hero

Metodinė medžiaga pagal dalykus

Nuotrauka
Raktažodžiai
gintaras, video filmas, edukacinis video filmas, gintaro kelias

Edukacinis video filmas „Gintaro kelias“. Metodinė medžiaga istorijos, geografijos, visuomeninio ugdymo, ekonomikos ir verslumo pedagogams (ir ne tik)

Išplėsti Suskleisti

Edukacinio video filmo „Gintaro kelias“ peržiūra galima čia >>>

Gintaras – seniai išnykusių pušų Pinus Sukcifer sukietėję sakai. Jis baltas, geltonas, žalsvas, žydras, raudonas, melsvas, juodas, tačiau dažniausiai gelsvos aukso spalvos ir dėl to vadinamas Saulės akmeniu. Šis stebuklingas gamtos kūrinys dar gilioje senovėje viliojo žmogų savo grožiu ir paslaptingumu. Jame yra kažkas paslaptingo, jame yra kažkas slėpiningo, nežemiško. Visos pasaulio tautos davė jam savo vardą: Egiptiečiai – Sacal, Graikai - Elektron, Italai – Ambra, Prancūzai – Ambre, Vengrai – Borostyan, Anglai – Amber, Estai – Merevaik, Suomiai – Meripihka, Vokiečiai – Bernstein, Airiai – Omra, Japonai – Amba, Latviai – Dzintars, Norvegai – Rav, Lenkai – Bursztyn, Rusai – Jantar, Ispanai – Ambar, Švedai – Barnsten, Turkai – Kehribar, Ukrainiečiai – Burshtyn, Kinai – Hupose, Danai – Rov, Islandai – Gulbrun, Mongolai – Khuv, Serbai – Cilibar, o patys pirmo amžiaus Aisčiai – Glaisum.

Edukaciniame video filme sužinosite, kad gintaras yra nuo Baltijos krantų pats jauniausias iš žemėje randamų, tačiau skaičiuoja jau milijonus metų. Sužinosite, kokių yra sukurtų mitų apie gintaro atsiradimus ir jo prigimtį, kas pradėjo ir kur prasidėjo gintaro kelias ir kaip tas kelias per amžius raizgėsi aplink žemės rutulį. 

Edukacinis video filmas yra naudinga metodinė medžiaga mokytojui ne tik istorijos dalyko pamokose, bet ir geografijos, visuomeninio ugdymo, ekonomikos ir verslumo pamokose. Šis filmas gali būti rodomas tiek klasės valandėlių metu tiek naudojamas neformaliame švietime. Gintaras - mūsų Baltijos jūros „auksinė ašara", todėl jo peržiūra rekomenduojama kiekvieno Lietuvio namuose.  

Edukacinio video filmo idėjos, teksto ir dvimatės grafikos autorius akademikas Eugenijus Jovaiša, montuotojas, trimatės grafikos, specialių efektų kūrėjas – Kazimieras Pečiulevičius, kompozitorius akademikas Giedrius Kuprevičius, įgarsintojas – Rimantas Bagdzevičius, 3D skulptorius – Valdas Skritas. 

Video filmo kūrėjai ypatingą padėką skiria: A. Večerskiui už režisūrines konsultacijas, Tatjanai ir Dariui Aleknoms už antikos autorių vertimus iš graikų ir lotynų kalbų, L. Tubelytei-Kriukelienei už Aisčių genčių piešinius (2015-216 m.), A. Remeikiui už Aisčių genčių piešinius (1991-1999 m.), V. Abramauskui už Dauglaukio radinių nuotraukas (2019-2020 m.).

Atkreipiamas dėmesys, kad svetainės turinio naudojimas galimas tik išimtinai asmeniniams tikslams. Be išankstinio rašytinio sutikimo griežtai draudžiama: kopijuoti, publikuoti, parduoti, platinti, keisti, modifikuoti ar kurti išvestinius produktus, išskyrus atvejus, kai tai leidžia teisės aktai. Visas turinys yra saugomas autorių teisių ©

Papildoma informacija

Autorius:
akademikas Eugenijus Jovaiša
Ugdymo programos pavadinimas:
Pagrindinio ugdymo programa
Vidurinio ugdymo programa
Dalykų grupės pavadinimas:
Kalbinis ugdymas
Visuomeninis ugdymas
Matematinis, gamtamokslinis ir technologinis ugdymas
Meninis ugdymas
Dalyko pavadinimas:
Lietuvių kalba ir literatūra
Istorija
Pilietiškumo pagrindai
Geografija
Lotynų kalba ir Antikos kultūra
Ekonomika ir verslumas
Matematika
Dailė
Menų istorija
Visuomeninis ugdymas
Klasė (klasės):
5 klasė
6 klasė
7 klasė
8 klasė
9 (I gimnazijos) klasė
10 (II gimnazijos) klasė
III gimnazijos klasė
IV gimnazijos klasė
Klasių koncentrai:
5–6 klasių koncentras
7–8 klasių koncentras
9–10 (I–II gimnazijos) klasių koncentras
III–IV gimnazijos klasių koncentras
Tinkamumas specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių ugdymui:
Ne
Kalba:
lietuvių
Bendrojo ugdymo kompetencijos:
Komunikavimo kompetencija
Pažinimo kompetencija
Kultūrinė kompetencija
Pilietiškumo kompetencija
Kūrybiškumo kompetencija
Sukūrimo metai:
2024

Atsiliepimai

Rašyti atsiliepimą gali tik prisijungę vartotojai. Norėdami prisijungti, paspauskite .

Netinkami, pažeidžiantys įstatymus skaitytojų atsiliepimai bus šalinami. Už atsiliepimus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę asmenys.