Tinklalapio logotipas
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Jau nuo kovo 1 dienos prasideda elektroninė registracija į Vilniaus mokyklas kitiems mokslo metams. Elektroninius prašymus bus galima teikti iki pat gegužės 31 dienos, tad skubėti nereikia – prašymo pateikimo laikas neturės jokios įtakos pirmumui.
Jau nuo kovo 1 dienos prasideda elektroninė registracija į Vilniaus mokyklas kitiems mokslo metams, rašo portalas diena.lt
Nacionalinė švietimo agentūra yra sukaupusi daugiau nei 800 įvairios naudingos metodinės medžiagos rinkinių, kurie laisvai prieinami visiems mokytojams, kasdien susiduriantiems su iššūkiais, kaip planuoti ugdymo veiklas, kaip nuotoliniu būdu įdomiai pateikti žinias mokiniams.
2021 m. gegužės 11–12 dienomis Vokietijos nacionalinė „Erasmus+“ agentūra (National Agency for school education in Germany (Pädagogischer Austauschdienst) organizuoja tarptautinę virtualią konferenciją „Pupil mobility in Europe – making inclusion a reality“.
Ketvirtadienį valdžios institucijos paskelbė, kaip atrodys šių metų brandos egzaminai.
Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Skelbiama, kad abiturientai egzaminų rezultatų sulauks vėliausiai iki liepos 23 dienos bus paskelbti egaminų rezultatai.
Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7-ąją, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. „Pagrindinė mokslo metų brandos egzaminų sesija pradedama vykdyti birželio 7-dieną, dviem savaitėms anksčiau, negu pernai, pagrindinė sesija baigsis liepos 2 dieną. Sprendimus priėmėme įvertinę galimus abiturientų praradimus mokantis nuotoliniu būdu“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė ministrė. Pasak jos, Lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos...
Vilniaus tarptautinis prancūzų licėjus pradeda veiklą naujose patalpose, esančiose Vilniaus senamiestyje, Subačiaus gatvėje.
Šiandien Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai paskelbus, kad valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai, Vilniaus miesto savivaldybė sveikina šį sprendimą ir kviečia susitelkti vardan abiturientų – ieškoti papildomų būdų, kaip padėti moksleiviams tinkamai laiku pasiruošti. Būtinybę tą padaryti rodo Vilniaus švietimo pažangos centro atlikta apklausa, kuri atskleidė, kad beveik dviem trečdaliams abiturientų trūksta informacijos,...
Šiemet abiturientai brandos egzaminus laikys, tačiau dviem savaitėmis vėliau nei įprastai – nuo birželio antros savaitės. Naujovė ir tai, kad egzaminai truks 15 minučių ilgiau, o abiturientų spragoms lopyti organizuojamos papildomos konsultacijos. Kai kurie ekspertai sako, kad kai mokslai vyksta per nuotolį, tokios konsultacijos turėtų būti ne tik prieš egzaminus.
Varėnos rajono savivaldybė nuo rugsėjo planuoja uždaryti mažiausią rajone Panočių mokyklą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija rekomenduoja mokyklose mažinti jungtinių klasių skaičių. Vietos bendruomenė priešinasi, prašo palikti bent pradines klases, bet jų argumentų savivaldybė esą nesiklauso. O švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė sako, kad vos 35 mokinius turinti mokykla visus juos moko jungtinėse klasėse, įstaigoje nepasiekiama aukštų rezultatų. „Šiuo atveju nuo...
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ir Lietuvos edukacinių tyrimų asociacija (LETA) š. m. vasario 25 d. 15 val. organizavo trečiąjį Edukacijos forumą „Edukologija Lietuvai – moksliniais tyrimais grįsto ugdymo ir švietimo link“, kuriame pristatyti 2020 metais atliktų švietimo srities tyrimų, skirtų sprendimams dėl COVID-19 padarinių, rezultatai.
Spaudos konferencijoje dalyvauja Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, viceministras Ramūnas Skaudžius, Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.
Banginiai (kartu su jiems priklausančiais delfinais) – tai viena iš žinduolių grupių, iš sausumos sugrįžusių gyventi atgal į vandenyną. Gyvenimas jūrose visai kitoks nei sausumoje – juk ten, po vandeniu, nėra plaučiais kvėpuojantiems gyvūnams reikalingo oro, veikia milžiniškas slėgis, judėjimas vyksta ne tik horizontalia, bet ir vertikalia kryptimi, o garsas keliauja virš 4 kartų greičiau nei ore
Nuoširdžiai dėkojame visiems moksleiviams ir juos ruošusiems mokytojams už dalyvavimą Lietuvos mokinių filosofijos olimpiados I ture. Į II olimpiados turą, kuris vyks kovo 12 dieną nuotoliniu būdu, komisijos sprendimu atrinkti mokiniai.
Nacionalinė švietimo agentūra parengė matematikos valstybinio brandos egzamino vertinimo gaires, skirtas moksleiviams.
Projekto „Prisijungusi Lietuva“ e. skautų savanorių tinklo ambasadorius, TV ir radijo laidų vedėjas bei muzikantas Lukas Keraitis pristato projektą „Prisijungusi Lietuva“ ir šio projekto dalį – e. skautų savanorių veiklą. L. Keraitis skaito pranešimą „Dirbtinis intelektas mūsų kasdienybėje: kur jis pritaikomas?“ Pranešimo metu pristatomi dirbtinio intelekto pritaikymo būdai, iškeltas klausimas, ar tokiai ateičiai ugdome savo mokinius.
Svarbiausias šiame pranešime svarstomas klausimas – įvykusi nuotolinio ugdymo sampratos kaita dėl COVID-19 pandemijos nulemtų pokyčių, organizuojant bendrąjį ugdymą. Susipažinsite su duomenimis grįstomis išvadomis apie pokyčius, kurie atsirado Lietuvos mokyklose dėl perėjimo prie nuotolinio ugdymo.
Vilniaus universiteto Verslo mokykloje kuriame aplinką, atvirą įvairioms idėjoms ir švenčiančią klaidas. Šiame renginyje susipažinsite su mokymo metodais, skatinančiais atsikleisti mokinių kūrybiškumui, lavinančiais komandinio darbo įgūdžius ir ugdančiais pozityvios antreprenerystės nuostatas.
Kodėl legenda apie Napoleono norą šv. Onos bažnyčią perkelti į Paryžių yra tik populiarus mitas? Kokios kitos pramanytos istorijos ir šiandien supa garsiąją Vilniaus bažnyčią? Apie visa tai pasakojama VU animacijoje.
Rodoma 1 - 205010 įrašų
Įrašų puslapyje: