviečiame dalyvauti nacionaliniame viktorinų žaidime „Gamtininkų žiemos turnyras“. Žaidimas vyks nuotoliniu būdu ZOOM platformoje. Iš viso tarpusavyje varžysis 16 komandų iš 16 skirtingų Lietuvos mokyklų. Žaidimas vyks gruodžio mėnesį. Registracija vyksta iki lapkričio 27 d.
Nacionalinė švietimo agentūra kartu su Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija organizuoja mokymus „Informatikos turinio diegimas tautinių mažumų mokyklų pradinėse klasėse“.
Kasmet vykstantis projektas, skirtas XIX amžiaus vidurio lietuvių tautos švietėjo ir kultūros puoselėtojo Motiejaus Valančiaus atminimui, šiais metais sulaukė 18 darbų. Projekto tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi lietuvių tautos patriarchais bei ugdytis tautinę savimonę.
Prezidentui pasirašius Švietimo įstatymo pataisas, nuo 2023 m. Lietuvoje bus sudarytos galimybės labiau individualizuotam ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymui, pagerės sąlygos šeimoms, auginančioms tokio amžiaus vaikus. Kas ir kaip keisis, ką pravartu žinoti vaikų tėvams?
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia pakartotinę viešąją konsultaciją dėl 4K bandomojo modelio įgyvendinimo. Siekiant kuo sklandesnio bandymo konkurso būdu atrinktose savivaldybėse, konsultacijos metu suinteresuotoms šalims bus suteikta galimybė pateikti pastabas 4K modelio (aš kuriu, aš keičiu, aš su kitais, aš kitiems) aprašui.
Sąveikaujant Rytų ir Vakarų meninei kalbai, susiformuoja tam tikros estetinės idėjos. Jų studijavimas padeda išmokti „tinkamai“ komponuoti ir sukurti paveikslą. Viena iš daugelio „taisyklių“ yra asimetrija kūrinyje. Atmesdami statiką, menininkai ieško judėjimo.
Ar žinote, kam naudojama programėlė „Google Lens“? Su šia programėle galite ieškoti matomo turinio, greičiau atlikti užduotis ir sąveikauti su aplinkiniu pasauliu naudodami fotoaparatą ar nuotrauką.
Nacionalinė švietimo agentūra primena, kad skaitmeninių mokymo(si) priemonių sąraše teikiama informacija apie skaitmeninius mokymo(si) išteklius, sukauptus nuotolinio mokymo metu ar pasiūlytus verslo įmonių ir nuolat atnaujinama. Sąraše esančios priemonės nėra įvertintos dėl atitikties ministro nustatytiems reikalavimams, todėl rekomenduojame mokykloms, nusprendusioms įsigyti skaitmeninių mokymo(si) priemonių, atitiktį reikalavimams nustatyti pirkimo dokumentuose.
Lapkričio 20–21 dienomis vyko svarbiausias Lietuvos švietimo bendruomenės metų renginys – paroda „Mokykla 2020“. 10-ąjį kartą organizuojamos švietimo inovacijų parodos organizatoriai prisitaikė prie pandemijos situacijos ir šį kartą renginys vyko virtualiai.
Maloniai kviečiame bendrojo ugdymo mokyklų atstovus 2020 m. gruodžio 3 d. (ketvirtadienį) 13 val. dalyvauti viešojoje konsultacijoje „Bendrojo ugdymo mokyklos įsivertinimas kaip nuolatinis kokybės vadybos procesas“. Renginys vyks „Zoom“ virtualioje aplinkoje.
Rodoma 1 - 204116 įrašų
Įrašų puslapyje: