Tinklalapio logotipas
event_available
event_busy

arrow_back Grįžti

Šiuolaikiniai vaikai, kaip ir mūsų dabartinė visuomenė, nori greito rezultato. Jiems svarbus ne mokymo ir mokymosi procesas, o būtent rezultatas. Toks požiūris skatina vaikų nekantrumą, jiems sunku susikaupti ir įveikti ilgiau trunkančius darbus ar užduotis, išklausyti draugus ir dirbti komandoje.
Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, bendradarbiaujant su Lietuvių literatūros ir tautosakos institutu, rugsėjo 23–26 dienomis vyks paskaitos ir protų mūšiai Juozo Tumo-Vaižganto gyvenimo ir kūrybos tema, skirti vyresniųjų klasių moksleiviams
Metų metais sklandančios kalbos, kad Lietuvai reikia nacionalinio susitarimo dėl švietimo politikos, pagaliau iš abstrakčių svarstymų persikelia į konkrečius planus – Vyriausybė pakvietė parlamentines partijas ir Prezidentūrą rengti tokio dokumento projektą.
Nors švietimo sistemą peikia, tačiau grįžę atgal į Lietuvą ne visi emigrantai deda pastangas, kad jie ir jų vaikai gimtinėje adaptuotųsi sklandžiai. Kartais trūksta elementaraus susikalbėjimo?
Prijungus 13 Kauno rajono seniūnijų prie Kauno miesto netektume: 16 bendrojo ugdymo mokyklų ir 5 mokyklų skyrių, 3 neformaliojo švietimo mokyklų; 13 ikimokyklinių ugdymo mokyklų. Dauguma šiose teritorijose esančių ugdymo įstaigų rekonstruotos, modernizuotos, investuota apie 27 mln. eurų.
Atranka dalyvauti projekto „Tęsk“ 2.1 veikloje „Pedagoginės stažuotės išbandymas“ pratęsta iki 2019 m. rugsėjo 27 d. Kviečiame mokyklų vadovus, įdarbinusius ar ketinančius įdarbinti pradedančiuosius pedagogus 2019–2020 m. m., registruotis ir užpildyti anketą.
Dvi dešimtys geriausių šalies abiturientų, pasirinkusių studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose, skatinami Signatarų stipendijomis. Dalis jų tenka būsimiems mokytojams, pasirinkusiems studijas Vytauto Didžiojo universitete ir Vilniaus kolegijoje. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasirašė įsakymą dėl Signatarų stipendijų skyrimo.
Nuo kitų metų sausio Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo tiekti nemokamus pietus priešmokyklinukams savivaldybių pasirinktose bendrojo ugdymo mokyklose, o nuo rugsėjo mėnesio nemokamus pietus ketinama pasiūlyti visiems Lietuvos priešmokyklinukams ir pirmokams, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.
Vis pasvarstai apie studijas užsienyje, tačiau nežinai nieko apie jas? Puiku, nes jau kitą savaitę „Kastu“ komanda keliaus po visą Lietuvą, kur darys nemokamas konsultacijas apie studijas užsienyje!
Spalio 10 d. prasidėsiantis ir 12-oje šalies miestų vyksiantis dokumentinių filmo festivalis „Nepatogus kinas“ šiemet festivalio kampaniją pradeda kvietimu pažaisti žaidimą „MES|JIE“.
KINGS – akademinė, inovatyvi, sparčiai auganti bendruomenė, siekianti užtikrinti olimpiados prieinamumą visiems mokiniams be išimties. Nemokamai ir internetu vykstantis KINGS olimpiados kvalifikacinis etapas rugsėjo 30 – spalio 11 dienomis kviečia išbandyti savo jėgas.
Jau kelintą mėnesį laukiu, kada mažų miestelių tėvai pradės rinkti parašus ir siekti, kad mažos vietos mokyklos būtų uždarytos, o jų vaikai būtų vežami į greta esančius didesnius miestus ir jų mokyklas. Deja, bet taip nenutiko. Netgi priešingai, teko žiniasklaidoje skaityti tėvų pasisakymus „man ramiau, kai vaikai šalia“.
Nuo rugsėjo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva panaikintos privalomos gydytojų pažymos, kuriomis būdavo pateisinamos vaiko praleistos pamokos dėl ligos. Nuo šiol pakanka tėvų raštelio. Mokytojų bendruomenė pašiurpusi, o ekspertai tikina, kad nauja tvarka atveria kelią chaosui: eilių prie gydytojų kabinetų nesumažės, padaugės spekuliavimo ir tėvų saviveiklos.
Susitikite su užsienio universitetų atstovais parodoje „Tarptautinių studijų dienos 2019“ rugsėjo 18 d. Vilniuje (Radisson Blu Hotel Lietuva konferencijų centre) ir rugsėjo 19 d. Kaune (Park Inn By Radisson Kaunas), taip pat su oficialiu universitetų partneriu Baltijos šalyse ir parodos organizatoriumi - Baltic Council for International Education.
Kviečiame į susitikimą su ilgamečiu VU Filologijos fakulteto Lietuvių literatūros katedros dėstytoju ir mokslininku, vaikų literatūros tyrėju, vertėju ir skleidėju doc. Kęstučiu Urba rugsėjo 20 d. (penktadienį), 16 val. VU Filologijos fakulteto V. Krėvės (118) auditorijoje.
Šiandien prasideda Europos judumo savaitė – tradicinė miestų akcija, kasmet rengiama rugsėjo16-22 d. ir greitai išplitusi už Europos ribų. Iš viso prie šios didžiausios tvaraus judėjimo kampanijos pasaulyje yra prisijungę, šios dienos 9 val. duomenimis, 2793 miestai iš 48 Europos, Afrikos, Šiaurės Amerikos ir Azijos valstybių.
2019 m. rugsėjo 20–27 d. vyks Globalinis klimato streikas, arba kitaip – Savaitė už klimatą. Šioje precedento neturinčioje pasaulinėje mobilizacijoje milijonai žmonių paliks savo darbovietes ir mokyklas ir reikalaus, kad būtų sprendžiama mus ištikusi ekologinė krizė.
Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija LAKMA kviečia į tarptautinę konferenciją „Vertybinis ugdymas mokant anglų kalbos“, kuri vyks 2019 m. spalio 18–19 d. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje, T. Ševčenkos g. 31, Vilnius.
Kauno darželiuose 25 metus dirba kūno kultūros pedagogai, tačiau šių etatų netrukus gali nelikti. Bijantys darbo netekti kauniečiai tai vadina grįžimu į sovietmetį ir neatmeta galimybės rengti piketus. O gal jų neprireiks?
Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad sumažinti socialinę atskirtį tarp vaikų, ypač provincijoje, padėtų įvestas privalomas ikimokyklinis ugdymas, nes tokiose įstaigose vaikai greičiau adaptuojasi, gauna geresnį išsilavinimą ir kitokią pagalbą, vystosi įgūdžiai.
Rodoma 1 - 205415 įrašų
Įrašų puslapyje: