Tinklalapio logotipas
Grįžti

Kokią vertę kuria mokykla?

person_outline Organizatorius: Lyderių laikas
access_time 2021-01-27
place Lietuva
event_note Nuotolinis renginys

Nacionalinio projekto „Lyderių laikas“ bendruomenė kviečia į nuotoliniu būdu 2021 m. sausio 27 d. vyksiantį šeštąjį švietimo lyderystės forumą „Kokią vertę kuria mokykla?“.

Viešojoje erdvėje netyla diskusijos apie švietimą: skelbiami mokyklų reitingai, analizuojami mokinių pasiekimų tyrimų duomenys, diskutuojama apie pedagogo profesijos (ne)prestižą ir mažą mokytojų darbo atlygį. Neretai pabrėžiama, kad švietimo sistema neefektyvi, netenkina rinkos poreikių, neparengia ugdytinių gyvenimui. Šioms diskusijoms verdant, nuošaly pasilieka tai, kas svarbiausia – giluminiai mokyklos tikslai ir siekiami ugdymo rezultatai.

6-asis nacionalinis švietimo lyderystės forumas kviečia kalbėtis apie pamatinį švietimo siekį − visapusišką žmogaus ugdymą. Renginyje diskutuosime apie mokyklos kuriamą vertę, kurią dažnai matuojame mokinių laimėjimais, egzaminų balais ar įstojusiųjų į aukštąsias mokyklas skaičiumi, pamiršdami, kad be dalykinių kompetencijų, mokyklai tenka uždavinys ugdyti bendrąsias kompetencijas, siekti besimokančiojo pažangos ir asmenybės brandos.

Forume taip pat aptarsime, kaip mokyklos bendruomenei apčiuopti mokyklos kuriamą vertę ir kokiais būdais apie ją skleisti žinią. Drauge su renginyje dalyvausiančiais užsienio lietuviais ieškosime atsakymų į klausimus, kaip švietimo praktikams labiau pasitikėti savo profesinėmis galiomis ir būti labiau girdimiems. Toliau burdami tiek Lietuvos, tiek tarptautinę švietimo lyderių bendruomenę svarstysime, koks yra jos indėlis didinant švietimo vertės suvokimą ir kokių konkrečių veiksmų reikia imtis jau šiandien.

Vieta
„Zoom“ konferencijų platforma
Prisijungimo nuoroda užpildžiusiems registracijos anketą dalyviams bus atsiųsta el. paštu.

REGISTRACIJA

(prašome paspausti šią nuorodą)

PROGRAMA
Forumo programa (projektas) prisegta apačioje.

Asmuo ryšiams:
Olivija Saranienė, el. paštas: olivija.saraniene@gmail.com, tel. 8 615 55 386.

Nacionalinis švietimo lyderystės forumas telkia Lietuvos švietimo bendruomenę ir kitus neabejinguosius aktualiausiems švietimo klausimams svarstyti ir spręsti. Jame dalinamasi vertinga patirtimi ir sektinais pavyzdžiais. Daugiau informacijos apie ankstesnius forumus galima rasti adresu: http://www.lyderiulaikas.smm.lt/lt/renginiai/nacionalinis-vietimo-lyderysts-forumas-2013.

Forumai organizuojami įgyvendinant nacionalinį švietimo projektą „Lyderių laikas“. Jo vykdytojas – Švietimo nacionalinė agentūra, partneriai – VšĮ „Mokyklų tobulinimo centras“ ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

Jau įgyvendinti du projekto etapai: pirmajame etape (2009–2011 m.) buvo kuriami konceptualieji švietimo lyderystės pagrindai, kurie antrajame etape (2011–2015 m.) buvo išbandyti dirbant su konkurso būdu atrinktomis 15 savivaldybių. Remiantis projekto strateginiais dokumentais, dalyvauti trečiajame etape 2017–2020 m. įtraukiamos ir kitos 45 savivaldybės, jų švietimo ir su švietimu susijusios bendruomenės.

 


Papildoma informacija
Savivaldybė Vilniaus m. sav.
Registracija Nuoroda į registracijos formą
Kitos sąlygos Nemokamas
Nacionalinis Taip
Koordinatoriaus el. paštas olivija.saraniene@gmail.com
Koordinatoriaus tel. nr. +37061555386
Renginio vieta

Grįžti