hero

Priemonės

Gestų kalba ir aš

Išplėsti Suskleisti

Nacionalinė švietimo agentūra, įgyvendindama projektą „Skaitmeninė švietimo transformacija“ („EdTech“), kartu su Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centru parengė skaitmeninę mokymo priemonę „Gestų kalba ir aš“.

Skaitmeninė mokymo priemonė skirta lietuvių gestų kalbos mokymui(si), darbui mokykloje su kurčiais ir neprigirdinčiais mokiniais. Medžiaga parengta orientuojantis į atnaujintoje Lietuvių gestų kalbos bendrojoje programoje išvardintų kompetencijų ugdymą, nurodytas pasiekimų sritis ir turinį, atsižvelgiant į mokinių amžiaus raidą. Priemonėje pateiktos užduotys skirtos gestų kalbos supratimo, kalbėjimo ugdymui, kalbos gramatinės sandaros formavimui, žodyno plėtrai, kurčiųjų kultūros ir bendruomenės pažinimui.

Priemonės turinys suskirstytas į tris skyrius: „1–4 klasės“, „5–6 klasės“, „7–8 klasės“. Kiekviename skyriuje pateikiamos rekomendacijos mokytojui, tekstai ir užduotys lietuvių gestų ir lietuvių kalbomis. Detalesnis temos, situacijų bei užduočių turinys aprašytas temos pristatymuose.

Papildoma informacija

Autorius:
Milda Pošiūtė-Žebelienė, Nijolė Pivorienė, Ieva Pečiulytė-Silaeva, Vaida Ivanauskienė, Arnoldas Matulis, Anželika Teresė
SMP tipas:
Skaitmeninė užduotis
Ugdymo programos pavadinimas:
Pradinio ugdymo programa
Pagrindinio ugdymo programa
Dalykų grupės pavadinimas:
Kalbinis ugdymas
Dalyko pavadinimas:
Lietuvių gestų kalba
Klasė (klasės):
1 klasė
2 klasė
3 klasė
4 klasė
5 klasė
6 klasė
7 klasė
8 klasė
Klasių koncentrai:
1–2 klasių koncentras
3–4 klasių koncentras
5–6 klasių koncentras
7–8 klasių koncentras
Tinkamumas specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymui:
Taip
Atitinka nustatytus SMP reikalavimus:
Taip
Mokamas:
Ne
Teikėjas:
Nacionalinė švietimo agentūra
Kalba:
lietuvių
gestų
Sukūrimo metai:
2023

Atsiliepimai

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę vartotojai. Norėdami prisijungti, paspauskite .

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.